• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Samsung Galaxy S8 do të ketë ekran me prekje 3D

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL

Një tjetër ditë, një tjetër lajm rreth Galaxy S8-tës. Megjithatë këtë herë kemi të bëjmë me një lajm të bujshëm.

Sipas medias Koreano Jugore, The Investor, Samsung po konsideron mundësinë e adoptimit të teknologjisë së ekraneve me prekje 3D për linjën e re të telefonëve.

Publikimi citon disa burime të shumta të industrisë të cilat kanë kërkuar të ruajnë anonimitetin.

Besohet se teknologjia në fjalë do të funksionojë në të njëjtën formë me prekjen 3D të Apple. Megjithatë kjo nuk përbën risi për industrinë. Huawei është një prej prodhuesve i cili e ka implementuar në telefonin inteligjentë Mate S.

Në të vërtetë ka qenë Samsung ai që ka prodhuar ekranet në fjalë për Huawei. The Investor në të kaluarën ka spekuluar disaherë lidhur me S8-tën. Një prej spekulimeve është ekrani OLED i cili sipas medias do të jetë i disponueshëm në dy versione 5.2 inç dhe 6.2 inç. (PCWorld Albanian)


PS: E dua nje kshu...
 
Top