Serenata Korçare

WxP

Hidrauliku
Himni i Dashurise

Ne bankat e shkolles moj mike
dy emra i gdhendem dikur
as vete nuk e di si me ike
dhe zemrez i vura nje gur

U ndame nga shkolla mbaj ment
po ne nuk u ndame perjete
asnje nuk e ze vendin tend
te dyte dashuri s'mund te kete

Dashuria e pare nuk harrohet
e dyta te le nje kujtim
(sic thone ne Korce)
E treta as qe te kujtohet
e katerta te con ne perfundim
Vec mali me mal nuk takohet
po njerezit takohen nje dite

U ndame ne erresire
jeta ndarje ka
por se zemra lamtumire
zemres nuk i thaaaa ....
 

WxP

Hidrauliku
Harroje dashurine tone

E di s'kam te drejte
ta thurr un kete kenge
se ty djal i dashur
te fola mbreme rende

dhe bashke kur u ndame
nuk thame naten e mire
po tham lamtumire

Te lutem ti falma
gabimin e rende
se sot zemra ime
kendon vec nje kenge

.......

Harroje, harroje ti dashurine tone
largoji ti brengat
i lumtur jeto

Se ti e di mire tani
se c'eshte dashuria
nje mall ndjenje e zjarrte
qe pran dikush e do

Harroje, harroje ti dashurine tone
largoji ti brengat
i lumtur jeto...
 

WxP

Hidrauliku
Syckat si ato te tuat

Syckat si ato te tuat
nuk gjenden ne dynja
lum ai qe i ka shijuar
frike nga vdekja nuk ka

falmi vashe ti puth nje here
qe te nxjerr ate sevda
ti ma morre zemren time
dhe te qete nuk me la

mos me mundo moj nene
mos me qorto moj nene
syzeza ma ka shtene
me syne e saj te zi

mos me mundo moj nene
mos me qorto moj nene
syzeza ma ka shtene
me syne e saj te zi
 

WxP

Hidrauliku
Ti lot e qesh me mua

Ti lot e qesh me mua
si nje femije
e ndez ne zemren time nje zjarr te rri
nje zjarr qe zemren time ma shqeteson
c'ke vajze qe me ngacmon

Vjen e iken e plot lajka ke
moj e vogel capkene je
me shikime fjale mos me mundo
thuaj me do apo s'me do

me syte qe te shkelqejne ti me shikon
dhe sa shikime te embla ti me dergon
nje nate te mos me shohesh
ze me kerkon sikur me dashuron

Vjen e iken e plot lajka ke
moj e vogel capkene je
me shikime fjale mos me mundo
thuaj me do apo s'me do

Te dua, po mos trego
 

WxP

Hidrauliku
O moj Korcare
Ne mes te nates ne qetesi
ti ne ballkon me rrije
e me veshtroje me embelsi
o moj korcarja ime

o moj korcare sa e bukur je
me ato naze porsi nuse e re
e kur me shkoje ti ne bulevard
zemrat tona
digjen flake e zjarr

Fjalen e pare kur ma dhe
zemren ti ma coptove
o pse me ike pse me le
ne vetmi...

O moj korcare sa e bukur je
me ato naze porsi nuse e re
e kur me shkoje ti ne bulevard zemrat tona
digjen flake e zjarr


Jam, jam e mire
s'jam, s'jam e mire
dhe ne jam e mire
jam per veten time
 

WxP

Hidrauliku
Nje dite shkova nga Drenova
Nje dite shkova nga Drenova
Nje dite shkova
Pashe nje vajze te re
pashe nje vajze te re

Ishe e bukur ish e mitur
Ish e bukur
Ish e bukur ish e mitur
Ndonse ishte e paritur
Ndonse ishte e paritur

Dhe me thote me ze plote
Dhe me thote
Dhe me thote me ze plote
Zot qe me ve kaqe re
Zot qe me ve kaqe re

Jam i lodhur thashe fare
Moj drenova moj drenova moj drenovare
Per kete dashuri qe ke
Plac me goje qe s'me flet

