Sa minuta [ore:P] kaloni para pasqyres?

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Zonjat dhe zonjushet duhet te behen te bukura para se te dalin nga shtepia....
Disa rine me shume..e disa me pak para pasqyres....

Doja te dija kush do e mbaj rekordin nga vajzat e fv-se per "qendrimin" para pasqyres:)

Apo koha varet sipas evenimentit....

Po ashtu na tregoni ca make-up perdorni per perdita:)

 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Une kaloj 1 ore para pasqyres kur ngrihem ne mengjes, po jo se harxhoj kohe per tu trukuar, po se kaloj shume kohe duke u lare.

Per te pare se sa lyhem une, shif fotot e Londres:)
 

Lolita25

So EmoTionaL
Kaloj nje or para pasqyres kur jam te parukierja. :p

Se kshu kur dal gjat dites behem gati shpejt,fap sa hap e mbyll syt.Pooor nese kam ndonje takim shiko ti se ndryshon puna,edhe ate me shum tek garderoba se asnjeher nuk mund te vendos se cfar te vesh,se per make-up nuk e kam edhe aq shum problem.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Aman as kete rekordin se fitokam dot...Dy tre min sa te laj dhembet e pastaj iki nga pasqyra.Jo per gje por une s'di te bej truk e gjera te tjera te ketij lloj.
Me ka nisur mami per djale e di...:D :D
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Gjate dushit i cili zgjat 45 min ,ka raste dhe 60 min kaloj goxha kohe para pasqyres duke masazhuar koken :D,me pelqen ta bej kete :)(behem dhe vone mengjeseve :p)
pastaj ne mengjes ndoshta 15-30 min ,jo per truk por per t'u veshur ,per t'u pare si me rrine rrobat :D
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Ah po te ishte per dush mbaj rekord une...Mesatarja eshte 1 ore e 30 min.

P.s. Tek kjo tema nuk duhet te futem,se me depreson pastaj.Me keq se meshkujt une...:(
 

Analistja

Anëtar i ri
30 minuta cdo dite rri se sben para pasqyre per te pare rrobat, per trukun dhe per te rregulluar floket. Kurse ne dush vetem kur laj dhembet, fytyren dhe ve masken e fytyres rreth 20 minuta.
 

era*d

Anëtar i ri
varet se ku do shkoj... ne ditet e thjesht max 10 min.... ndersa per raste, psh festa ditl, ,martesa e ku di une rreth 20-30 min....
problemi eshte sa te vendos se ca do vesh, se per tualetin nuk me duhet shume :D
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
beh tash kurr kohen nuk e kom mat veq shum pak po, disa sekonda n'mengjes zakonisht...jo sps kom frik nga ftyra jeme:D por sps nuk ka hiq nryshime n'pamjen teme (po menoj nuk nryshoj lluk e sene) kshtu qe nuk shoh asgjo qe nuk kom pa diteve tjera, skom vullnet me kalu ku me dit sa koh tu e kqyr veten (ma interesot me kqyr dikon tjeter;))...normal kjo per sa i perket perditshmerish se per raste speciale nryshojn gjonat..
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Mvaret..nese me duket vetja shum e shemtuar at ditè..shikoj me permisu dickaa..nes enuk ja arrij qellimit iki sa me shpejt LOL LOL

Kur kam te dal ne mbremje, darka, etj etj atèhere pak me shum..grimin duhet ta kem perfekt LOL LOL
 

*Linda*

Lost out in the desert
Uuu, zgjohem ne mjes, gjithmone me vonese, me shpejtesi te papame laj syte, dhembet, lidhi floket ashtu lamsh sic jane, se rrezik me i lidh ne klase me laps pastaj:p dhe vrap me marr busin (qe sigurisht kam humbur:p)
Kjo ne ditet e javes normale, kur dal per qejf, aty rri me shume, 10 min 15 maksimumi, dhe rregullohem icik..
 
