• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Sa kushton çokollata më e shtrenjtë në botë

Nuk mendoj se ka ndonjë person që nuk e do çokollatën. Por këtu po flasim për një vepër të vogël arti, jo aq në pamje sa në shije.

Po flasim për çokollatën më të shtrenjtë në botë të bërë në Indi dhe kostoja e saj është 5.600 euro për kilogram!

Lajmi i Fundit - Lajme shqip


Soft
Çmim marramendës, ja sa kushton çokollata më e shtrenjtë në botë
Nuk mendoj se ka ndonjë person që nuk e do çokollatën. Por këtu po flasim për një vepër të vogël arti, jo aq në pamje sa në shije.

Po flasim për çokollatën më të shtrenjtë në botë të bërë në Indi dhe kostoja e saj është 5.600 euro për kilogram!


Është një kombinim i trefishtë çokollatë i bërë nga kuzhinieri francez me yll Michelin, Philippe Contichini dhe do të dalë në një numër të kufizuar copash.

Përbërësit e çokollatës u mblodhën nga e gjithë bota. Ka, për shembull, kafe te marre nga Malet Blu ne Xhamajka, vanilje meksikane, çokollatë të bardhë nga Belgjika dhe lajthi Piedmont nga Mbretëria e Bashkuar, përbërës që rrisin me tepër çmimin!

lajmifundit.al
 
  • Habi
Reactions: Ivy

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
PEr ata qe u`a mban xhepi eshte ceshtje `embelsie per tia bere dhurate ndonje embelsire.` :p
 
Top