• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

InFeRnO

Antar Aktiv
Te gjithe e dim qe ishin bo shum vhoste dhe moret inisjativen per ti ber remove, nuk jam aspak kundrra me ju.., se me te vertet ishin ber shum!
por.. cfar nuk kuptoj eshte pse duhet limituar komanda e vhost si per admina dhe opers?? mire kjo po svsnick pse eshte limituar/hequr nga adm??
me vjen shum keq qe keni fillu boni gjona kshu pa qen asnji ne dijeni, pse limitohet komandat?! eshte admini si me qen aop vetem me dhon voice na ka ngel asgjo tjeter, Pra.. puna e vhosteve duhet te ishte hedh ne VOTIM, ( sa mund te jet limiti per te dhen vhost 1 useri,) nuk me duket e drejt qe cdo privilegj e kaloni ne root access. nuk besoj se ka naj gjo te keqe qe te gjithe si staf te jepnim 1 vhost max.(20 veta = 20 vhoste) ose Maksimumi mos te prehen kshu komandat ne kte forme se ka ngel vetem me hudh votim per root tani me pas naj privilegj ne access.. dhe me kte postim dua te pakten tme japi cdo kush i stafin 1 mendim..


Mafia.
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Te gjith e dinim qe ishin ber shum vhoste por te gjith vazhdonit duke dhon prap njelloj e shum userave problematik. E kemi shkruajt shum her ne topic mos shtoni vhoste kot me kot e spo te drejtohem ty si admin Mafia por thjesht si hapursi i temes. Pasi kto gjera e tejkaluan kulmin duke bere floode me vhoste e duke na shajt e ofenduar aty ku nuk mban durimi me, ateher vendosem ti fshinim vhostet te gjith e vec root te shtojne. Kjo sdo te thote qe kemi vendosur mos ti japim vhoste asnjeriut. Mjafton te flisni me ndonje root per ndonje user te vecant e gje qe behet. Spo kuptoj pse e beni kaq tragjike kur mund ta ndryshosh vhostin kur te duash. Sa per Aopet Sopet i jap un e WxP vhoste kur te jemi on line e po ju kerkuan juve mund ti drejtoni tek ne. Sa per svsnick sdi gjo e as se kam ditur qe u bonte nga adminet, megjithate mund te shikohet kjo gje edhe se shumica jon i ka perdor svsnickun vetem per shaka :)
 

AlbTeam

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

pershendetje

sapo lexova se ca esh shkruajtur Mafia persa i perket vhost kam qen prezent un ku u diskutua me alfa-5 dhe timi per vhost sic permendi timi me lart
ishin ber shum vhosts dhe shum flodista kishin mar vhost dhe ofendonin dmth staf tone e kushdo.perse i perket svsnick kete e kuptova un ma mer mendja i pari biles i fola dhe timi ne privat per kete gje sic me tha dhe timi sja kish iden fare se cka nodhur po ma mer mendja se do e rishikojn kete gje.
prap po rikthehem vhosteve mendi im esh me mire pa vhost vetem stafi @ te ket ose ircops. dhe per svsnick nuk esh qe perdoret per shaka por sic nodhi sot ne chat nick hacked perdori nickun Android i cili ky nick i perket Sak... aty e kuptova qe nuk kisha access ne svsnick. dhe direk fola me timi sic permenda me lart ma mer mendja se do e rishikojn kete gje. :) Mos u merzit Mafia
Me Respekt AlbTeam
 

InFeRnO

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Timi, Jam dakord me ty, isha vet prezent tek #opers dhe rame dakord per tu ber remove..puna fllodeve etj.. Por sikur nuk duket aspak mire qe nga 1 floodist ti prehen komandat stafit opers apo jo ? I Gabuari te denohet. Plus cdo njeri ka kenaqsine e vet ta japi vet vhostin pse duhet ti shkoj wxp-s apo alfes apo ty ne prv per tme ber i vhost kur kam vet access, ktu bjen dhe koplet vlera e accessit! e ritheksoj nuk jam aspak tafmaqar komandash po sikur nuk ja vlen nuk shkon fare, user+staff kerkojn vhost tek ne dhe ne bejm kerkesen tek root.
Albteam nuk merzitem fare un grup :) Dikur pa qen ti ne staff adminat u ben dhe superadmin on. ishe me te vertet full privelegj, ndersa tani as emrin atij qe ta vjedh emrin ty nuk ja nderron dot. ;)
 

