• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Sa Vlen Një Grua.. ?

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Një dite ishte pyetur një profesor i matematikës për vlerën e gruas ?!
Dhe Ai u përgjigj:
Nëse gruaja... është pronare e moralit atëherë ajo vlerësohet me = 1
Nëse ajo posedon bukuri atëherë i shtohet vlera e saj me një zero = 10
Nëse ajo është e pasur atëherë i shtohet vlerës së saj edhe një zero = 100
Nëse ajo posedon autoritet familjar atëherë vlerës së saj i shtohet edhe një zero = 1000
Dhe nëse ia largojmë numrin një [1] (moralin) atëherë vlera e saj do të mbetet [ 000 ] , dhe kështu ajo mbetet e pavlerë.

Morali dhe sjellja e mirë është vlera e femrës, stolia më e bukur e saj, nëse ajo qe atë nuk e posedon, stolitë tjera nuk i bëjnë dobi.

 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Gjyshja me ka thene: Gruaja e mire s'ka t'paguar as me lira t'mbretit e gruaja e keqe duhet te paguash dy qerre me para veq me hjek prej shpije. ;)
 

antonela

Antar Aktiv
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Vlen shume... e me shume akoma kur ka nje mashkull qe e shef dhe e kupton qe vlen sa nje thesar ...
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

"Gruaja eshte si nje burim i fresket malor qe nuk duhet te lejoj cdo udhetar te pije uje nga ajo"
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Gruaja pasi i thote te gjitha mendimet e saj shikon burrin ne sy . Burri me nje pamje te qete dhe te shashtisur i thote :
" Kerkon shume .."
" Vlej shume " pergjigjet gruaja..!!
B;f.book
:D Eh sa mir ja ka then e kjo
 
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Sa burri qe ka ne krah :D
Ne rastin kur e merr vete edhe mund ta thuash kete por kur burrin e ka me mbleseri psh,nuk merr ate qe deshte e mendonte se e meritonte sipas vleres se saj por ate qe i bejne! :p

Edhe kjo sqendron ahaha...
 

Marla

Urbi et Orbi
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Ne rastin kur e merr vete edhe mund ta thuash kete por kur burrin e ka me mbleseri psh,nuk merr ate qe deshte e mendonte se e meritonte sipas vleres se saj por ate qe i bejne! :p

Edhe kjo sqendron ahaha...
Burri eshte ceshtje zgjedhjesh e dashur.... ketu perjashtohen mbleserite e shekullit xix :D
 

Chupachups

Vajza 🍭
Staf në FV.AL
Te lindesh eshte zgjedhje. Edhe te mos lindesh. Edhe te adoptosh. Asnje nga keto arsyet ste ben me pak art se tjetra.
Po ja qe nenat tona nuk e kan ben ket zgjedhje dhe ja ku jemi neve ,dhe ato qe do ti Adaptosh jane te lindur , mjafton qe e mbajn gjith at barr mbi shpine (gjithmon flas nga ate qe shoh , nena ime eshte art ,por jo vetem art dhe nje mrekulli ne ket bote ) :)
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Po ja qe nenat tona nuk e kan ben ket zgjedhje dhe ja ku jemi neve ,dhe ato qe do ti Adaptosh jane te lindur , mjafton qe e mbajn gjith at barr mbi shpine (gjithmon flas nga ate qe shoh , nena ime eshte art ,por jo vetem art dhe nje mrekulli ne ket bote ) :)
Ok pra dhe une po te pyes..nje femer psh une qe sdua femi..me ben me pak art? Ia mendoj per karrieren,mendoj te udhetoj..por jo femi.
Dhe nenat tona na linden ne por asnje sme detyron te bej ate lloj zgjedhje,vetem pse eshte bere me para. Kupton?
 
Top