• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shembet Teatri Kombëtar!

Shembet Teatri Kombëtar. Forca të shumta policie rrethuan gjatë natës ambjentet jashtë Teatrit, ndërsa fadromat mësohet se kanë nisur shembjen e tij

Sic duket nga pamjet e publikuara nga “BalkanWeb”, shembja ka nisur të kryhet nga pjesa ballore e Teatrit Eksperimental, ndërsa më pas është shembur edhe godina e Teatrit Kombëtar.


Balkanweb
 

Comments

Ju kam lexuar afër 90% të postimeve dhe ende nuk mora vesh gjë!
Tani, veprimet e qeverisë jo gjithmonë duhet të kenë sens për popullin. Nga ana tjetër, qeveria nuk duhet të veprojë pa e informuar popullin për vendimmarjet. Së paku kështu funksionon këtu ku jetoj unë.
Pastaj, gjithë kjo zhurmë për një objekt që do ri ndërtohet?

Dada afera korruptive e rradhes. Politizim edhe aty ku nuk duhet te nderhyje politika.

Lemsh si cdo gje tjeter ketu ne Shqiperi.
 
Rudina ka te drejte.
Por harron qe trualli nga ku ajo flet i Është dhene falas aleksander frangajt te ndertoje nga Sb.
Ne ate truall ndodhet ish kinostudio shqiperia e re i shpallur monument kulture kategoria II.

Qe t'rrim shtremet e tflasim drejte, jo nga t'fryje era.
Ty vlla te ka ngel ora te Saliu, qe ka na 10 vjet qe nuk eshte me ne pushtet
 
Kur thot Luli e Moni shperndahuni !!! lool
Pa perjashtim si Edi Rama si Erion Veliaj si Lulzim Basha si Monika e Ilir meta e ca jan lidera e ish lidera duhet me i var prej llape...

Ju merreni me banalitete, zihen na dy veta per gjera banale dhe na tregon nje video kushedi ca ka ndodh.. Aty kan shkuar forcat speciale me arme , police pa numra indetifikues dhe e kane zhdepur ne dru qytetare qe protestonin. Clidhje ka kjo qe thua ti apo u frymezove nga ai nxori nje video e thoshte : ka dhunuar policin qe shau nga motra :lol:
 
Ridexo lexoji pak me me vemendje anetaret. Jo si te pelqen ty te lexosh. Tomka qe ne fillim tha, problemi nuk eshte teatri por ato qe thote dhe Murrizi. Qe vllai dhe si-vllai tij po na shqepin e na kan shqep me kohe. E ju qaheni vetem per teatrin, teatri eshte minimalja. Ka çeshtje me madhore se Teatri dhe kalohen me qese. A i shikoni ato horrat qe dalin ne protesta si militante te PD-s. Ata pra presin qe kur te vij ne pushtet PD-ja te hypin ne kurriz ty e mua bashke.
 
Pyete cik andin , po pse kur donte ta shembte Saliu me te njejten ide per te ndertuar nje te ri, pse nuk Është Krim?
Te heqeshe dore per te shembur nuk eshte krim por ne vend qe ta quash Rames qe e shembi ja quan Salius qe nuk e shembi .Hajde Mono hajde..RRofte partia
 
Ridexo lexoji pak me me vemendje anetaret. Jo si te pelqen ty te lexosh. Tomka qe ne fillim tha, problemi nuk Është teatri por ato qe thote dhe Murrizi. Qe vllai dhe si-vllai tij po na shqepin e na kan shqep me kohe. E ju qaheni vetem per teatrin, teatri Është minimalja. Ka çeshtje me madhore se Teatri dhe kalohen me qese. A i shikoni ato horrat qe dalin ne protesta si militante te PD-s. Ata pra presin qe kur te vij ne pushtet PD-ja te hypin ne kurriz ty e mua bashke.
Po ti nuk e ndjen qe ty te ka hypur sot ne kurriz Rama me PS ne pushtet dhe povte perdhunon cdo dite sa po merresh akoma me PD e shkuar ?
 
Po ti nuk e ndjen qe ty te ka hypur sot ne kurriz Rama me PS ne pushtet dhe povte perdhunon cdo dite sa po merresh akoma me PD e shkuar ?
Po me dukesh si Grida Duma, ha i snikers tu bofsha, ene lexo mire ça kam shkrujt me siper. Nje M jane te dyja. Po ti po ben demek sikur nk e kupton 🤷🏻‍♂️
 
Te heqeshe dore per te shembur nuk Është krim por ne vend qe ta quash Rames qe e shembi ja quan Salius qe nuk e shembi .Hajde Mono hajde..RRofte partia
Ehe ashtu
I pytje kam
Ty te hapet barku per teatrin apo se o Edi ne pushtet?
Qe ti ndajme cik
 
@Ridexxx,
Protesta dy vjeçare e artisteve, ishte nje nder kauzat më me vlere ne gjithe keto 30 vite tranzicion. Sigurisht edhe aty pati perçarje me artiste si Robert Ndrenika e te tjere qe ishte gati te shtrihej barkazi nese do prekej teatri dhe mbas pazareve me Veliajn firmosen per prishjen e ketij objekti qe iu ngjante si kotec pulash.