Se ti zemeren ma more
Moj maleso moj maleso moj malesore
Hajde dalim ne lendine
te flasim per dashurine***
Shtepine moj do ta shes
Per te ngrene e per te pire
Do te ulem ne nje shesh
Me mall do pi nje bire
Te pini ju o vajza
Per turp te mos e kini
Ju pini beni fora
Per dashurine qe kini
Doktore qe me rri ne kafene
Doktore je shtrire dhe po fle
Sec na vijen ca cupelina
Na kendojne me violina
Doktore doktore
Jane dy vajza dhe nje plake
Na shfarosen nga parate
Doktore qe me rri ne kafene
Je shtrire dhe po fle.
***
 

WxP

Hidrauliku
Ne moshen e dashurise

Ne moshen e dashurise
kur isha 20 vjet
me dhimbje mora rrugen
vajze moj per ne kurbet
me dhimbje mora rrugen
vajze moj per ne kurbet

te lashe ty moj Tana
te lashe moj ne vetmi
Tanen dhe korcen time
vall do ti shoh nje dite
Tanen dhe korcen time
vall do ti shoh nje dite

mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syckave te saj
se shkoi dashuria
se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vajze
(perseritet)

I vetem ne kete bote
larg o ne Selanik
Tanen dhe korcen time
vall do ti shoh nje dite

Nena nga larg me shkruan
se Tana eshte martuar
tani s'mbetet gje tjeter
zemrez ti ve nje gur
tani s'mbetet gje tjeter
zemrez ti ve nje gur

mendoja mendoja
me dhimbje kujtoja
shkelqimin e syckave te saj
se shkoi dashuria
se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vajze
(perseritet)
 

WxP

Hidrauliku
Kur vjen behari

Kur vjen behari
cel qershia
vajza te bukura
faqkat te paputhura
andej kendej kerkojne djemte
duan te lozin ë, te qeshin ë..

Ta dish ti c'pesoi kjo zemer

Ta dish ti c'pesoi kjo zemer
ta tregoj un me kitar
kur i pash dy syte e bukur
der atehere s'kisha pare
s'kisha pare, s'kisha pare
ato duar aq te vogla
kur te luanin me kitar
kur i puthe buzet e mija
lehte u drodhe si ne faj
si ne faj...

Me mall do ta kujtoj
ate nate jo se harroj
u vonova me the me drithme
do me shajne ne shtepi

sa vite do kalojne
ate nate jo se harroj
dhe do qeshim un edhe ti
do kujtojme dashurine
 

WxP

Hidrauliku
Shoqes sime

Po flas me gjuhen e kenges
ashtu si zemra, e kerkon
per vajzen capkene
vajzen e dashur
per ate qe e dashuroj

dhe ti tani
me shikon mua
dhe kerkon
ate qe s'thua

Dhe ndoshta do rroj
dhe do te te pres

ti prek buzet e saja
ti kem un per jete
 

WxP

Hidrauliku
Sa bukur te kendosh

Do kendoj per jeten
qe shkoi
do kendoj per vitet
qe rrine

se ne shpirtin tim
kam ndjere vetmi
se ne shpirtin tim
kam ndjere edhe dashuri

Sa bukur te kendosh
sa bukur te jetosh
me enderrat e tua
me shpresat e tua
te jetosh
te dashurosh
si te gjithe
 

WxP

Hidrauliku
Lule ne Saksi


Si se ujite
lulen, dashurine
qe la pas dhimbje

e shinte, e shikoja
mjer kush e pa
lulen qe po del

oh ne gjoksin tim
sa lote qe kane rene
s'pate mallengjim
per besen e dhene

oh mbi gjoksin tim
sa lote kane rene
s'pate mallengjim
per fjalen e dhene

si se ujite lulen dashuri
qe prej asaj dite
te lindi ne gji
ike u largove
su kujtove ti
lulen ne saksi
ti e vrave ti

oh mbi gjoksin tim
sa lote kane rene
s'pate mallengjim
per fjalen e dhene
 

WxP

Hidrauliku
Lule e Majit

Nje dite te bukur Maji
un ty te takova
e po rrije futur
ne nje lule

Lulet e Majit
per ty i enderrova
lumturine ne shpirt
vec ti ma prure

Po tani je vyshkur
me s'ke ere
Lulet e tua
per mua s'kane me vlere

Nuk je ti lulja
e bukur e diteve te Majit
por je lulja
e kenges sime te vajit
 

WxP

Hidrauliku
A te kujtohet ty pranvera


A te kujtohet ty pranvera
kur ne shetisnim bashke te dy
me thoshe ti ngahera
vdekja me ndan nga ty
me thoshe ti ngahera
vdekja me ndan nga ty

