• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

InFeRnO

Antar Aktiv
Vendndodhja
Germany
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Te Flasesh Pa te keq dhe ta lexosh.. Nuk mund ta lexojn te gjithe njesoj(Mendojn) se nuk mendojm te gjithe njelloj e kupton ?Sa per deshperim nuk osht as 1 thjesht tjen ne nivel sic kan qen po ti kur zdi gjo mos fol.. Nuk po ta them me te keq kte as me inot skom asgjo personale.
Dmth: ai qe gabon abuzon nga rregullorja e ven te denohet dhe jo te denohet i gjith stafi pse 1 person ben gabim sic ndodhi me komanden e vhost/svsnick, se kshu i bie 1 admin jep vhost, fatkeqsit personi me vhost del fllodist. shan root dhe root ''meqe ka topin bon golin'' denon te gjith ekipin...kto jan thjesht pune inotesh, trregim potence. Nejse boni ca te keni desherine se un shum u shpreha biles, nuk e kam kte zakon, kam kulture tjeter
 

alfa-5

Anëtar i ri
Pe: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Mafia mos u merzit, do e rregullojm dhe ket pune. Ti mire bone qe ke hap temen se kshu dhe sensibilizohen te gjith, por ne kshu e gjykum te arsyeshme per momentin. Un e kam thon dhe siper, jam plotesisht kundra qe adm ti hiqet ndonje komande, por puna e vhostit si te them doli cik prej duresh dmth nga situata nga te gjithe jo vetem nga ai qe ka bo gabimin. lloj lloj vhostesh pa pik lidhjeje. megjithate jam dhe me mendimin tat dhe te nikut, qe dmth: Do lejojm i limit vhosti per cdo adm dhe ircop, dhe ne rast se abuzohet nga ai uzer qe ka marr vhostin nga dikush i stafit oper, atehere automatikisht do ket ulje nnga adm ne oper, nga oper ne te thjeshte. Un skam qef qe nga i thati te digjet dhe i njomi, po ti e ke parsysh qe gjerat tek #opers nganjehere behen dhe per inate apo ironira.. mos u merzit se do e rregullojm. per aq koh sa se kemi rregullu ec ke un se te shtoj un ke te dush dhe si ta dush :)
 
Mosha
44
Vendndodhja
greqi-selanik
Pe: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

pershendetje cuna.... une nuk po flas per kete tem se nuk me praksin flagset e lartpermendura edhe sjam marre me keto... shresoj te gjenji nje zgjidhje te perbashket qe secili te ket ato qe i perkasin, simbas accessit qe mban..:) ju uroj gezuar vitin e ri harmonit ne familjet tuaja shendet e lumturi edhe sa me shume pare vitin qe vjen:)
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Me sa po lexoj ne lidhje me kete teme,besoj se keni arritur ne nje kompromis,ku do mbeten te gjithe te kenaqur.Ju uroj te gjitheve Gezuar Vitin E Ri 2013,qofte nje vit i mbare per ju edhe familjet tuaja!
 

UrL

Fshatendar
Vendndodhja
Athine
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Pershendetje cuna, nuk jam ne dijeni se cilat flagse keni hequr dhe cilat keni limituar. Ndoshta une hyj tek personat qe ka permend Alfa-5 dhe qe jam ne ndryshkur por po marr mundimin te shkruaj dicka.

Asnjhere rreptesia nuk ka bere mire ne organizimin e nje shoqerie, qofte ajo shoqeri virtuale ose reale. Dikur acc qe kisha ishte fuqiplote dhe tashme kam accses si pushke e zbrazet.
Do tju lutesha shume qe te riktheni opsionet qe kemi pasur dhe te riktheni dhe superadmin tek administratoret. Stafi i root duhet te merret me organizimin e stafit te opers dhe jo te synoje sundimin e chatit.

Citoj: keto fjale ndoshta s`me takojne ti them une por besoj se perfaqsojne adminet ne pergjithesi.
 