ARMAGEDDON

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Po ju shkruaj gjate se skam kohe t'iu shkruaj shkurt - Napoleon Bonaparte
Per vhostet eshte ber mire qe jane ber clear pasi nga chit-chat po krijohen probleme familjare, kur ne te kundert ai vhost duhet ti mbroj ato.
Per punen e limitimit te komandave do ishte mire te riktheheshin sic kan qen pasi ato komanda te cilesojn dhe te kompletojn per NetAdmin.
Per ato shakat qe behet fjal per svsnick apo ndonje komande tjeter perdoren nga NetAdmin (flas per veten time ne kte rast) per te krijuar nje atmosfer karizmatike per me krijuar pak dialog dhe interes rreth nje qellimi "Frekuentimi i chatit dhe cilesimi i tij nga chatet e tjer". Prandaj une sot kam perdorur os mode +o 2-3 femrave dhe i ngrita siper tek dhoma shqiperia qe krijova pak lekundje ne texte te ndryshme duke dal dhe nga vet-vetja. Pra, shikojini dhe nje here ato komandat te vijne sic kan qene se sesht mire keshtu per asnje, ose merni masa ndaj atyre qe i thyejn rregullat pas 1-3 paralajmerime qe mund ti behen.
Filmi i 4 Musketierve me D'artagnan ka dal prej kohesh keshtu te gjithe per 1 apo 1 per te gjithe nuk duhet.
Ngjohemi :)
 

AlbTeam

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Hajd se cdo gje do regullohet :) :danse::arm:
 

CAKMAKU

Anëtar i ri
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Jam plotesisht dakort me Mafia gjithashtu kuptoj dhe problemin e shtruar nga Timi..
mendoj se duhet gjet ndonje zgjidhje qe te gjitha palet te jene te sqaruara.

Mbeshtes mendimin e pezullimit ose mos rishtimit "Vhost per flodistat"
..gjithashtu propozoj te mos u hiqen privilegje asnje admin ose ircop, duhet te perpiqemi te respektojme disa "rregulla"
qe biem dakort per to.
 

JULIAN_IT

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

jam dakort dhe un me mafien qe nje adm ose oper mos te ket durt e lidhura sepse i rroft acc kur durt jan te lidhura per cdo komand duhet te kapet root adm sme duket e drejt si tip femija i kerkon ndihme prinderve se ai se ben dot nje gje vet pfffffffffff der sa jepet nje acc lerini komandat o e jepni acc tamam ose mos e jepni fare ose denoni kush abuzon sa per whost ishalla sme keni heq whostin tim se ju theva ne mes
 

WxP

Tech
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Une mendoj se duhet ti jepet e drejta adminave po te limituar deri ne 2 ose 3 users kush te kaloj limitet e parapercaktuara te ulet ne oper.
 

alfa-5

Anëtar i ri
Pe: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Cuna, kte punen e vhosteve e nisa un me timin pasi pash qe timin e kishin shar mar e prap dhe sme erdhi mire hic se dhe vete e kam lon ne topic gati tre here per punen e vhosteve dhe si me thon sikur fjala binte ne vesh te shurdhet ose sikur tallte njeri Koken me ne, dmth gri ti gri se sme plas piktori hic mu dhe vetem kur shifja lloj lloj legenash me vhoste. per tja heq te drejten te gjithve dhe per ta pas vetem rot u thash un cunave duke menu se kjo esht me e mira sepse un nuk do rri te ruj adminet kush e dha ose ndonjerit i ngrefet per inot e jep, mu pastaj me bjen ta qis jasht fare e mos ta lej me hy. Nqofse doni me shtu vhoste vhostet te kalojn nga rotet, thojini rootit qe kapni online dhe ja ku u bo, ne mos online lejeni me memo. nuk ka pse me pas te drejt vhosti se u shperdoru shum. po flas ne pergjithsi per te gjith. un per vete skam pas asihere vhost, kam perdor vetem chghost, chgident, chgname asgjo me shum cdo dite. per limitet e tjera jam plotesisht kundra, dmth admini te ket komandat e veta, ircopi te ket te vetat. un do flas dhe me root e tjere e te bojm nji rishikim te stafit sepse shum veta as e rrujn karin hic pervec JULIN_IT qe esht gjithmon i gatshem ndac per ndihme te sherbimet, ndac per klone, ndac per flode dhe akille, te pakten nuk bejn as ket tjetren qe kur ne hym mrena e themi mroma te na japin nje mroma, me tregu per veten e vet qe esht online, se mu sme plas me tha apo jo njeri mroma, un i di njerzit se si jan, ja di temperamentin, i di kush esht per tu rrespektu etj me rradhe. e theksoj e nisa un me timin pasi un me te kam qen pothujse me shum online.
 

