Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Ajde me thoni pak Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
ska kohe fikse...;)
kurr do me gjith shpirt mund mos ta harosh kurr
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Harohet harohet

E ke gabim nese e ke dashur me gjithe shpirte nuk e harron dote
Sepse ajo dashuri ty te ka ber te qeshesh edhe te njejten koh te qashe te ka ber njeriun me te lumture etj etj prandaj DASHURIA E VERTET NUK HARROHET KURRE edhe pse ne krahte e tu do keshe dike tjetre por ate dashurin e pare ose te sinqerte te paster nuk e harron dote
Ky eshte opinjoni ime normale
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Varet cfare lidhje kam pasur po zakonisht shpejt
 

abstraction

Carpe Diem
koha eshte ilaci me i mire ne kshu rastesh . Qe sheron , harron .. dihet ajo , po sa kohe do marri ajo nuk dihet . Pastaj varet dhe sa i ndjeshem je . Sa me i ndjeshem , aq me shume kohe do marri .
 

Giovanni

Anëtar i ri
E veshtire por harrohet nuk ka kohe te caktuar varet nga rrethanat...
 

Cothy

Antar Aktiv
por ate dashurin e pare ose te sinqerte te paster nuk e harron dote
Ky eshte opinjoni ime normale

Tani behet fjale per ate te paren fare, apo ne pergjithesi?!
Cdo dashuri te ben te qeshesh e qash. Ti mbase nenkupton me keto qe ka vetem nje dashuri te madhe ne jete. Ncuk ncuk. Te pakten per mua ncuk.
Gjithsesi respektoj mendimin tend.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Pse duhen harruar personat???? Ne fund te fundit kane bere pjese ne jeten tone dhe nuk kemi pse ti harrojme...Do ishte sikur te fillonim te harronim pjese te jetes tone...
 

Lolita25

So EmoTionaL
Kur ta harroj-ta them se sa koh me esht dashur:)
 

Adrenalina

GoC TiR0né
varet nqs ke akoma kontakt me ate person apo jo...
Por harrohet nqs bie shpejt ne dashuri me tjeter, gje qe nuk eshte e lehte :(
 

alfonci

Veri investigatio
varet sa shume e keni dashur, une mendoj qe zakonisht ndoshta nje apo dy lidhje tjera pas ndarjes te mjaftonin qe te "mos ndjeni" me per te. Ne raste te rradha ste mjafton nje jete.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Akoma nuk kam humbur personin qe e dua shume. Por mendoj qe, koha eshte ilaci me mire ne kete rast. Plaget qe do i kisha, zbrazetine qe do e ndjenja etj etj...nje dashuri e re do t'mi kishte sheruar. Mendimi im >)
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
zakonisht harroj shpejt veq varet sa e kom dasht, sa m'plq halo e ksi gjonash...
 

*deliza*

VIP
V.I.P
varet sa ka qene e forte dashuria..........por nuk ma ha mendja qe mund te harohet lehte......:fluturoze:
 

rosablu

Antar Aktiv
Pervec faktit qe ka qene nje person qe e ke dashur shume(sic e ka parashtruar hapesi i temes) varet se ca raporti ke pasur me ate njeri..koha qe keni qene bashke...castet qe ke perjetuar me te...gjithsesi un mendoj qe nje person qe ka qene shume i rendesishem per ty...nje person me te cilin ke pasur nje raport ne te cilin ti ke investuar kohen tende..perkushtimin tend..ndjenjat e tua..trupin tend...mendimet e tua..enderrat e tua...NUK HARROHET!!!! edhe sikur ti te duash ta harrosh mendoj se do jete nje vend..nje veprim..nje fjale..nje kenge..nje imazh...qe do te ta bej ta kujtosh..vjen ne menyre instiktive,te pavetedijshme...por kjo nuk justifikon faktin qe ti vazhdon akoma domosdoshmerisht te kesh po te njejten ndjenje per ate person...dmth dua te them qe ajo qe"harrohet"eshte ndjenja pasi me kalimin e kohes merr forme tjeter...ose harrohen detajet....por ama thelbi(ekzistenca e atij dikushi ne jeten tende)besoj se mbetet...
 

bella

Anëtar i Nderuar
Ajde me thoni pak Sa kohe ju duhet te harroni nje person qe e keni dashur shum ???