Moj varferi e mjere
djemte te shumte ti i ke
paret s'i dua s'kan me vlere
zemra e mjere eshte flori per ne
paret s'i dua s'kan me vlere
zemra e mjere eshte flori per ne

dhe ne u ndafshim ndonjehere
dije prej meje sa te rosh
qofsha dhe ne pallate te arta
o *miku im ty s'te harroj
qofsha dhe ne pallate te arta
o *miku im ty s'te harroj
 

WxP

Hidrauliku
Kthema dashurine

Ate dite kur u njohem
dhe me fale dashurine
se mendoja te me ikje
te ma prishje qetesine

sa shume gjera shpejt ndryshuan
s'pata fat ne dashuri
rruges eci e menduar
valle ku je ti tani
 

WxP

Hidrauliku
Folme

Si eshte kjo jeta ime
e mbushur me shqetesime
......

Mendoj un dite e nate
s'me duhen as parate
pervec syve te tua
qe un aq shume i dua
kerkoj te rri prane teje

Pra ti folme
folme me zerin tend
 

WxP

Hidrauliku
Kitara

Ti qe tani me shikon rende
sa here dritaren hape per mua
nje fjale te thosha ti deshe
ne gjunje ti bije per mua

dhe vajzat dritaret i hapnin ngadale
degjonin kitar e mandolina
dhe vajzat dritaret i hapnin ngadale
degjonin kitar e mandolina
 

WxP

Hidrauliku
Margarita

Se pa syrin tend te bukur
vajze jo s'mund te qetesohem
se pa puthjen tende vajze
jo s'mund te rrohet
ne mos mund ta perqafoj
aq sa here te deshiroj
kurre ne jeten vajze
s'do te gezoj
oh Margarita, oh Margarita
ti je shpresa ime e fundit
Margarita
se te dua, me te vertete
kam deshire te te kem
un ty per jete

Se ne qofte se ke vendosur
mos degjosh ti zemren time
mos me ler mua te mjere
ne ato mendime
ne mos mund ta perqafoj
aq sa here te deshiroj
kurre ne jeten time vajze
s'do te gezoj
 

WxP

Hidrauliku
Ne kinema

Ishim nje nate ne kinema
ne erresire krah per krah
kur dolem jashte
dicka me the
per dashurine
me bere be
sa here kaloj
ne kete vend
gjithmone e sjell ndermend
dhe qaj me lot
per kete bote
ku eshte ku vajti ajo kohe
dhe qaj me lot
per kete bote
ku eshte ku vajti ajo kohe
ta dish ti
dhimbjen qe kam brenda
ne zemer
....
dole e pabese
e rreme qe ajo
qe the
e rreme rreme qe
 

WxP

Hidrauliku
Prane Teje Kalova

Gjithmone prane teje kalova
mos kujto se une ty te harrova
do te t'mbetesh perhere ti 'vjesht? e zemres sime
kur brengat largoja prane teje
tani tjeter te perkedhel
dhe mua me le zog te mjere
do te kthehesh ne cerdhe ndonjehere
po atehere sdo t'kete vend per shtegtare
zemra ime e ndjen se s'do te kthehesh
edhe pse e di se mua do t'me plagosesh
a thua dashuria jone
tek netet e pagjume do t'mbetet pergjithmone
tek netet e pagjume do t'mbetet pergjithmone

E vetme po rri ne kete nate
e vetme me dhimbjen qe ndjej
ngadale po e shoh une hijen tende
e cila ne t'akim po shkon
tash tjeter ty te perkedhel
dhe mua me le zog te mjere
do te kthehesh ne cerdhe ndonjehere
po atehere sdo te kete vend per shtegtare...
 

