• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sarandë, rihapet muzeu arkeologjik

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Sarandë, rihapet muzeu arkeologjik
I mbajtur mbyllur prej më shumë se dhjetë vjetësh, i braktisur në vitin 1997, i mbuluar nga pluhuri dhe harresa, muzeu arkeologjik i Sarandës rizgjohet nga gjumi letargjik.

Për tre muaj ky muze do t’i rikthehet sërish publikut. Ndodhet në qendër të qytetit, aty ku ndodhet edhe mozaiku i vendit bregdetar dhe prej disa ditësh, në të po performohet një pavijon, ku vizitori do të prekë elemente të antikitetit nga Onhezmi në Kaoni e deri te prezantimi i parë që do t’i bëhet monumenteve më arkeologjike të rajonit, me interes për turistët vendas e të huaj. As Prof. Dr. Dhimtër اondi tha për gazetën se është duke u zbatuar një projekt për ta vënë këtë objekt në funksion të promovimit të turizmit. 135 mijë euro është shuma që është venë në dispozicion për restaurimin e këtij muzeu.G shqip
 
Top