Server

Services Oper
Vendndodhja
SHKODER
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Mirdita Gjithve Njeher Dhe Gezuar Festat dhe vitin e ri gjithve Un lexova dhe dje kete teme dhe prita qe te shikoja se si po vijonte puna siq e tha dhe fotbullisti ne ske te drejte te ati flagsi se qe kur jemi shtu se kemi pas por shpresoj qe te gjeni nje rrugzgjidhje dhe shpresoj ce c`do admin qe ka acceset e veta te mbaj pergjigjsi per ate User qe i jep vhost se pastaj dalim dhe ke fjala pse te shkoj i njomi neper te thate c`do gje behet me mirkuptim dhe se besoj se eshte e nevojshme te kalohet ne faza extreme jemi staf dhe kur jemi shtu jemi shtu me pelqimin e gjithve dhe shpresoj qe c`do gje te shkoj ne vendin e vet..Un si gjith te tjeret jap thjesht nje mendim Respekte Gjithve dhe ju uroj nga zemra gjithve dhe njeher Gezuar vitin e ri 2013 fat e lumturi gjithve dhe nje vit i mbar Per gjith Respekte :)
 

Server

Services Oper
Vendndodhja
SHKODER
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Me falni se me doli dhe nga mendja ta thoja po komanda /os Global edhe kjo eshte hequr apo ne 1 shell-s eshte ne nje shell-s nuk eshte jo per gjo po mora me uru festat me global dhe [12:05] -OperServ- Accesso negato. Gjithsesi shpresoj ti gadisni nese e shikoni te arsyeshme nese jo nuk eshte ndonje problem.Respekte dhe njeher gjithve Gezuar festat
 

JULIAN_IT

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

ore e ka mir url acc kur kam fillu un chatin ishin qe nje oper apo adm kishte ter komandat ne dore tani per gjithcka duhet te kapet root adm ater oper e adm per ca jan apo per numer un di qe kur esht hap chati pare e deri me sot kush ka abuzuar esht denuar ja un jam shenbulli perfekt qe un abuzova se ja plasa akill fllodistit qe vin ben presione urt se rrezova serverin e ja u denova pse te tjert nuk denohen kur abuzojn po hiqen flagset pfffffff po ashu ka te drejt dhe alfa qe thot kam fol me ter stafin e kam shkru ne topic e nje mut cdo njeri esht shtet me vete vet i keni len me u ber shtet me vete keni ber nje vesh shurdh e nje sy qorr per gjera qe duhen cik frenim ater stafi root meqe i keni fuqit ne dore kontrolloni shellin per logse apo tutje tu u kap filani qe abuzon komanden del acc ne dore e keni ca prisni shum tragjike e beni beri njeri nje gje qe nuk shkon denojeni jo dikush se rruan se flet root adm apo vershellin e arrim ketu qe duhet prek flagset apo duhet kap per veshi nje person si femi pffffffffffffffffffffffff njeriu merr vesh me llafe kafsha me dru me kete rrast del acc
 

alfa-5

Anëtar i ri
Pe: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Hemmm ca tonesh ktu ne ket teme!
Sa per ta sqaru tema u hap per vhostet dhe qendroini vhostit dhe jo svs, os raw, superadmin on sepse kto te treja kan shum kohe qe jan heq, gati qe ne fillim fare kur u bashkum te gjith qe ne kohen e neo dhe cdo admin e din shum mir kte gje qe skan qen, edhe ti mafia, edhe url, edhe un, edhe tjetri me rradhe... Un kto tre te fundit kur u bera root i kisha funksionale, kshu qe mos i fryni kot prushit qe te bohet zjarr. Nuk esht as synimi im te sundoj njeri, as synimi i rootve te tjere, dhe as synimi i disave qe te bejne rreptesi "sic po shikoj qe e quani" Tani puna e vhostit ska pse bohet fare me votim kur ktu ka shum qe spo kapen e qe sgjejn koh me hy me pa i here se ca po ndodh ne server ose me vendos nje akill, aq me shum kur vhostet dalin nga opers dhe shahet nje root.

Mafia mos e hull fare votimin per root se te jap un rootin tim edhe te punojn te gjitha komandat.. Direkt ta jap, nqofse ty te knaq apo te bon te ndjehesh me mire me komanda... Un e kam tregu veten qe per mu nuk esht gjithcka vetem acc, edhe nuk e kuptoj pse vazhdon dhe i fryn ksaj teme kur un e kam mor mundimin gati 3-4 here duke shkrujt dhe tu drejtova me nick, po se paske kuptu fare shkrimin tim.