WxP

Hidrauliku
Qeraxhiu i Grebenese
(jo serenate)

Qeraxhi eee , o i Grebenese dhe more
ah qeraxhi e heh, paske qene
epo i pabese dhe more ah qe-qeraxhi
eh qeraxhijte
oh te kam vella edhe more
ah qeraxhi
ehe si ma beri, epo pa pareje
edhe more, ah qe-qeraxhi
apo ne qofshin ooo
apo burrat tane edhe more
ah qeraxhi
ehe siariqte do te jap gjerdane edhe more
ah qe-qeraxhi
eee ne qofishin ooo
ah burrat e botes dhe more
a ha qeraxhi
ehe murr me murr do, do ti bie kokes
dhe more, ah qeraxhi
 

WxP

Hidrauliku
SERENATA KORCARE

DESHA TE RROJA NE VETMI

Desha te rroja ne vetmi
larg syve dhelperore,
larg buzeve plot helmati
po s'rrohet pa dashnore

Kerkova sycka qe te gjej
qe qajne per dashurine,
por gjeta sycka te genjeshtra
qe kane brenda dhelperine.

Shkuan-e,
minuta te embla - dhe perseri u ndame
dhe sa premtime syte e tua me lane,
qe s'do ti shohe me kurre.

Kerkova buzkat qe ti gjej,
te pa puthura ndonje here,
por gjeta buzka te genjeshtra
te puthura shume here.

Shkuan-e,
minuta te embla - dhe perseri u ndame
e sa premtime buzet e tua me lane,
qe s'do ti shoh me kurre.

Ah, te thote,
te gjitha sa shpresuam ne kete bote
dhe sa premtime buzet e tua me lane,
qe s'do ti shoh me kurre.
 

WxP

Hidrauliku
NJE DITE TE BUKUR MAJI

Nje dite te bukur maji ty te takova
nene korie futur nen nje lule,
lulet e majit per ty i enderrova
bukurine ne shpirt vec ti ma prure.

Po tani je vyshkur me s'ke ere
lulete tua mua s'kane me vlere
nuk je ti lulja e bukur e dites se majit
por je lulja e kenges time te vajit.

S'me harrohen vitet - kur rinia
sa here rrembehej ajo nga dashuria
ishe e vogel atehere, vajza ime,
s'mendoje tjeter vecse per enderrime.

Po tani je vyshkur me s'ke ere
lulet e tua mua s'kane me vlere,
te kujtoj perhere moj lulja ime
ndonese je kaq larg kesaj zemres.
 

WxP

Hidrauliku
KA DALE HENA DHE NDRICON

Kur del kjo hene dhe ndricon
cdo zemer e gezon.
E mjera une sa fort qe te du,
megjithese me ke tradhetu.

Do te eci e do ti them dy fjale
ja me duaj - ja me vra.
E mjera une sa fort te du,
megjithese me ke harru

Ate qe desha aqe shume,
iku, me la ne gjume.
Iku, me la, me tradhetoi
me nje tjeter dashuroi.
 

WxP

Hidrauliku
KITARRA IME VAJTON

Kur u takuam te vegjel ishim,
u dashuruam - brenga nuk kishim
por dashuria nuk lumturoi
se perendia, ah, me denoi.

Mbeta me shpirt te vrare
qe kur se jemi ndare,
qekur se jemi ndare
zu zemra po renkon:
Pra eja mos me lere,
me puth edhe nje here,
me puth dhe nje here
pastaj vdekja ime te bjere
e te mbaroj.

Kitarra ime vajto
per dashurine qe u shua,
bjer ti me renkime, mos pusho,
se vetem ti me mbete mua.

Ike menjehere ne dhe te huaj,
me le te mjere - ndaj dhe po vuaj,
sa shpejt e harrove dashurine tone
aspak s'mendove - prapa ke le.

Vajto ti kitarra ime,
vajto ti zemren time
shkoi vajza fluturoi
nje tjeter dashuroi,
nje tjeter dashuroi,
mua zemren ma coptoi
prandaj dhe po vajtoj.

Kitarra ime vajto
per dashurine qe u shua,
bjere ti me renkime - mos pusho,
se vetem ti me mbete mua

Bjere ti me renkime, mos pusho,
se vetem ti me mbete mua.
 
