• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Sa vjet keni jashte atdheut?!

Sa vjet keni jashte atdheut?!

 • 1-3 vjet

  Votat: 13 12.1%
 • 4-6 vjet

  Votat: 14 13.1%
 • 7-9 vjet

  Votat: 21 19.6%
 • 10-12 vjet

  Votat: 26 24.3%
 • 14-16 vjet

  Votat: 17 15.9%
 • 17-19 vjet

  Votat: 6 5.6%
 • me shume se 19 vjet

  Votat: 10 9.3%

 • Totali i votuesve
  107

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Sepse ne ditet tona pjesa me e madhe e popullates ka ikur nga vendlindja...doja te dije se sa vjet keni te ikur?

Tani pyetja qe lind eshte...a keni ndermend te ktheheni me ne Shqiperi/ Kosove per te jetuar atje? Kush ju pret me ne atdhe? Familje...miq?

Une per vete kam 11 vj ikur....e ne Shqiperi spara me pret me njeri....te gjithe jan shperndar ne per bote....
 
Last edited:

Hostel

Anëtar i Nderuar
Para 9 ditesh bera plot 3 vjet!
Po planet qe kam perfundojne ne shqiperi keshtuqe me siguri do kthehem atje!Sme pret njeri sepse me ketu jaam me familjen.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Nje dynja kam...

Po hyj ne vitin e 9-tashme...
Kam ndermend te kthehem, por me objektiva, jo kshu kot me kot..Kthehem vetem nese filloj te punoj ashtu sic dua dhe ku dua une...:)

Me presin gjithe ata njerez, te gjithe atje i kam, patriote:D
Guri rende ne vend te vete:p
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
une ne nendor bej 16 vjet jashte shqiperise,ne dhe te huaj:(
terhoqa dhe familjen time dhe disa te aferm ketu dhe pak njerez me kane ngelur ne korce po u ktheva.
 

Lela_Dr

Donatorë
I Shtova nje Sondazh kesaj teme qe te nxjerrim nje konkluzion.

Personalisht kam 17 vjet qe jetoj jashte shqiperise.
Dhe nuk e di se si do te ishte jeta ime po te kisha qendruar ne atdhe,.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Asnje vit skam jashte atdheut :p..........Jetoj ne shqiperi prej 28 vjetesh ahahahhaha........Ne greqi kam qene ne 92 per nja 3 muaj pushime :D...KAQ
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
un kom 16 vj jasht Atdheut...n'Kosove kom plot njerz t'familjes (familjar t'babit dhe t'mamit) por shumica e t'afermve t'mij (jemi shum shum shum krijesa, e modhe si familje) jetojn neper USA, Angli, Itali, Gjermoni, Zvicerr dhe Australi...jemi t'shperndar kshtu dhe kurr nuk jemi bashku kejt bash per iher, veq qef kisha pas shum:rolleyes:..un per vete po e kom ndermend mu kthy n'Kosove pergjithmon (kuptohet pushimet i boj n'Itali se mandej me mungon edhe Italia) amo prinderit dhe vllau nuk di qa kan ndermend me bo...
 

Adrenalina

GoC TiR0né
12 vjet... por familjen e kam ketu dhe sikur nuk e kam ndjer shume...
Me merr malli per shqiperine, sidomos per kohen e femijeris time por e di qe ajo s'do kthehet me kurre :(
 

Ideshperuari

Antarë i ri
Une kam fiks sot 32 muj me jane dukur si 32 vjet se nuk gjen kurr si atdheu yte.

Une kam plot 32 muaj larg atdheut me jane dukur si 32 vjet kudo te vesh nuk eshte si atdheu jot.tani e kuptova se leket nuk jane gjithcka,gjithcka eshte familja si fillim pastaj vjen dashuri e ne fund fare shoke...
 
Last edited by a moderator:
Top