Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

LePuRuShI

Stafi Teknik
V.I.P
robi harrohet kur arrin te gjesh dike tjeter qe te ben te perjetosh momente me te bukra se ato qe te ka ber i pari qe ke pas :D
Por nese nuk arrin me gjet dike ene e mban mendjen tek ai/ajo rob.. ateher ke marr fund si njeri.... se tjetra/i ben qef e ti e mban mendjen tek ai e shkaterro veten tende... cdo gje harrohet!!!! Te tjeret ndonjeher harrojne baben e nenen qe i kan rrit.. jo mo i cop njeriu qe ka pas nje lidhje!!!
 

bora dr

100%shqiptare
robi harrohet kur arrin te gjesh dike tjeter qe te ben te perjetosh momente me te bukra se ato qe te ka ber i pari qe ke pas :d
por nese nuk arrin me gjet dike ene e mban mendjen tek ai/ajo rob.. Ateher ke marr fund si njeri.... Se tjetra/i ben qef e ti e mban mendjen tek ai e shkaterro veten tende... Cdo gje harrohet!!!! Te tjeret ndonjeher harrojne baben e nenen qe i kan rrit.. Jo mo i cop njeriu qe ka pas nje lidhje!!!

pak a shume jam i te njejtim mendim qe robi harroet nese njohim dike tjeter..spo them qe harroet kollaj por harrohet;)
 

albgrl

GIRLICIOUS
Nese mendon se do arrish ta harrosh ndonjehere, atehere po genjen veten tende. Nese nje person e ke dashur me verte dhe per çfare do lloj arsye ajo dashuri ka mare fund, as nje jete e tere s'do mjaftonte per ta harruar.
Njeriu vazhdon jeten prap, do njihet me njerez te tjere, do bjere ne dashuri prap, e do arrije te gjeje lumturine perseri. Mund te arrish te mos ndjesh me gje per ate njeri qe ke dashur dikur, dhe perveç kujtimeve s'te mbetet asgje tjeter por jo se mund ta harrosh. Por jeta vazhdon...
 
Ndoshta as nje jete nuk do mjaftonte ta harroja, gjerat speciale dhe te bukura nuk harrohen kurre.
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
looool

"Pija per ta harruar
po do ti qe me kujtohej dyfish me shume" ??

he na jep opcione tjera qe si kena provu :p LOL

ik nja udhetim e vetme,
ne vende te reja,
ne vende te pashkelura,
ne amazone me piranhat,
ne xhungel me tarzanin dhe me citen :p
ne afganistan te gjesh vetveten:D
ne oseti te besh paqe midis dy paleve LOL
ne greqi te besh ushtrine ne vend te minoritareve
ose ik futja gjumit letargjik per nja 6 muaj:D

po bere ndonje nga keto jam i sigurte se do ta harrosh LOLLOL:D:p
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Mua me mori diku nje vit ta harroja me ndihme kuptohet
 

inushja2

preshevare
ik nja udhetim e vetme,
ne vende te reja,
ne vende te pashkelura,
ne amazone me piranhat,
ne xhungel me tarzanin dhe me citen :p
ne afganistan te gjesh vetveten:D
ne oseti te besh paqe midis dy paleve LOL
ne greqi te besh ushtrine ne vend te minoritareve
ose ik futja gjumit letargjik per nja 6 muaj:D

po bere ndonje nga keto jam i sigurte se do ta harrosh LOLLOL:D:p

LOL epo t jet robi kaq i frymezum qe n pik t mjesit ... :p LOL

po zgjedh ate te dyten ... se kena qef te eksplorojm kshu gjonash t pashkelme :D lol
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
LOL epo t jet robi kaq i frymezum qe n pik t mjesit ... :p LOL

po zgjedh ate te dyten ... se kena qef te eksplorojm kshu gjonash t pashkelme :D lol

cilin mengjes moj inushe?
une po pi kafen e dyte tani,frymezimi po te zgjohesh qe me 5 te mengjesit te vjen nja 2 ore me vone:p:p
 
nuk besoj se mundesh ta harrosh...por ndoshta ta kujtosh me pak...varet nga personi e nga lidhja qe ka pasur...nese ka qene lidhje e forte duhet kohe per ta harruar..
 

