Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

mile

Antarë
Edhe une mendoi se koha i sheron te gjitha po nqs e don shummmmmmmmmmmmm nuk esht leht me harru amo ka persona te ndrryshem edhe dashuri te ndrryshme normal ky esht mendimi im ...............
 

bora dr

100%shqiptare
sa kohe?rendsi ka qe harrohet mjafton1.moskontaktim me asnje menyre me ate person
2.kontaktim me persona te rinj
 

orchidea

Antar Aktiv
Problemi eshte qe kur dashuron dike cfaredo qe te kete bere asnjehere nuk harrohet, asgje nuk harrohet vetem nese merr goditje ne koke dhe humb memorjen.puc:ciaoo:
 

alfonci

Veri investigatio
varet duke filluar qe nga 1 dite, 1 jave, 1 muaj, 1 vit, fatkeqesisht ka raste qe per persona te ndryshem nuk mjafton as nje jete e tere.
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Pershendetje dhe urime per temen.

Edhe pse gjithmone flasim per te tjeret harrojme se nje dite munde te na ndodhi edhe ne

nje ngjarje e tille e te behemi pjese e te gjithe ketyre njerezve. Nese duam qe te jemi ne

ate pike qe thoni ju, qe te mundohemi te harrojme nje njeri qe e kemi dashur, mendoj se

perpara duhet te mendojme se nje njeri ka qene i lidhur me nje njeri tjeter, normale, edhe

si pasoje e kesaj lidhje, ata jane dashur shume, dashuria eshte nje ndjenje shumee bukur

qe lind ne nje njeri. Edhe per te arritur deri ketu duhet pune e ndonjehere te luftosh per

ate qe don.

Nese arrime deri ne ate pike saqe te duam nje njeri me shume zemer e me nje dashuri te

madhe, do te jete shume eveshtire qe ta harrosh lehete. Ka nga ata njerez qe e kane

shume te lehte kete gje, e kane dashur njeritjetrit, per nje arsye jane ndare,e pas kesaj

shume lehte ate e shikon ne krahet e nje tjetri.

Une do te thoja qe nese e duam nje njeri me nje dashuri kaq te madhe atehre se duhet te

ndaheni, ku qenka ajo dashuri kaq e madhe per sa u bente fjale? Vecese nese do te kishte

shume arsyeje te forta qe te ndahesh. Por prap kjo me le te mendoj se kjo dashuri ka qene

e mangut.

Nese do te flasim per nje kohe te caktuar, nuk mendoj se kjo mund te thuhet, mbase nje

dite, dy tri, nje muaj, nje vit, perjete nese ai ajo ka pasur nje vend shume te rendesishme

ne jeten tend, e e ke dashur me nje dashur qe nuk mund ta pershkruahs me fjale e me sy.


Gjithashtu ne e dime fare mire qe koha eshte ilaci me i mire, cdo te bukur a te keqe qe

mund ta kalojme e na mbetet gjate ne kujtese, me kalimin e kohes cdo gje ndrryshon, e

kur te kete kaluar nje kohe e konsiderueshme atehere me plot goje mund te thuas sa

budalla/qe kam qene.

Kuptohet qe veshtiresit nuk eliminohen, veshtiresi ka ne cdo pune. Nese verte don te besh

dicka qe ja vlen, me pune e durim, kalon cdo veshtiresi e problem,e mund te dalesh koke

larte nga kjo gje qe mund te vrasi per nj ekohe te gjete ne zemer e ne mendje.

Gjithashtu kur themi qe ta harrojme, mendohet qe ta largosh ata nga ndjenjat qe mund te

kesh per te, por ta harrosh si person nuk mendoj, se nuk mund ta fshish nga kjtesa nje

person, qe ka bere pjese ne jeten tende, se do ti binte sikur te fshinim nga kujttesa nje

pjese tonen e kjo eshte gje qe nuk behet, ne me kalimin e kohes mund te harrojme ate qe

kemi ndjere jo personin ne fjale, ka shume raste kur njerez kane pasur partneret e tyre, e

jane ndare e me kalimin ekohes kane rastisur te dy bashke serisht, cfare do te thote kjo se

ate qe ne e kishim prere nga kujtesa na u fut serisht pa ditur e pakujtuar? Aspak se ne nuk

kemi ndjenja per te person po kjo nuk do te thote se si individ ne ta fshime nga kujtesa

jone, se nuk jemi si nje pc qe ta elminojme e kjo do ta fshinte informacjonin komplet, ne

kete rast ndjenje e person.

Gjithashtu nje menyre me e mire qe ta harrosh me shpesh ate qe ke ndjere per nje peron

do te ishte krijimi i nje lidhje tjeter se kjo do ti jepte shume mundesi qe ta kaloje ate qe ke

pas ndjere per nje person edhe pse ate mund ta kesh dashur me nje dashuri shume te

madhe e te papershkrueshme.
 

pulcina86

❤️
Nuk mendoj se do ta harroj kurre nje njeri qe kam dashur, nje shprehje, nje vend, nje keng...
do bej qe ai te me vije prap ne mendje.
Por ndalova se duashuri nje njeri qe doja vetem kur dashurova dike tjeter.
 

eldi

trafikante
une veshtire se e harroj dike, ate person qe me ka bere te kem pat goditjen e pare, ate person qe me ka thene dhe me ka treguar se ceshte dashuria, nuk e harroj kollaj, dhe mendoj se nuk me dale nga mendja, perderisa tani sme ka dale,qe pobej 5vjet, sbesoj per me vone.
 

