Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

koha sheron plaget thon,por ai ose ajo qe dashurone me shpirte nuk mund ta haroje aq lehte,jan dhimbje qe mund te kaloshe per ate ndjenje qe ke pasur per ate persone,kush dashuron vertet nuk harone kaq lehte,do'te jete nje plage diku e strheuar ne zemren tene ku eshte mendimi im

tani jam serioz dhe mendimi im ky eshte
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

tani jam serioz dhe mendimi im ky eshte

:gm:ajaja c'te ktheje permbyse qe u be angel djale serioz hahaha respekte nga ana dhe qe e vlersove mendimin tim:bye:
 

flammableclea

Anëtar i ri
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Edhe une ne kerkim te kesaj pergjigjeje jam...edhe pse kam shume kohe qe jam ndare me ishin tim serish nuk e kam harruar...si i behet???
 
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Aq kohe sa je e afte te biesh prape ne dashuri...nuk harrohen njerezit por thjesht nuk ndjen me per ta..
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Varet tek njeriu kjo gje..Pasi jo te gjithe njerezit i perjetojne gjerat njesoj...Ka njerez qe i duhet kohe te harrojne nje dashuri ose nje njeri te rendesishem,ka njerez qe si duhet shume mund(pasi ketu mund te ndikoje edhe menyra se si jane ndare)...Nqs gjerat ndahen me dhimbje edhe interesi per nje njeri fillon e vanitet pra rrethanat jane ato qe ndikojne me shume...Zakonsisht duhet pak kohe qe te marresh veten por koha eshte ilaci me i mir per keta gjera...Ajo sheron cdo gje dhe si rrjedhoje gjerat marrin kuptime te tjera,por kujtimet mbesin..Nodnjehere njeriu sdo ti kujtoje por aty jane,nga nje moment apo nje tjeter do dalin,ndoshta ne kete menyre e kupton qe ate person se ke harruar..Por kjo sdo te thote qe e do akoma apo qe sdo e harrosh thjesht derisa pjese e nje jete apo nje eksperince ska pse te harrohet....
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

nuk do ta harroja kurr , thjesht do ta magazinoja ne nje cep te large te memorjes sime
dhe ky proces do zgjaste ne varsi te rrethanave .
 

LBG

Anëtar Aktiv
Pe: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

As une sdo te doja ta harroja,,,dmth nuk dua ta harroj nje njeri qe kam investu aq shume ndjenja. Do ishte nje tradhti ndaj vetes
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Pe: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Varet shume nga sasia dhe madhesia e gjurmeve qe kane ngelur.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Pe: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Mvaret se pse jam nda edhe si jam nda , per qfare arsyje jam nda etj .
Por qe ta harrosh pergjithmon smendoj qe mundet dikush , ndoshta sdo ta doje me por ne tru do i sillet ndonjehere :p .
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Pe: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Nuk kam pasur ne jeten time, nje person qe do e doja shume dhe do vinte nje moment qe te jem e ''detyryar'' pastaj ta harroj. Nuk di si do reagoja dhe sa kohe do me duhej.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Ndoshta 1 dit ose ndoshta 1 jet te tere:) :p
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Nje shekull
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

sa ta gjej vten shtrir mbi tjteren :p :p :p :p :p :p
 

Akull

Anëtar i Nderuar
Pe: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Ndoshta asnjeher ...
 

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Pe: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

nje person qe e ke dashur shume per ta hryar kurre ska shanc te hrrosh dike qe ke perzemer sa do kohe qe te kaloj
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
V.I.P
Pe: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Hmmm si fillim nuk besoj se mund te dashurosh shume, apo pak...thjesht dashuron!
Dhe sigurisht qe nuk ben vaki te harrojme njerez te cilet kane kaluar nga jeta jone, dhe kemi ndjere per ta.
Nese kjo ndodh per mua nenkupton qe. asnjehere nuk jemi dashuruar me te...
Mbase na ka terhequr, mbase na pelqente ose e simpatizonim etj. por me siguri qe dashuria nuk ka qene ajo ndjenje.
 