AlbTeam

Antar Aktiv
Titulli: Pe: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

pershendetje alfa-5

jam dakort me ty me pun vhostesh etj sepse ate dit isha dhe un online ku u bisedua per kete pun por persa i perket dickaje ketu lart sme pelqeu dmth kjo..

( shum veta as e rrujn karin hic pervec JULIN_IT qe esht gjithmon i gatshem ndac per ndihme te sherbimet, ndac per klone, ndac per flode dhe akille, te pakten nuk bejn as ket tjetren qe kur ne hym mrena e themi mroma te na japin nje mroma, me tregu per veten e vet qe esht online, se mu sme plas me tha apo jo njeri mroma, un i di njerzit se si jan, ja di temperamentin, i di kush esht per tu rrespektu etj me rradhe. e theksoj e nisa un me timin pasi un me te kam qen pothujse me shum online.)

dmth un ketu po pergjigjem per vete spo flas per tjer un pothujse online kam qene gjithnje dhe i respektoj te gjith njesoj dhe kam qen i gatshem per cdogjo

por menyra mesiper i ke futur gjith me nje list. :) me behet qefi qe del pro julian skam asgje kundra po pak ashum sikur do ish me mir mos i fusje me emer shumices :) gjithsesi skagje sna ngel hatri

 

WxP

Tech
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Mire pra u be dakort sepse ishte e nevojshme, problemi qendron: si do te vazhdojm? Mu me duket diktature edhe piksynimi jon nuk eshte te rrespektohemi nga diktaturat e rregullat e rrepta por ti bejm gjerat e thjeshta, qarta dhe te besueshme me stafin. Per mu duhet vendos me nje kuote ku mosrrespektimi i vendimit kolektiv te pasohet me ulje nga admin ne ircop per perjudha te gjata.
 

AlbTeam

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Mire pra u be dakort sepse ishte e nevojshme, problemi qendron: si do te vazhdojm? Mu me duket diktature edhe piksynimi jon nuk eshte te rrespektohemi nga diktaturat e rregullat e rrepta por ti bejm gjerat e thjeshta, qarta dhe te besueshme me stafin. Per mu duhet vendos me nje kuote ku mosrrespektimi i vendimit kolektiv te pasohet me ulje nga admin ne ircop per perjudha te gjata.

persh wxp

doja shtoja dicka ketu pasi lexova me siper mesazhin tend

doja thoja qe per punen respektimit tani e dim qe root ka me shum power por dhe root dmth duhet sillen menyr shoqerore mosme ber presione ndaj staf admin netadmin ircops etj. dmth dhe ma mer mendja cdogjo behet me mirkuptim mbase jam gabim un keshtu mendoj un :)
 

alfa-5

Anëtar i ri
Pe: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

o albteam ti tani fillove mer plak, un kur fola sfola per ty, e di dhe punen qe bon ti... nuk fola per ty kshu qe ne shumicen mos shkruj fare se nuk te adresohen ty. un te gjith i njof, me mire e kam mos ta ket asnji se sa ta ken te gjith dhe kur them mos jepni se rrun njeri. e di qe je online por nuk fola per ty se ti tani ke hy, fola per shumicen qe i ka zon nryshku. nuk du te permen emra se me i permen i bjen me i heq.

WxP edhe si thu ti mire esht, lejojm i limit, kush e thyn dhe kush abuzon nga dm bohet irc dhe nga irc bohet uzer i thjesht
 

LoSsT

VIP
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Un du komandat e mia mos mi luj njeri, per te tjerat jam dakort me te gjith.
 

