• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Serbia: Kapen shqiptarët duke trafikuar armë në Maqedoni

legjenda

Tetova
Agjencia e Inteligjencës Ushtarake të Serbisë, pretendon se javën e kaluar ka konfiskuar një arsenal armësh në jug të Serbisë, të cilat kishin si destinacion Maqedoninë.
Sipas burimeve jozyrtare të Blic, bëhet fjale për pushke, mitraloz, mortaja dhe granata dore të cilat në total janë më shumë se një mijë armë.
Gjithmonë sipas gazetës serbe, Blic, arsenali u zbulua ne zonen e Preshevës dhe Bujanovcit, në kohën kur një shtetas i huaj dhe dy shqiptarëve po përpiqeshin të kalonin armët në Maqedoni.
Burime të agjencisë inteligjence serbe i kane thëne gazetës Blic se armët ishin të destinuara të përdoreshin në rast të një shpërthimi të konfliktit në Maqedoni.
Ndërkohe situata politike në Maqedoni paraqitet e qetë dhe gjithnjë e më pranë zgjidhjes se krizës. Konfirmimi vjen edhe nga Brukseli, i cili ka ftuar zyrtarisht kryetari i ri të Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferin.
Me ftesë të zyrtareve të lartë të Bashkimit Evropian, Xhaferi do të zhvillojë takime eurokomisionerin për zgjerim Johanes Han dhe përfaqësuesen e lartë për çështje të jashtme dhe siguri politike të Bashkimit Evropian Federika Mogerini
Gjatë vizitës në Bruksel, Xhaferi do të takohet edhe me kryetarin e Parlamentit Evropian, Antonio Tajani, por edhe eurodeputetet Ivo Vajgel, Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein.
http://www.shqiptari.eu
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Nuk hoqen dore keta legenat nga inskenimet... Po Shqiptaret ne Fyrom kamne vite qe jane te armatosur dhe gati per tju treguar vendin sllaveve dhe nuk kane mbetur tek 6 bomba dhe dy karikatore qe paskan kapur serbckat. ;)
 
Top