• MirĂ«sevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shembet Teatri Kombëtar!

Shembet Teatri Kombëtar. Forca të shumta policie rrethuan gjatë natës ambjentet jashtë Teatrit, ndërsa fadromat mësohet se kanë nisur shembjen e tij

Sic duket nga pamjet e publikuara nga “BalkanWeb”, shembja ka nisur tĂ« kryhet nga pjesa ballore e Teatrit Eksperimental, ndĂ«rsa mĂ« pas Ă«shtĂ« shembur edhe godina e Teatrit KombĂ«tar.


Balkanweb
 

Comments

Di qe ka bere me shume se 100 mije euro operacione plastike per tu dukur e bukur, madje dhe kirurgjia plastike deshtoi me te. A thua te kete ndryshuar dhe gjinine valle? lol
Pertej shakave (Se dalim dhe nga tema dhe duket sikur Po tallemi me ata/o qe e kan gdhi e luftu kaq kohe per teatrin) Fakti qe Ajo duket si burre eshte Jo aq nga pamja (dhe ktu duhet me bo kujdes me termat lol Se fillojn Jo seksizem, bullizem, bodyshaming etc etc dhe per kte duhet i teme ne vete Se Jan bo robt si lule mos m'prek wtf) Se sa nga sjelljet e saj mijra vite larg femerores i shtohet pamja si bizhu. Ashtu sikunder nje sjelljeje te bukur i shtohet aksesori i hijeshise vizuale.
 
Pikerisht. Mbase nuk u shpreha qarte por Kom pershtypjen qe per urdhrat biem dakort. Pasi perpara se te jesh polic je njeri. Kte thash, per ta ilustru kte kujto 21 janarin...
une Kom bo ca vite shkolle ushtarake per oficer marine ishim fmi, dhe alfa&omega bashke me unitetin e grupit ishte zbatimi i urdhrave. Dhe pervecse si askund ne ushtri zbatimi urdhrit eshte me jetik Se kudo tj. Por perpara se te na mesonin se si te ishim detare te mire na mesonin si te ishim njerez...
Keshtu eshte kudo
Dhe per kete arsye krahasimi ishte me vend :p
 
Moderatorja Rudina Magjistari nisi ditën e sotme emisionin e saj me një fjalim për prishjen e Teatrit.
Ndryshe nga herët e tjera, Magjistari zgjodhi që të fliste këtë rradhë për këtë vendim që është marrë nga qeveria e vendit.
Rudina është shprehur se pamjet e mëngjesit të ditës së djeshme ishin të trishta dhe se të gjithë janë pozicionuar pro ose kundër këtij vendimi.


“Do ta nisim programin e sotĂ«m pikĂ«risht me ngjarjen e djeshme, me lajmin me tĂ« cilin u zgjuan tĂ« gjithĂ« shqiptarĂ«t nĂ« mĂ«ngjes, pikĂ«risht atĂ« tĂ« prishjes sĂ« godinĂ«s sĂ« Teatrit KombĂ«tar.
Sigurisht qĂ« ishin pamje tĂ« trishta, i dhembĂ«n shumĂ« tĂ« gjithĂ«ve, besoj unĂ« pa pĂ«rjashtim, kujtdo qĂ« nĂ« kĂ«tĂ« periudhĂ« ka marrĂ« njĂ« anĂ« dhe Ă«shtĂ« pozicionuar ‘pro’, apo ‘kundĂ«r’ shembjes sĂ« Teatrit KombĂ«tar, tĂ« lidhur shpirtĂ«risht, nostalgji e fortĂ« na lidh sigurisht me atĂ« godinĂ« dhe me atĂ« teatĂ«r, ku kanĂ« dhĂ«nĂ« kontribut tĂ« jashtĂ«zakonshĂ«m shumĂ« e shumĂ« artistĂ«, artistĂ«t mĂ« tĂ« mĂ«dhenj tĂ« skenĂ«s sonĂ«. ËshtĂ« i shembur tashmĂ«.
Dhe aty Ă«shtĂ« planifikuar siç dihet dhe siç janĂ« shfaqur edhe pamjet e kĂ«tyre ditĂ«ve, njĂ« projekt i ri, njĂ« teatĂ«r i ri, modern, shumĂ« mĂ« i madh“
– Ă«shtĂ« shprehur Rudina.
Edhe pse Rudina nuk e dha një përgjigje direkte se nëse ishte pro apo kundër shembjes së Teatrit, fjalimi i saj dhe fjalët që i kushtoi këtij monumenti ishin dukshëm të një personi që nuk do donte shembjen e tij.
 
Rudina ka te drejte.
Por harron qe trualli nga ku ajo flet i eshte dhene falas aleksander frangajt te ndertoje nga Sb.
Ne ate truall ndodhet ish kinostudio shqiperia e re i shpallur monument kulture kategoria II.

Qe t'rrim shtremet e tflasim drejte, jo nga t'fryje era.
 