AlbTeam

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

alfa-5 nuk thash qe mu drejtove mua direkt po thjesh thash i fute emer shumice :) gjithsesi sory nese jemi keqkuptu :)
 

InFeRnO

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Albteam ta boj i verejtje un ty plako ? E ke nis nga fillimi temes dhe deri tani fut hunet ne cdo koment qe shkruhet!! Doja me tu pergjigj disa komente me lart dhe zdo te vinte mire. Perderisa e kam hap un kte Tem e kam qe te vendosim bashkarisht per dicka qe ishte dhe nuk eshte mo, i kam lexu un cdo koment qe eshte shkrujt ktu nga i pari 2-ti 3-ti e me ralle , dhe tek #opers kur u ben remove vhost isha dhe un prezent/online pra du te them bej durim ne komunikim daku leje dhe tjetrrin te shprehen. Jepi pak serjozitet temes, ti sot ke ardh dhe noshta je teper i knaq me ate access qe te eshte dhen, un sjam, se e more direkt po ka cuna te tjeter qe kan lon lesht ne kte server(fus dhe veten time) dhe nuk jan aty ku je ti sot kshuqe maj venin plako mos fol duke menjanu aty ku te intereson, pra e hapa kte tem dhe 1 her ta kuptosh.. DOJA 1 MENDIM NGA CDO SECILI sidomos nga root staf , ato qe e vendosin komanden ne shell dhe e heqin. Jo te thush isha un prezen aty vendosem ne / mos u merzit / me mire do bohet , nuk ta bona kte pytje me duket?? apo jo? kshuqe her tjeter jep menimin tat si Albtem ose me mire mos shkruj fare.. he tkeqen se sjena cerra.
 

Never

NoN.Puo.Piovere.Per.Sempr e
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

cuna kshu si e keni nisur per disa muaj sdo ket me as usera e as admina mendoj une.duke pare problemin e ngritur nga mafia dhe duke lexuar komentet e te gjitheve do jem i kenaqur tju shikoj serisht ne diskutime te gjitheve bashke per probleme me madhore dhe emergjente qe duhen te ishin bere rreth serverit e shume e shume gjera qe po humbin ne albnetwork dhe ke fajtori. E jo te ulerasim e te bertasim per probleme ku {cenohen} flagset tuaja tmijat e te tjereve qe sjan shume serjoze mendoj une.
PS: jam i mendimit me qe te gjithe paskeni folur ne kete tem te rivendosni ose te rifreskoni nje rregullore per stafin opers,te kontriboni te gjith pa dallim aksesi ne server te barabarte,e ti lem me nje ane njohjet reale ne server nese duam koma qe ky network te funksjonoj e jo te shkoj drejt nje rrenimi te sigurt. klm cuna
 

AlbTeam

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

hi InFeRnO me fal nese qeke prekur dhe nese mendoke se pasam futur hundet do ku do thjesh kam folur pa te keq pa asi lloj interesi dhe persa i perket knaqsive access un sjam deshperum lal per accesse mvje keq qe pase ket mendim po megjithate do ju lutesha moderatorit ti fshi pergjigjet e mia ketu..
 

shijaksi

Antarë
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Root-at i rujt zoti se i kemi per marshalla. Un mendoj qe cdo Admin,Ircop te kete akseset e plota sic i kemi pas gjithmone me te gjitha Flagset qe na takojne. Dhe RootAdminat te na shikojne kur ne abuzojme me aksesin dhe te na japin verejtje teper e thjeshte,se dij pse kaq zhurme per nje gje shume te thjeshte, KLM e Gezuar Vitin e Ri Te gjithve e sa me shume lek per te gjith viten qe vjen.
 

