• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Serie A 2015 - 2016

Serie A 2015 - 2016

 • Atalanta

  Votat: 0 0.0%
 • Bologna

  Votat: 0 0.0%
 • Carpi

  Votat: 0 0.0%
 • Chievo

  Votat: 0 0.0%
 • Empoli

  Votat: 0 0.0%
 • Fiorentina

  Votat: 0 0.0%
 • Frosinone

  Votat: 0 0.0%
 • Genoa

  Votat: 0 0.0%
 • Napoli

  Votat: 0 0.0%
 • Palermo

  Votat: 0 0.0%
 • Roma

  Votat: 0 0.0%
 • Sampdoria

  Votat: 0 0.0%
 • Sassuolo

  Votat: 0 0.0%
 • Torino

  Votat: 0 0.0%
 • Udinese

  Votat: 0 0.0%
 • Hellas

  Votat: 0 0.0%

 • Totali i votuesve
  5
 • Poll closed .

Aver

VIP
Ekipet pjesemarrese:

 • Atalanta
 • Bologna
 • Carpi
 • Chievo
 • Empoli
 • Fiorentina
 • Frosinone
 • Genoa
 • Internazionale
 • Juventus
 • Lazio
 • Milan
 • Napoli
 • Palermo
 • Roma
 • Sampdoria
 • Sassuolo
 • Torino
 • Udinese
 • Hellas
 

Aver

VIP
Titulli: Serie A 2015 - 2016

E shtova edhe sondazhin.

Tani e keni mundesine te votoni per ekipin e zemres apo ekipin qe mendoni se e merr titullin sivjet ne Serie A.
 

Aver

VIP
Titulli: Serie A 2015 - 2016

Sot fillon liga italiane Serie ALiga italiane Serie A, nis edicionin e ri 2015/2016, sot prej orës 18:00.
Ndeshja mes Verona-Roma do të jetë hapëse e edicionit të ri të ligës që luhet në “Stadio Marc'Antonio Bentegodi”. Ku romakët edhe njëherë kanë treguar fuqinë e tyre pasi që e kanë forcuar mirë ekipin me transferimet e bëra.
Ndeshja e dytë për ditën e shtunë e zhvillon edhe një tjetër ekip romak, Lazio që e pret Bologna në “Olimpic stadium”.
Të dielen luhen takimet tjera, ku kampioni Juventus, takohet me Udinesen në orën 18:00.
E derbi i javës së parë cilësohet ajo mes Fiorentinës dhe Milanos në 20:45.
Qiftet tjera janë këto:
Empoli-Chievo
Frosinone-Torino
Inter-Atalanta
Palermo-Genoa
Sampdoria-Carpi
Sassuolo-Napoli./Indeksonline/
 
Top