E TURPSHME Ă«shtĂ« ... gjyshshja ime thoshte nje fjalĂ« me vĂ«nd " MOS GJEÇIN DERMAN" kĂ«tĂ« citat e meriton kryetari i bashkesisĂ« sĂ« Tiranes . Regjizor i gjithe kesaj skene Ă«shtĂ« vetĂ«m ai ...zoti vonon, por nuk harron ... prit se do i dĂ«gjojmĂ« hison.
 
Me kte llogjik duhet te manim dhe kjoskat etj ne qender te TR

Krahasimi nuk qendro, Shoqeri te ndryshme kushte, Demokraci, te drejta etj etj. Tashi pertej gjithckaje ne munde te gjejme pa sh mundim fakte tragjikomike te policise tone. Por polica nuk ndahet dot nga realiteti yne. Te mendosh oret jasht pune pa lek, kushtet, faktin qe perdoren si mercenar Jo rralle, rrogat dhe kur sheh te performojne mire noj here dhe te gjitja kto nen presionin e heqjes nga puna si pasoje e politikes e pra une ne 100 raste ne 100 zgjedh kto barkderrat tone lol dhe Jo per patriotizem Por duhet ti japesh gjithsecilit meriten per aq sa kane, dine, dhe Jane do doja ta shifja kte ti fishkellenin plumat per 400 $ ke veshi ca deklarate do mbante...
Ca lidhje kan kioskat. Nese ngatron kulturen dhe trashigimine me kioskat esht muhabet tjeter pastaj.
 
Shqetesuese eshte menyra dhe forma si u realizua
Shqetesuese eshte ekzistenca jone si komb.

Edhe sot plasi grushti ne proteste midis anetarve te levizjes vetvendosje dhe atyre te PD. đŸ€Šâ€â™‚ïž
Nuk duam alternative tjeter pervecse te kuq dhe te kuq, se pjelle pinjollesh monist jane te dy palet pamvarsisht ngjyrave qe perfaqsojne.

Kush beson se ne Shqiperi ka akoma parti qe perfaqeson interesat e kombit dhe qytetarve i kane hedh trute e gomarit.
 
Shqetesuese eshte ekzistenca jone si komb.

Edhe sot plasi grushti ne proteste midis anetarve te levizjes vetvendosje dhe atyre te PD. đŸ€Šâ€â™‚ïž
Nuk duam alternative tjeter pervecse te kuq dhe te kuq, se pjelle pinjollesh monist jane te dy palet pamvarsisht ngjyrave qe perfaqsojne.

Kush beson se ne Shqiperi ka akoma parti qe perfaqeson interesat e kombit dhe qytetarve i kane hedh trute e gomarit.
Po thua qe vuajme nga sindroma e stockholmit?
 
Ca lidhje kan kioskat. Nese ngatron kulturen dhe trashigimine me kioskat esht muhabet tjeter pastaj.
Kioskat ish llafi, Se psh une munde Te thoja psh Disko Albania qe ka qene nostalgji per sh ( Jo per brezin tim Se kur na erdh ne radha ish Bo Disko shkolle) vete, si nje nga Diskot e para ne mos qofte e para simbol i demokracise i vitve 90 etj etj. Me qe ra llafi Ajo ka qene e sh lezetshem nga mrena per kohen, dhe pothuaj nentoke...
 
Ju kam lexuar afër 90% të postimeve dhe ende nuk mora vesh gjë!
Tani, veprimet e qeverisë jo gjithmonë duhet të kenë sens për popullin. Nga ana tjetër, qeveria nuk duhet të veprojë pa e informuar popullin për vendimmarjet. Së paku kështu funksionon këtu ku jetoj unë.
Pastaj, gjithë kjo zhurmë për një objekt që do ri ndërtohet?
 
Po thua qe vuajme nga sindroma e stockholmit?
Patjeter,
Sindroma stockholmit eshte e hershme per ne, qe me pushtim osman ku bashkejtuam me pushtuesin dhe luftuam krah tyre ne shume raste.
Kaluam pastaj 45 vjet monizem ku ndjenjat per at sistem ishin te theksuara edhe pse e dinim qe te vriste.
Dhe perfunduam 30 vitet e fundit te marre peng nga dy parti ku sistematikisht na perdhunojne ne cdo aspekt te jetes, dhe vazhdojme ti shohim me adhurim.
 
Ju kam lexuar afër 90% të postimeve dhe ende nuk mora vesh gjë!
Tani, veprimet e qeverisë jo gjithmonë duhet të kenë sens për popullin. Nga ana tjetër, qeveria nuk duhet të veprojë pa e informuar popullin për vendimmarjet. Së paku kështu funksionon këtu ku jetoj unë.
Pastaj, gjithë kjo zhurmë për një objekt që do ri ndërtohet?
Haha O Dese, duket qe s'e ke kuptu! 😅
 
Top