§*dori*§

ღ..in stanby..ღ
ehhhhhh sa do me pelqente te zgjohesha neser e te kish qene e gjitha vetem 1 enderr shum e bukur e perfunduar keq :qaj:.......varet shum dhe nga lidhja........nga ndjenjat sa te forta kane qene.......po e veshtira nuk esht te harrosh (se dashje pa dashje kujtimet e me kohen zbehen) e veshtira esht te bindesh veten te ecesh perpara........e per 1 kohe shuuuuuuuuuuuum te gjate ska njeri ne bote qe te bind qe esht e drejte ta lesh pas kte ndjenje kte histori......do jetosh ne te kaluaren per ca kohe derisa zemra jote te vendose qe ka ardh koha te lere te shkoje kte ndjenje dhe e kaluara behet e kaluar dhe ti mund te rifillosh ne te tashmen......gjith ky proces te han kohe,energji,lote,dhimbje.........
 

njoni

llahtaria vete
dori, hudhi syte njeher perreth, shiko se ne bote egzistojne rreth 2 miliarde djem. Nuk eshte vetem 1 ne qender te gjithckaje.
 

vlora

PeJaNeZe
ai njeri nuk harrohet kurre!
 

njoni

llahtaria vete
ai njeri nuk harrohet kurre!

Nuk harrohet, por jeta vazhdon.. edhe ta dish qe ilaci me i mire per kto gjera eshte KOHA.
 
Nje njeri qe e do me te vertet nuk e harron dot kurre
 

MARINI

i modh
po lexoja postimet
sa te veshtir e paskan te gjith per te haru dike
po mendoj se un skam dashuru asnjiher sepse as njiher se kam pas problem per te haru dike
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Duhet 1 minut per ta vene re nje person special,1ore per ta vlersuar,1 dite per ta dashur dhe 1 jet per ta harruar !!!
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Zbesoj se esht e shkruar gjekundi se sa koh precise duhet per te eleminuar persona qe kan ber pjese ne jeten tene sentimentale ,si ne rastin kur lidhja ka shkuar mir e gjithashtu nese lidhja ka shkuar keq ...
Thjesht koha esht ajo qe te ben te largohesh nga keto persona apo dhe dedikimi tek personat e ri qe futen ne jeten tende ,te bejn ti harrosh vetvetiu pa e kuptuar , por jo ti kancellosh..
 

Xx-FactorY

Antarë
Veshtir ish me harru nje person qe e ke dasht shum un mendoj se ni pjes e jetes te kalon pa e harruar e ajo pjes e jetes eshte e shkatrruar ...:(
 

Brigadieri

tifoz i cmendur i INTERIT
nqs fiksohem qe do ta harroj e harroj shume shpejt
 

bora dr

100%shqiptare
pak a shum dalin te njejtat statistika..meshkujt e kan me te lehte harresen..jo po qe ta dini:) personalisht mendoj se varet nga karakteri i dobet apo i forte i individit.kam pas i shoqe ,labe ajo mbas 5 vjetesh lidhje e la te dashurin se ai ksihte gjujt i goc ne pub.ca sboni ai me e fal kjo,se e fali do thoni ju???jooooooooo i vuri qellim vetes edhe ja hoqi vizen si person.edhe kur stakon trurin duke hequr vizenE RENDESISHME ESHTE MOS MBASH VETEN ME ASNJE FIJE SHPRESE"OBOBO A DO ME MARI TEL.A DO EM KUJTOJ,A ME KA AKOMA NE MENDJE ETJ ETJ"DUHET TE LARGOHESH NGA CDO GJE QE TE MABN LIDHUR EM TE EDHE CDO VEND KU MUND TE JET AI!ME PAK FJAL VARET NGA VULLNETI GJTIHSECILIT EDHE PSE ESHTE E VESHTIR!
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Nuk e di akoma:)
 
Top