InFeRnO

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Te Flasesh Pa te keq dhe ta lexosh.. Nuk mund ta lexojn te gjithe njesoj(Mendojn) se nuk mendojm te gjithe njelloj e kupton ?Sa per deshperim nuk osht as 1 thjesht tjen ne nivel sic kan qen po ti kur zdi gjo mos fol.. Nuk po ta them me te keq kte as me inot skom asgjo personale.
Dmth: ai qe gabon abuzon nga rregullorja e ven te denohet dhe jo te denohet i gjith stafi pse 1 person ben gabim sic ndodhi me komanden e vhost/svsnick, se kshu i bie 1 admin jep vhost, fatkeqsit personi me vhost del fllodist. shan root dhe root ''meqe ka topin bon golin'' denon te gjith ekipin...kto jan thjesht pune inotesh, trregim potence. Nejse boni ca te keni desherine se un shum u shpreha biles, nuk e kam kte zakon, kam kulture tjeter
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Un du komandat e mia mos mi luj njeri, per te tjerat jam dakort me te gjith.
U zgjove ti me? :D ty do te heqim te drejten me bo deop e devopice :p per te tjerat jam dakort ti mbash :p
 

alfa-5

Anëtar i ri
Pe: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Mafia mos u merzit, do e rregullojm dhe ket pune. Ti mire bone qe ke hap temen se kshu dhe sensibilizohen te gjith, por ne kshu e gjykum te arsyeshme per momentin. Un e kam thon dhe siper, jam plotesisht kundra qe adm ti hiqet ndonje komande, por puna e vhostit si te them doli cik prej duresh dmth nga situata nga te gjithe jo vetem nga ai qe ka bo gabimin. lloj lloj vhostesh pa pik lidhjeje. megjithate jam dhe me mendimin tat dhe te nikut, qe dmth: Do lejojm i limit vhosti per cdo adm dhe ircop, dhe ne rast se abuzohet nga ai uzer qe ka marr vhostin nga dikush i stafit oper, atehere automatikisht do ket ulje nnga adm ne oper, nga oper ne te thjeshte. Un skam qef qe nga i thati te digjet dhe i njomi, po ti e ke parsysh qe gjerat tek #opers nganjehere behen dhe per inate apo ironira.. mos u merzit se do e rregullojm. per aq koh sa se kemi rregullu ec ke un se te shtoj un ke te dush dhe si ta dush :)
 
Pe: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

pershendetje cuna.... une nuk po flas per kete tem se nuk me praksin flagset e lartpermendura edhe sjam marre me keto... shresoj te gjenji nje zgjidhje te perbashket qe secili te ket ato qe i perkasin, simbas accessit qe mban..:) ju uroj gezuar vitin e ri harmonit ne familjet tuaja shendet e lumturi edhe sa me shume pare vitin qe vjen:)
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Me sa po lexoj ne lidhje me kete teme,besoj se keni arritur ne nje kompromis,ku do mbeten te gjithe te kenaqur.Ju uroj te gjitheve Gezuar Vitin E Ri 2013,qofte nje vit i mbare per ju edhe familjet tuaja!
 

UrL

Fshatendar
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Pershendetje cuna, nuk jam ne dijeni se cilat flagse keni hequr dhe cilat keni limituar. Ndoshta une hyj tek personat qe ka permend Alfa-5 dhe qe jam ne ndryshkur por po marr mundimin te shkruaj dicka.

Asnjhere rreptesia nuk ka bere mire ne organizimin e nje shoqerie, qofte ajo shoqeri virtuale ose reale. Dikur acc qe kisha ishte fuqiplote dhe tashme kam accses si pushke e zbrazet.
Do tju lutesha shume qe te riktheni opsionet qe kemi pasur dhe te riktheni dhe superadmin tek administratoret. Stafi i root duhet te merret me organizimin e stafit te opers dhe jo te synoje sundimin e chatit.

Citoj: keto fjale ndoshta s`me takojne ti them une por besoj se perfaqsojne adminet ne pergjithesi.
 

Server

Services Oper
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Mirdita Gjithve Njeher Dhe Gezuar Festat dhe vitin e ri gjithve Un lexova dhe dje kete teme dhe prita qe te shikoja se si po vijonte puna siq e tha dhe fotbullisti ne ske te drejte te ati flagsi se qe kur jemi shtu se kemi pas por shpresoj qe te gjeni nje rrugzgjidhje dhe shpresoj ce c`do admin qe ka acceset e veta te mbaj pergjigjsi per ate User qe i jep vhost se pastaj dalim dhe ke fjala pse te shkoj i njomi neper te thate c`do gje behet me mirkuptim dhe se besoj se eshte e nevojshme te kalohet ne faza extreme jemi staf dhe kur jemi shtu jemi shtu me pelqimin e gjithve dhe shpresoj qe c`do gje te shkoj ne vendin e vet..Un si gjith te tjeret jap thjesht nje mendim Respekte Gjithve dhe ju uroj nga zemra gjithve dhe njeher Gezuar vitin e ri 2013 fat e lumturi gjithve dhe nje vit i mbar Per gjith Respekte :)
 