Qe ne mengjes me nje vrap te pa pam laj syte Ha cik mengjes I fut nje gili vili flokeve sa andej kendej Edhe me nje ecje classike shkoj ne pune :)
 

Gjermoni

Antar Internacional
Ne mjes ca laj syt dhembet edhe ca lahem nai her kshu qameti 30 min shpejt e shpejt :D
 

bora dr

100%shqiptare
po sjam per te dal thjesht laj fytyren dhembet edhe kaq 15min.///po kam ndermendte dal me shkon rreth 40-50 minuta sa provoj ca do vesh tualeti floket etj etj:(
 

deni_boy

i_embeli
kushedi sa vuan ai i dashuri jot me ty ahahaha duke te prit:p
eh ndersa une kur kam ndonje takjim te rendesishem vonoj ca me then te drejten sepse eshte puna se do ekurosen dhe rrobat:p pastaj kur don me shku shpejt gjithmon vonohesh por shkon tek 15 minuta kshu
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Preferoj te fle ne mengjes se sa te humb kohen ne pasqyr...keshtu qe "harxhoj" sh pak kohe me shoqen nr 1 te sexit feminin :pasyqya

[4 u Loli:p]
 

ida angel

:)
V.I.P
une 30 min dua para pasqyres para se te dal!
sa lyhem,sa rregulloj floket,sa bej zgjedhjen e rrobave qe do vesh dhe shpejt e shpejt plotesohet 30 min.
 

baby-angel

Thpilt
Gjate dushit i cili zgjat 45 min ,ka raste dhe 60 min kaloj goxha kohe para pasqyres duke masazhuar koken :D,me pelqen ta bej kete :)(behem dhe vone mengjeseve :p)
pastaj ne mengjes ndoshta 15-30 min ,jo per truk por per t'u veshur ,per t'u pare si me rrine rrobat :D

Ah po te ishte per dush mbaj rekord une...Mesatarja eshte 1 ore e 30 min.

P.s. Tek kjo tema nuk duhet te futem,se me depreson pastaj.Me keq se meshkujt une...:(

Hahaa, ca beni me goca, maksimumi qe duhet te rrish ne dush eshte 20-30 min (derisa tju behen mollezat e gishterinjve me rrudha :D ) me shume seshte mire.

Personalisht se kam matur me ore sa kohe me duhet, por pa u bere e bukur si dua une, zor se largohem nga pasqyra. :D
Truk nuk bej shume, por me pelqen ta bej mire (te pakten ne syte e mi :D), me shume kohe me marrin floket. ;)
 

Brigadieri

tifoz i cmendur i INTERIT
30 min patjeter.
 

Monique

With or Without u
Titulli: Sa minuta [ore:p] kaloni para pasqyres?

per tu ngjyer max 10 min, per tu veshur max 5 min

per te dale nga shpia max nja 20 min

se kuptoj pse gjithnje sorollatem kot , si kau me lem , dhe pastaj dal
 
Titulli: Sa minuta [ore:p] kaloni para pasqyres?

5 minuta ne ditet e zakonshme. 50 minuta ne netet e jashtezakonshme Lol
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Titulli: Sa minuta [ore:p] kaloni para pasqyres?

Me perpara kishte kohe qe rrija plot nje jave, kurse tani 2 ore ne mengjes dy ore ne darke.
 
Titulli: Sa minuta [ore:p] kaloni para pasqyres?

Vetem sa e pastroj fytyren 10 sekonda ! Edhe kur ta beje ndonje frizur kur dal per kafe .
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Sa minuta [ore:p] kaloni para pasqyres?

Aq sa rregulloj "floket" :p, dhe aq sa seconda merr nje kalim lapsi me syrin mbyll. Nje here e bej vizen sa per hije :p
 

Delirium

No description ...
Titulli: Sa minuta [ore:p] kaloni para pasqyres?

Meqe jam zgjuar tani po vej kronometrin e ta shof :p
 
Top