3R1

rremujaxhije:P
ska asgje te prere me thike ktu......varet nga dashuria.........mund te mos e harrosh kurre......
 

agon_zarah

Antarë i ri
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

valla une halla nuk po muna me harru edhe pse ka kalu ni koh po nejse ishalla bohet mir
 

evlora

Anëtar i ri
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Varet sa gjate e kam njohur ate njeriun. Po ta kem njorhur e te kemi qene bashke per 3 vejet, nodoshta me duhet 1 vite ta harroj.
 

zeroabsolut

Antar Aktiv
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Thon Se Koha asht Ilaq..po sado sado ta harrosh..mos harroni se edhe kujtesa bon punen e vet..Gjithsesi..shitremi sikur harrojm por ne te vertet kurr..tung
 

unica

Anëtar i ri
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

me duhet aq kohë sa ta kuptoj se nuk ja ka vlejt edhe nuk esht me e mira per mua , thjesht mundeme dhe pa të.
 

vlora

PeJaNeZe
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

njeriun qe e ke dashur dikur nuk mund ta harrosh kurre!!
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Nuk shkon fare kjo qe po thua
Sa kohe u dashka te harrohet nje person qe e ke dashur shume ...?
Nese e do dike shume , ai /ajo s'harrohet KURRE
 

abstraction

Carpe Diem
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

harrohet ne momentin kur takon nje dashuri te re.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Nje njeri qe e dashuron me te vertet...s'harrohet per jete!
 

eleneida

Antar Aktiv
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

deri ateher kur tee dashuroj dike tjeter...........ose varet sa e kam "dashur".........por ne pergjithsi,vuajtjen time e "maskoj".......
 

embelsira e hidhur

ajer-toke-ajer
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

varet nga njeriu qe zgjidh te kesh ne krah pastaj,nese ai sillet ok,dhe di te te beje per vete ateher koha per ta harrua tjetrin minimizohet,ne te kundertet nese ate njeri e ke dashur dhe vertet per ty ka pasur nje domethenie ateher duhet kohe e konsiderueshme per ta harruar,derisa ta gjesh nje person qe pjeserisht ta zevendesoje ate
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

1 sek ne disa raste
 

mergimi

Antarë i ri
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

dashuria e pare harrohe se mos mu harruh smujm me vazhdu me te dytin ahahahah
 

Giovanni

Anëtar i ri
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???


Dashur shume.............. beh nuk harrohet kurre, edhe pa dashje gjarat e perditeshme ta bejn qe ta kujtoshe...
 

silvana

Anëtar i ri
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

sic thote edhe nje fjale e urte : LARG SYVE,LARG ZEMRES.
 

Flavi

Antar Aktiv
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Harohet,koha i sheron te gjitha.
 

inushja2

preshevare
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

" mjaftoi nje cast per te te njohur e sdo mjaftoj nje jete per te t harruar " :p

Une jam ly tipi siper, qe spara e harron ate qe e ka ber te lumtur, njet dhe ate qe mund ta ket lenduar ... !

Pastaj , e pse duhet ta harroj kur dikur ishte pjes e diteve t mia, e jetes sime ?
Nese kujtimi i tij nuk me ben t ndihem keq, pos nostalgjike me raste, dhe nese nuk me ka penguar ta vezhdoj t ec para ne jete, ai kujtim do jet gjithmon i "fresket"dhe i paharruar

Ja qe sdua ta harroj, keni inat, kam thuaj ? ! loool


Puna eshte se ne NUK duam te harrojm, jo se nuk mundemi .... :D
 

vlora

PeJaNeZe
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

" mjaftoi nje cast per te te njohur e sdo mjaftoj nje jete per te t harruar " :p

Une jam ly tipi siper, qe spara e harron ate qe e ka ber te lumtur, njet dhe ate qe mund ta ket lenduar ... !

Pastaj , e pse duhet ta harroj kur dikur ishte pjes e diteve t mia, e jetes sime ?
Nese kujtimi i tij nuk me ben t ndihem keq, pos nostalgjike me raste, dhe nese nuk me ka penguar ta vezhdoj t ec para ne jete, ai kujtim do jet gjithmon i "fresket"dhe i paharruar

Ja qe sdua ta harroj, keni inat, kam thuaj ? ! loool


Puna eshte se ne NUK duam te harrojm, jo se nuk mundemi .... :D


sa i bukur ky postim...1000000% dakord me tyyyy!!!!
 

Dallavere e vogel

Anëtar i ri
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

me dashurin e pare e kam pasur shum te veshtire.....po me kalimin e kohes kalon gjithecka.....

te them te drejten...doja dike tani ka me shume se nje muaj qe jemi lene...dhe e kam harru per nej dite.....pse sepse ajo qe ndjeja po me kalonte avash avash me kalimin e kohes ishim dhe larg....dhe shume here nuk me pelqeni veprimet dhe u harru....dhe me pelqente dikush tjter.....qe e dua shummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm....

koha kalon gjithcka....
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

koha sheron plaget thon,por ai ose ajo qe dashurone me shpirte nuk mund ta haroje aq lehte,jan dhimbje qe mund te kaloshe per ate ndjenje qe ke pasur per ate persone,kush dashuron vertet nuk harone kaq lehte,do'te jete nje plage diku e strheuar ne zemren tene ku eshte mendimi im
 
Top