VIP

V.I.P
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

24 or :)
ashtu sic hyri ashtu doli
 

Monique

With or Without u
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Nuk harrohen as ata qe mund te kesh patur nje flirt, jo mo dike qe e ke dashur fort.
thjesht zgjedhim te mos i kujtojme ata qe na lendojne ....shtiremi sikur nuk na prekin por realisht nuk besoj kur thone - e kam harruar.....
Ata qe reklamojne fort se e kane harruar , jane pikerisht ata te cilet ende i kane "muzat" e tyre :)

personalisht nuk kam harruar askend qe ndesha ne jete....kujtoj cdo detaj , Nderkohe qe ata qe desha i kam te shenjte !
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Harruar? une skam harruar karamelezanen e forumit, qe disa muaj vec folem ne forum jo me te harrosh njerez ne jeten reale ?! nejse... varet nga robi kushedi:uff: (ishte goce kjo karamelja meqe ra fjala:p)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Harruar? une skam harruar karamelezanen e forumit, qe disa muaj vec folem ne forum jo me te harrosh njerez ne jeten reale ?! nejse... varet nga robi kushedi:uff: (ishte goce kjo karamelja meqe ra fjala:p)


Hahaha ti ke t'forta. U be legjende kjo karamelezana lol lol
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Max nje jave , pas nje jave ... Jam brand new . lool
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Souli e sqarovi per te shmangur keqkuptimet lool :p

Ata nuk harrohen,gjithmone do te gjejne vend brenda nje skute te erret te zemres tende apo mendjes (kujtimeve) , flasim per persona te cilet kane lene shenja ne jeten tende (e kani dashur shume) jo perralla me mbret,muhabete e njohje forumore apo kalimtar lool..
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Gjate jetes s"jam ndeshur me shume situata qe duhej te luftoja ti harroja.
POR edhe kur ka ndodh,nuk kam luftuar ti harroj,por thjesht te mos me bejne te vuaj me.
Kete te fundit nuk dua shume kohe ta arrije.
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Sa koh duhet ???? ....

Nuk mund te llogarisesh sa koh te duhet ...Lere veten te lir vazhdo rrugen per para pasi kur perpiqesh ta harrosh atere e kujton me shum per vet faktin qe e ke dashur dhe ke kaluar nje pjes te mir ne jet me ate person si mund te harrrohet?? Do te mbetet gjithmon nje pjes e vogel e jetes tende ne te kaluaren mund te mos e kthesh koken mbas por smund ta harrosh mendoj une do te mbetet gjithmon nje kujtim nga e kaluara ...
 

Monique

With or Without u
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Sa koh duhet ???? ....

Nuk mund te llogarisesh sa koh te duhet ...Lere veten te lir vazhdo rrugen per para pasi kur perpiqesh ta harrosh atere e kujton me shum per vet faktin qe e ke dashur dhe ke kaluar nje pjes te mir ne jet me ate person si mund te harrrohet?? Do te mbetet gjithmon nje pjes e vogel e jetes tende ne te kaluaren mund te mos e kthesh koken mbas por smund ta harrosh mendoj une do te mbetet gjithmon nje kujtim nga e kaluara ...

kujtimi shoku te vret me shume se vete e jetuara....:)
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Nuk besoj se me kohe kalon ne harrese. Nese kjo e fundit do te ndodhe atehere nuk ka qene dashuri.

hajduti
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

kujtimi shoku te vret me shume se vete e jetuara....:)


Po moj shoqe por ja qe nuk e shmang dot ..Ka momente te caktuara ne jet kur te kujtohet gjithcka cfar ke kaluar ne jet te vret por e pa shmangshme nje gje e till mendoj :D
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Eshte shum e veshtir ta harrosh nje person qe e ke pas shum per zemer...por kur te lendon rend ndihesh jashtzakonisht keq pse erdhen gjerat ne ate pik.Por cdo gje duhet te ja lem kohes ,,vet koha eshte ajo se sheron.
 
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Kur ta dua dikend nuk e harroj kurre ...! Nuk eshte dashuri e vertet ajo dashuri qe harrohet /C3ni
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Koha balsamon dhimbjen... koha te meson te jetosh ne paqe me realitetin e fakteve..koha te jep prespektiva, por nuk te fshin ndjenjen nese ne vet nuk perdorim "gomen".sme kujtohet ku e kam lexuar kete citim: -
Ne ate qe ishte MBRETERIA ime ty te bera skllav te se nesermes duke prishur kopshtin e parajses tjetrit ,ndaj hoqa kuroren per tu bindur qe une nuk kam patur mbreteri ,por kam jetuar nga princ /eshe ate kohe, flm per ate ndjesi ;delikate ul duart ,heq prangat je i/e lire e ky eshte shperblimi im per ty!
 
Top