Asnjehere....do jete ne nje cep te mendjes dhe te zemres gjithmone edhe pse dashuria eshte shuar e sndjen me asgje per te, por perser kujtimet dhe egzistenca e ketij personi do jete ne ty.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Me mjaftoi nje cast per ta njohur ,por nuk me mjafton nje jete e tere per ta harruar ate cast...
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Asnjehere nuk mundej ta harroj gjithmon ne zemer do ta mbaj.
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
sa koh me duhet saaaaaaaaaaaaa nuk e di sa me duhet ,shum po smund ta shpjegoj :(:(
 

eldi

trafikante
nqs ka qene dashuria e pare kurr nuk harrohet. nqs ka qene nje lidhje e momentit, persero do te kujtohen ato vendet, ato gjerat qe keni bere. dhe eshte pak e veshtire per te harruar nje person.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pse duhen harruar personat???? Ne fund te fundit kane bere pjese ne jeten tone dhe nuk kemi pse ti harrojme...Do ishte sikur te fillonim te harronim pjese te jetes tone...
Kur te biesh brenda me nje njeri, do ta shohesh ;)
 

baby-angel

Thpilt
Dimenticarsi di una persona penso sia impossibile,è come lasciare une conchiglia sulla spiaggia...le onde la porterano via,ma nel mare ci sarà sempre...
 

bora dr

100%shqiptare
O njerez mos u beni kaq dramatik..ajo ndenja mbas ndarjes ne fillim eshte teper pesimiste te gjtih mendojm"ate sdo e harroj kurre"por eksperienca ka treguar qe mbas ca kohesh(ne pergjithsi mbas nje apo 2 vjetesh)te gjith hidhen tek dikush tjeter duke i thene"ti je i/e para qe dashuroj sepse po kuptoj qe e kaluara ka qen thesht pelqim fiksim etj etj...njeriu kur gjen dike tjete me te mire ose me pak te mire nese fillon ndjen per te nuk i kujtohet me hic tjetri!
 

baby-angel

Thpilt
O njerez mos u beni kaq dramatik..ajo ndenja mbas ndarjes ne fillim eshte teper pesimiste te gjtih mendojm"ate sdo e harroj kurre"por eksperienca ka treguar qe mbas ca kohesh(ne pergjithsi mbas nje apo 2 vjetesh)te gjith hidhen tek dikush tjeter duke i thene"ti je i/e para qe dashuroj sepse po kuptoj qe e kaluara ka qen thesht pelqim fiksim etj etj...njeriu kur gjen dike tjete me te mire ose me pak te mire nese fillon ndjen per te nuk i kujtohet me hic tjetri!

Ketu behet fjale harrohet apo jo, jo dashuron perseri apo jo
.Nje njeri qe e ke dashur mund te mos e harrosh asnjehere edhe pse mund te mos ndiesh me asgje per te, jane dy gjera te ndryshme dmth.:) seshte pune pesimizmi.:ciaoo:
 

bora dr

100%shqiptare
ketu behet fjale harrohet apo jo, jo dashuron perseri apo jo
.nje njeri qe e ke dashur mund te mos e harrosh asnjehere edhe pse mund te mos ndiesh me asgje per te, jane dy gjera te ndryshme dmth.:) seshte pune pesimizmi.:ciaoo:

baby angel e kam keqkuptuar sepse e kam mar ne kuptimin qe po nuk e harrove nuk te hyn me asnje ne zemer..persa i perket kujtimit besoj se mbetet edhe pse ndjenja shuhet..por ne fund te fundit memoriziohet ashtu si nje dt ditlindjeje apo dicka tjeter e vecant qe ndodh gjat jetes!
 
Top