Por pertej ketyre ishte nje proteste artistesh qe nuk u shiten e qe luftuan me shume qytetari, kulture e argumenta historike se perse kjo ndertese duhej ruajtur. Madje vajten deri aty sa nepermjet Europa Nostras, gjeten edhe fondet per rikonstruktimin e 70% te ketij objekti.

Me nje popull te fjetur, Rama mbylli shpejt e shpejt kaparet qe kishte marre nga Fusha apo kush dreqin fshihej mbas tyre dhe vazhdoj mjeshterisht me shume gjakftohtesi planin e shembjes se nji nga godinat e pakta me trashegimi qe i ka mbet Tiranes.

Per sa kohe nuk ka asnje ndjeshmeri masive qytetare per te tilla çeshtje, s’mund te presim qe teatrin ta mbrojne 200 militante te PD-se apo 300 militant te PS-se e LSI-se!!!
Teatri ishte i te gjitheve e na perkiste te gjitheve...!
 
Une e kam thene qe ktu e kur ishte krietar bashkie , ajo godine duhet prishur dhe ndertuar nje e re.
Mendimi im , ti je askushi te etiketitosh!
Po ti kush je qe e doje te prishur? Ka dhe tjere qe nuk donin te prishej! Nuk eshte vetem mendimi jot, por dhe mendimi kunder!
 
Teatri eshte i banoreve te Tiranes, sic cdo qytet ka teatrin e tij.
E nese duhej ,duhej te dilnin qytetaret e saj
Cdo ai qe banon ne Durres, elbasan apo kudo me teatrin e tiranes?

Pra te dashur teleshikues, per aq kohe sa cdo gje politizohet , une jam kundra!
 
Teatri Është i banoreve te Tiranes, sic cdo qytet ka teatrin e tij.
E nese duhej ,duhej te dilnin qytetaret e saj
Cdo ai qe banon ne Durres, elbasan apo kudo me teatrin e tiranes?

Pra te dashur teleshikues, per aq kohe sa cdo gje politizohet , une jam kundra!
Ketu je shume gabim. Quhej teatri kombetar e jo teatri i tiranes. Jo ke kot ishte nen juridiksionin e shtetit e jo te bashkise. Ai teater i perkiste gjithe shqiperise.
 
Teatri Është i banoreve te Tiranes, sic cdo qytet ka teatrin e tij.
E nese duhej ,duhej te dilnin qytetaret e saj
Cdo ai qe banon ne Durres, elbasan apo kudo me teatrin e tiranes?

Pra te dashur teleshikues, per aq kohe sa cdo gje politizohet , une jam kundra!
Ça ke qe bohesh me nerva mi 😜
 
Ketu je shume gabim. Quhej teatri kombetar e jo teatri i tiranes. Jo ke kot ishte nen juridiksionin e shtetit e jo te bashkise. Ai teater i perkiste gjithe shqiperise.
Per aq kohe sa nuk eshte ne listen e monumenteve te kultures ...
Eshte njesoj si te prishet teatri i elbasanit e tia vershoj une aty!
I takon banoreve fillimisht qe preken direkt.
 
Teatri Është i banoreve te Tiranes, sic cdo qytet ka teatrin e tij.
E nese duhej ,duhej te dilnin qytetaret e saj
Cdo ai qe banon ne Durres, elbasan apo kudo me teatrin e tiranes?

Pra te dashur teleshikues, per aq kohe sa cdo gje politizohet , une jam kundra!
Ne fakt rruget ishin bllokuar nga postbollqet . Per shkak se Tirana eshte zone e kuqe dhe askush nuk vinte dot.. Sic e keni zakon genjeni e mashtroni njesoj sic genjen dhe Rama me teatrin!
 
Last edited:
Ne fakt rruget ishin bllokuar nga postbollqet . Per shkak se Tirana Është zone e kuqe dhe askush nuk vinte dot.. Sic e keni genjeni e mashtroni njesoj sic genjen dhe Rama me teatrin!
Ja mo Dariusi nga durresi erdhi, apo skishe me ca vije ti lool
Boll o boll se lat nam lool
 
Top