• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Scott Dixon shpallet kampion në Indycar

cent

...Lontano
Sezoni i vitit 2013 në IndyCar u mbyll me garën MAVTV 500 pas 250 xhirove në “Auto Club Speedway” ku Will Poëer u shpall fitues, ndërsa Scott Dixon ruajti vendin e parë pavarësisht se në garën e fundit preu shiritin i pesti. Dixon përfitoi nga tre ndalesat e paparashikuara në 21 xhirot finale, duke ruajtur diferencën prej 27 pikësh me rivalin e tij më të afërt, Helio Castroneves, i cili u rendit i gjashti, duke mos mundur të bëjë mrekullinë. Ky është suksesi i tretë për Dixon në karrierën e tij, ndërsa për Castroneves dështimi i radhës edhe pse ai triumfoi në Indianapolis 500.

Për t’u rikthyer te gara, pas 100 xhirove të para, Carlos Munoz humbi kontrollin duke u përplasur me murin rrethues por ai arriti të rikuperonte terren, ndërsa një tjetër aksident ku u përfshinë disa makina, ndodhi 10 xhiro më pas dhe sipas organizatorëve, Justin Wilson u dërgua menjëherë në spital për të marrë ndihëm e parë mjekësore si pasojë e plagëve të marra. Ky ishte momenti kur edhe Power konsolidoi pozitat në krye duke e mbyllur këtë sezon me një fitore në Fontana. Vendi i dytë shkoi për Ed Carpenter i cili e nisi garën nga vendi i shtatë, ndërsa Tony Kanaan rikuperoi plot 6 pozicione nga starti duke u renditur në shkallën më të ulët të podiumit.
/S.Sport
 
Top