Nejse se as e kisha me qef hic me shkrujt se dh eviti ri sot

Ju uroj te gjithve nje nate te bukur, te hani te pini sa tju doj trapi, sa me shum shnet, lek e dashnore ne 2013. Gzuar
 

InFeRnO

Antar Aktiv
Vendndodhja
Germany
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

alfa-5 lol.. Shko tek Faqja 1 Dhe me pas Shko tek faqja 2 dhe do Lexo prape te njetin postim qe kam ber un, kshu del ktu tek forumi te tregon Titullin e temes ne cdo faqe :), si tem hapes qe isha un ne kte rast, dhe skam Postu mo qe kur mora pergjigjet e Juja.. e mora vesh nuk kam ca them mo, sju bi mo ne qafe , skam asgjo personale me asnjeri thjesht e postova ktu thashe veshim ca gjona ne vij bashkarisht..nejse .Per tu merzit nuk merzitem naj her:)apsolutisht jo.. dhe sa per komanda nuk i du mo jo rrini te qet :)

Ju Uroj Gezuar 2013 Te Gjithve. :)
 

InFeRnO

Antar Aktiv
Vendndodhja
Germany
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Du te rishtoj meqe shumica stafit ka postuar te jepni 1 pergjigje perfundimtare tani dhe ta myllim kte tem, se dhe muhabetet trransformohen keq. Dhe qe ta marim vesh ne te gjithe qe shkruajtem ktu si mendimet kundrra apo Pro, Do rishtohen Komandat sic ishin apo jo .. PO/JO? qe mos ti frym mo temes se dhe un jam vu ne siklet me kte tem, dhe per me teper qe mos Keqkuptohemi me njeri-tjetrrin.
 

The_AnGeL

WwW.FunGames22.CoM
Vendndodhja
Elbasan
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Mire pra u be dakort sepse ishte e nevojshme, problemi qendron: si do te vazhdojm? Mu me duket diktature edhe piksynimi jon nuk eshte te rrespektohemi nga diktaturat e rregullat e rrepta por ti bejm gjerat e thjeshta, qarta dhe te besueshme me stafin. Per mu duhet vendos me nje kuote ku mosrrespektimi i vendimit kolektiv te pasohet me ulje nga admin ne ircop per perjudha te gjata.
Per Mu Hiqeni Fare Kto GJysherit e Shtoni Cuna te rinj , se me kto Gjona qe boni , hiq vhost hiq svnick etj nuk quhen Admin : Cdallim ka Admin nga Opers ? Apo Opers nuk i ben dot Kill Admin Kurse Admin ka forcen ti bej . Ju keni kaq vite smerreni vesh , do merreni vesh ne 2013 !
 

The_AnGeL

WwW.FunGames22.CoM
Vendndodhja
Elbasan
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Pershendetje cuna, nuk jam ne dijeni se cilat flagse keni hequr dhe cilat keni limituar. Ndoshta une hyj tek personat qe ka permend Alfa-5 dhe qe jam ne ndryshkur por po marr mundimin te shkruaj dicka.

Asnjhere rreptesia nuk ka bere mire ne organizimin e nje shoqerie, qofte ajo shoqeri virtuale ose reale. Dikur acc qe kisha ishte fuqiplote dhe tashme kam accses si pushke e zbrazet.
Do tju lutesha shume qe te riktheni opsionet qe kemi pasur dhe te riktheni dhe superadmin tek administratoret. Stafi i root duhet te merret me organizimin e stafit te opers dhe jo te synoje sundimin e chatit.

Citoj: keto fjale ndoshta s`me takojne ti them une por besoj se perfaqsojne adminet ne pergjithesi.
Po Cte hyn ne Pune Super Admini Kur Kto heqin dhe Flagset qe duhet te ket nje Admin ! Ktu ka ardh Xhaxhi Enveri ...Kur te vdesi ai do ken vdek dhe tjeret e sdo ket me chat :)
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Vendndodhja
Italy
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Shum tym e pak zjarr. Shumica ktu po flisni me ironi e po e shpreh ketu qe ironit sme pelqejne fare. O flisni tamam e marrim parasysh problemet o mos flisni hic. Kur ju cenohen flagset te gjith shpreheni duke kritikuar por kur gaboni asnjeri nuk del thot faji im ktu o aty. Nejse mos ta zgjasim shum kte teme se u bo boz po theksoj do mlidhemi si staf root e do flasim e do vendosim gjerat sic kan qen por edhe duke nenvizuar rregullat e kush do gaboje e din vet fatin e tij. Sa per superadmin on kjo komand ska qen e sdo jet per adminet eshte vetem per root. Nje gje te fundit. Stafi root nuk komandon chatin por stafi i Albnetwork duke filluar nga Root, Admin, Oper, domethene nje grup i perbashket e se vendosen ca gjera behet per te mir e jo per te limituar te tjeret se sjemi ne ushtri.
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Vendndodhja
Italy
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Po Cte hyn ne Pune Super Admini Kur Kto heqin dhe Flagset qe duhet te ket nje Admin ! Ktu ka ardh Xhaxhi Enveri ...Kur te vdesi ai do ken vdek dhe tjeret e sdo ket me chat :)
Po ti sa ke ber rikerkes me hy perseri ne staf e tani po kritikon sistemin ktu :) Megjithate te drejten e kritikimit e te drejten e mendimit sja kemi mohuar akoma asnjeriut meqe jemi si stafi i xhaxhit Enver :) edhe se ti sduhet te postoje me ktu meqe sje me ne staf....
 

