Seria A mbërthehet nga COVID-19, lista e plotë me lojtarët pozitivë

2808020-57925428-2560-1440-1024x576.jpg
Seria A, sipas kalendarit, do të rikthehet në fundjavë në kuadër të javës së katërt, pas shkëputjes si rrjedhojë e ndeshjeve të Nation League. Ndeshja më e madhe është pa dyshim derbi i Madonninas mes Milanit dhe Interit, por në kampionatin elitar italian ka rënë hija e COVID-19.

Duke nisur nga 14 lojtarët e Genoas, ende pozitivë (për shkak të Koronavirusit u shty ndeshja me Torinon), numri i futbollistëve ende të infektuar (të konfirmuar) me COVID-19 është 29.

Kuptohet që klubi më i goditur është Genoa, por nuk mbetet shumë pas Interi, që pikërisht para derbit do të ketë plot 7 mungesa për shkak të Koronavirusit, ndërsa në radhët e Milanit kanë mbetur pozitivë vetëm dy elementë.

Lista e lojtarëveve me COVID-19

Atalanta
: Marco Carnesecchi.

Genoa: Valon Behrami, Davide Biraschi, Petar Brlek, Francesco Cassata, Domenico Criscito, Mattia Destro, Lukas Lerager, Darian Males, Filippo Melegoni, Luca Pellegrini, Marko Pjaca, Lasse Schone, Miha Zajc, Davide Zappacosta.

Hellas Verona: Antonin Barak, Koray Gunter.

Inter: Alessandro Bastoni, Milan Skriniar, Radja Nainggolan, Roberto Gagliardini, Ionut Radu, Ashley Young.

Milan: Leo Duarte, Matteo Gabbia.

Napoli: Piotr Zielinski, Eljif Elmas.

Roma: Amadou Diawara

Spezia: Riccardo Marchizza.

/SS.al/
 
Top