Serenata Korçare

Serenata Korçare​

Bulevardi Korces​

Bulevardi i Korçes ka vajza pa mase
dalin e shetisin pa lejen e mamase
Veshur paliçeta, hipur biçikleta,
dhe u thone djemve, hajde tungjatjeta

Jam jam e mire, s'jam s'jam e mire
dhe ne jam e mire, jam per veten time
Jam jam e mire, s'jam s'jam e mire
dhe ne jam e mire, jam per veten time

Kur vjen behari çel qershia
vajza te bukura, façka pa puthura
andej kendej kerkojne djemte,
duan te lozine te qeshin.​

Te rashe nga pas​

Te rashe nga pas moj te rashe nga pas,
rruges kur shkoje per ne gjimnaz.
Te rashe nga pas moj po ti me ike,
rruges kur shkoje pedagogjike.

Dhe te thashe moj dy tri fjale
se une ty te dashuroj, jo jo
çapkene,çapkene e vogel oo

Dhe te thashe moj dy tri fjale
se une ty te dashuroj, jo jo
çapkene,çapkene e vogel oo

Ne moshen e dashurise

Ne moshen e dashurise
kur isha 20 vjeç,
me dhimbje mora rrugen
vasho per ne kurbet
me dhimbje mora rrugen
vasho per ne kurbet

Te lashe une ty moj Tane
te lashe moj ne vetmi
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh nje dite?
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh nje dite?

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

I vetem ne kete bote
larg o ne Selanik
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh nje dite?
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh nje dite?

Nena nga larg me shkruan
se Tana eshte martuar
tani s'mbetet gje tjeter
zemres t'i ve nje gur
tani s'mbetet gje tjeter
zemres t'i ve nje gur

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe.​O moj korçare​

Ne mes te nates ne qetesi
ti ne ballkon me rrije
Une te veshtroja me embelsi
o moj korçarja ime

O moj korçare sa e bukur je
me ato naze porsi nuse e re
dhe kur me shkoje ti ne bulevard
zemrat tona digjen flake e zjarr

Fjalen e pare kur ma dhe
zemren ti ma coptove
dhe pse me ike pse me le
ne vetmi pa dashnore

 
Syçkat si ato te tuat

Syçkat si ato te tuat,
nuk gjenden ne dynja,
lum ai qe i ka shijuar,
frike nga vdekja nuke ka.
Falmi vash t'i puth njehere,
qe ta nxjerr ate sevda,
se ma mori zemren time,
dhe te qete nuk me la!

Mos me mundo moj nene,
mos me qorto moj nene,
syzeza ma ka shtene
me syne e saj te zi​


O Korça ime​

O Korçë e dashur,
po të këndoj këtë serenatë,
mallet e brengës
kur unë jam larg e ndiej për ty.

O Korça ime,
po të këndoj i përmalluar!
Këngën më të bukur
me sytë përlotur po të këndoj.

Korça ime e dashur për ty zgjodha
këngën më të bukur që të këndoj,
këngë që del nga zemra jonë e pastër,
o Princeshë e bukur ti ku je?

Kujtoj netët e bukura pranverore,
rrugëve të tua me kalldrëm;
vajzat me atë bukuri hyjnore,
e dëgjonim ne me mallëngjim.

Vajza edhe djem të dashuruar
këngën më të bukur të këndojnë;
si margaritarë ti i rrite
dhe kudo janë ty s'të harrojnë.

Për ty këndoj, për ty këndoj,
o Korçë e dashur ty të adhuroj!
Për ty këndoj, për ty këndoj,
qyteti i ëndrrave, jo nuk të harroj!
(2x)

Korça ime e dashur për ty zgjodha
këngën më të bukur që të këndoj,
këngë që del nga zemra jonë e pastër,
o Princeshë e bukur ti ku je?

Kujtoj netët e bukura pranverore,
rrugëve të tua me kalldrëm;
vajzat me atë bukuri hyjnore,
e dëgjonim ne me mallëngjim.

Vajza edhe djem të dashuruar
këngën më të bukur të këndojnë;
si margaritarë ti i rrite
dhe kudo janë ty s'të harrojnë.