The_AnGeL

WwW.FunGames22.CoM
Vendndodhja
Elbasan
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Po ti sa ke ber rikerkes me hy perseri ne staf e tani po kritikon sistemin ktu :) Megjithate te drejten e kritikimit e te drejten e mendimit sja kemi mohuar akoma asnjeriut meqe jemi si stafi i xhaxhit Enver :) edhe se ti sduhet te postoje me ktu meqe sje me ne staf....
Une Ndoshta nuk jam me staff ama kam qen dhe ca gjera i di me mire se ty qe i shef nga lart :) Pse se jemi staff i Xhaxhi Enver ka na i gje ktu mos me be kerkese per tu rikthy ? Kte nuk kuptoj se ju te mohoni te drejten e fjales :) Une Staf kam qen jam dhe do jem por e ke te veshtire ta kuptosh ti :)
 

The_AnGeL

WwW.FunGames22.CoM
Vendndodhja
Elbasan
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Po ti sa ke ber rikerkes me hy perseri ne staf e tani po kritikon sistemin ktu :) Megjithate te drejten e kritikimit e te drejten e mendimit sja kemi mohuar akoma asnjeriut meqe jemi si stafi i xhaxhit Enver :) edhe se ti sduhet te postoje me ktu meqe sje me ne staf....
Une Ndoshta nuk jam me staff ama kam qen dhe ca gjera i di me mire se ty qe i shef nga lart :) Pse se jemi staff i Xhaxhi Enver ka na i gje ktu mos me be kerkese per tu rikthy ? Kte nuk kuptoj se ju te mohoni te drejten e fjales :) Une Staf kam qen jam dhe do jem por e ke te veshtire ta kuptosh ti :)
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Vendndodhja
Italy
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Bruno shkruaj cte duash tu pergjigja e ju pergjigja te gjithve me siper kshuqe sdu te bej me chit chat e sa per gjerat qe i shikoj vec nga lart te them vec nje gje, kam filluar nga Aop e avash avash duke mbajtur vendin tim me kan ngritur ktu lart ;) mendoje mir kte gje ndoshta do kuptosh dicka qe mund te nevojitet.:poezi:
 

The_AnGeL

WwW.FunGames22.CoM
Vendndodhja
Elbasan
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Bruno shkruaj cte duash tu pergjigja e ju pergjigja te gjithve me siper kshuqe sdu te bej me chit chat e sa per gjerat qe i shikoj vec nga lart te them vec nje gje, kam filluar nga Aop e avash avash duke mbajtur vendin tim me kan ngritur ktu lart ;) mendoje mir kte gje ndoshta do kuptosh dicka qe mund te nevojitet.:poezi:
Timi Nuk po e kuptoj ku do me dal me kte qe the. Cfare thash un e cfare ste pelqeu ty , Nese ti ke ardh nga Aop e avash avash deri ktu , ashtu kam ardh dhe un qe nga 2001-2002 Ne Aop Dhe jam Heq Nga Stafi ne Kohen qe Erdhe ti ! Me Pak Fjale Me hoqe ti se ashtu te interesonte , Pa te drejte dhe pa arsye, gje qe e kan bere dhe te tjere . Un Sjam Aop qe te hiqem per pass e Nick por per Pass e Opers . Kjo eshte e keqja dhe e mira midis debatit tone. Gjithsesi kur shkel dike nga respekti nuk do ta dish me , por dije qe njerez jemi gjith , Un nuk respektoj access por moshe . Gjithsesi varet me ke je mesuar qe flet e vepron ne ate menyre. Klm !
 
Top