• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shekulli i teknologjise.

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
4167400_orig.jpg

Sot !

Shek. XXI – (21) konsiderohet si shekulli i teknologjis ku teknologjia ç’do herë e më shumë po avansohet , ku secili njeri po bëhet ç’do herë e më i n’varur nga ky zhvillim. Edhe inteligjenca artificial është njëra ndër llojet e zhvillimit të teknologjis e cila po e bënë të mundshme që kompjuteri të kenë aftësi të veproj si qenje njerzore.Ky zhvillim I teknologjis po paraqet një zhvillim të madh ku është mundësia që inteligjenca artificial ta mposht njeriun.
Pjesët teknologjike prej vitin në vitë e kanë ndryshuar jetën e njëriut ,duke e bërë më të leht punën dhe jetën, duke marr parasysh vitet e shkuara që teknologjia nuk kishte qënë e zhvilluar edhe punët në të gjitha sferat kanë pasur vështërsi të mëdha, duke e krahasuar në ditët e sotme ,zhvillimi teknologjik po na mundëson punën më të leht dhe një jetë më të sigurt. Me teknologjine dixhitale që po mbin kudo, duke përfshire edhe trupat tane , kompjuterizimi sa vjen e bëhet shumë e më personal. Tashmë teknologjia po bëhet mjeti yne i informacionit, i kënaqesise, i argetimit, i sigurise, i shendetit, pra në një fare mënyre mbulon të gjitha sferat më të rëndësishme të jetës. Megjithate, kjo e ardhme kaq e ndritur sigurisht e ka nje kosto dhe në fakt, pak a shumë ruajtjes së jetes private po i vjen fundi.
  • Çdo teknologji mbarë funksionuese do të duket magjike. — Artur Clark.
Sot jemi dëshmitarë të zhvillimit dhe avansime dhe ndryshimeve në fushën e shkencës, teknologjisë, kulturës dhe shoqërisë si dhe arritjes së informacioneve dhe komunikimeve të shpejta përrreth botës.
Sa i përket teknologjisë në ditet e sotme , teknologjia na ka ofru shumëçka edhe na ka mundsu një qasje dhe punë ma të lehtë në ç'do aspekst edhe në ç'do sfer të jetës. Kemi shumë zhvillime teknologjike që sot janë pjesë e pandashme e jetës sonë si p.sh. Kompjuteret tablet, telefonat e menqur, paisjet e ndryshme elektronike, zhvillimi i internetit, zhvillimi i teknologjis së mjeksis e shumë ndryshime tjera dita e ditës po na i sjell shkenca e teknologjisë.
 
Top