Për ty këndoj, për ty këndoj,
o Korçë e dashur ty të adhuroj!
Për ty këndoj, për ty këndoj,
qyteti i ëndrrave, jo nuk të harroj!​


" Ora dy e nates "​
Ora dy e natës dhe moj
Trak e truk tek dera

(dy herë)
Ngrehu moj zemër ngrehu
Se moj na thau era

Penxheret e odës de moj
Këthyer nga lumi

(dy herë)
Ngrehu moj zemër ngrehu
Se moj na zuri gjumi

(dy herë)
Rakia, konjaku de moj
Dopjo moj po na vijnë

(dy herë)
Ngrehu moj zemër ngrehu
S'ta gjej moj dot shtëpinë

Bëmë zonjë dhëndërr-ë
Se jam djal'i ëmbël-ë
Se s'pi verën as rakin'
Po jam djalë për shtëpin'

Bëmë zonjë dhëndërr-ë
Epo se jam djal'i ëmbël-ë
Se s'pi verën as raki
Po jam djalë për shtëpi

(dy herë)
Se do ta kafshoj nishanin-ë
Që ma ke në faqen tënde

(dy herë)
Mamanë ti hiç mos e dëgjo
Fillo te bësh të mira

Ma bën zemra rik-tik-tak
S'di se ç'fjalë të të jap
Se do ta kafshoj nishanin-ë
Që ma ke në faqen tënde

(dy herë)
Më thanë se të panë ty
Të qash me hidhërim për mua

Bëmë zonjë dhëndërr-ë
Se jam djal'i ëmbël-ë
Se s'pi verën as raki
Epo jam djalë për shtëpi

(dy herë)
Se do ta kafshoj nishanin-ë
Që ma ke në faqen tënde​
 
NJE DITE TE BUKUR MAJI

Nje dite te bukur maji ty te takova
nene korie futur nen nje lule,
lulet e majit per ty i enderrova
bukurine ne shpirt vec ti ma prure.

Po tani je vyshkur me s'ke ere
lulete tua mua s'kane me vlere
nuk je ti lulja e bukur e dites se majit
por je lulja e kenges time te vajit.

S'me harrohen vitet - kur rinia
sa here rrembehej ajo nga dashuria
ishe e vogel atehere, vajza ime,
s'mendoje tjeter vecse per enderrime.

Po tani je vyshkur me s'ke ere
lulet e tua mua s'kane me vlere,
te kujtoj perhere moj lulja ime
ndonese je kaq larg kesaj zemres.KA DALE HENA DHE NDRICON

Kur del kjo hene dhe ndricon
cdo zemer e gezon.
E mjera une sa fort qe te du,
megjithese me ke tradhetu.

Do te eci e do ti them dy fjale
ja me duaj - ja me vra.
E mjera une sa fort te du,
megjithese me ke harru

Ate qe desha aqe shume,
iku, me la ne gjume.
Iku, me la, me tradhetoi
me nje tjeter dashuroi.
KITARRA IME VAJTON
Kur u takuam te vegjel ishim,
u dashuruam - brenga nuk kishim
por dashuria nuk lumturoi
se perendia, ah, me denoi.

Mbeta me shpirt te vrare
qe kur se jemi ndare,
qekur se jemi ndare
zu zemra po renkon:
Pra eja mos me lere,
me puth edhe nje here,
me puth dhe nje here
pastaj vdekja ime te bjere
e te mbaroj.

Kitarra ime vajto
per dashurine qe u shua,
bjer ti me renkime, mos pusho,
se vetem ti me mbete mua.

Ike menjehere ne dhe te huaj,
me le te mjere - ndaj dhe po vuaj,
sa shpejt e harrove dashurine tone
aspak s'mendove - prapa ke le.

Vajto ti kitarra ime,
vajto ti zemren time
shkoi vajza fluturoi
nje tjeter dashuroi,
nje tjeter dashuroi,
mua zemren ma coptoi
prandaj dhe po vajtoj.

Kitarra ime vajto
per dashurine qe u shua,
bjere ti me renkime - mos pusho,
se vetem ti me mbete mua

Bjere ti me renkime, mos pusho,
se vetem ti me mbete mua.​
 

ana88

vlonjate tipike
ne pergjithsi nuk ka si kenget Korcare,te qetsojne shpirtin
 
Top