Server

Services Oper
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Me falni se me doli dhe nga mendja ta thoja po komanda /os Global edhe kjo eshte hequr apo ne 1 shell-s eshte ne nje shell-s nuk eshte jo per gjo po mora me uru festat me global dhe [12:05] -OperServ- Accesso negato. Gjithsesi shpresoj ti gadisni nese e shikoni te arsyeshme nese jo nuk eshte ndonje problem.Respekte dhe njeher gjithve Gezuar festat
 

JULIAN_IT

Antar Aktiv
Titulli: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

ore e ka mir url acc kur kam fillu un chatin ishin qe nje oper apo adm kishte ter komandat ne dore tani per gjithcka duhet te kapet root adm ater oper e adm per ca jan apo per numer un di qe kur esht hap chati pare e deri me sot kush ka abuzuar esht denuar ja un jam shenbulli perfekt qe un abuzova se ja plasa akill fllodistit qe vin ben presione urt se rrezova serverin e ja u denova pse te tjert nuk denohen kur abuzojn po hiqen flagset pfffffff po ashu ka te drejt dhe alfa qe thot kam fol me ter stafin e kam shkru ne topic e nje mut cdo njeri esht shtet me vete vet i keni len me u ber shtet me vete keni ber nje vesh shurdh e nje sy qorr per gjera qe duhen cik frenim ater stafi root meqe i keni fuqit ne dore kontrolloni shellin per logse apo tutje tu u kap filani qe abuzon komanden del acc ne dore e keni ca prisni shum tragjike e beni beri njeri nje gje qe nuk shkon denojeni jo dikush se rruan se flet root adm apo vershellin e arrim ketu qe duhet prek flagset apo duhet kap per veshi nje person si femi pffffffffffffffffffffffff njeriu merr vesh me llafe kafsha me dru me kete rrast del acc
 

alfa-5

Anëtar i ri
Pe: Se kuptoj pse? ka naj shpjegim apo do bojm ca tna teket?

Hemmm ca tonesh ktu ne ket teme!
Sa per ta sqaru tema u hap per vhostet dhe qendroini vhostit dhe jo svs, os raw, superadmin on sepse kto te treja kan shum kohe qe jan heq, gati qe ne fillim fare kur u bashkum te gjith qe ne kohen e neo dhe cdo admin e din shum mir kte gje qe skan qen, edhe ti mafia, edhe url, edhe un, edhe tjetri me rradhe... Un kto tre te fundit kur u bera root i kisha funksionale, kshu qe mos i fryni kot prushit qe te bohet zjarr. Nuk esht as synimi im te sundoj njeri, as synimi i rootve te tjere, dhe as synimi i disave qe te bejne rreptesi "sic po shikoj qe e quani" Tani puna e vhostit ska pse bohet fare me votim kur ktu ka shum qe spo kapen e qe sgjejn koh me hy me pa i here se ca po ndodh ne server ose me vendos nje akill, aq me shum kur vhostet dalin nga opers dhe shahet nje root.

Mafia mos e hull fare votimin per root se te jap un rootin tim edhe te punojn te gjitha komandat.. Direkt ta jap, nqofse ty te knaq apo te bon te ndjehesh me mire me komanda... Un e kam tregu veten qe per mu nuk esht gjithcka vetem acc, edhe nuk e kuptoj pse vazhdon dhe i fryn ksaj teme kur un e kam mor mundimin gati 3-4 here duke shkrujt dhe tu drejtova me nick, po se paske kuptu fare shkrimin tim.

Nejse se as e kisha me qef hic me shkrujt se dh eviti ri sot

Ju uroj te gjithve nje nate te bukur, te hani te pini sa tju doj trapi, sa me shum shnet, lek e dashnore ne 2013. Gzuar
 
Top