Sa kalori ka?

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Tabela e kalorive në 100 gr.
PIJET

Kafe pa sheqer 5 kal
coca-cola 39 kal
limonate 46 kal
raki 245-280 kal
vere 60-120 kal
whisky 245 kal

YNDYRNAT

Vaj ulliri 883 kal
margarine 696 kal
majoneze 718 kal
gjalpe 716 kal

VEZA

1 veze e pagatuar 162 kal
te verdha veze 360 kal

FRUTA

Ullinj 116 kal
portokall 49 kal
molle 58 kal
kumbulla 60 kal
rrushi i fresket 67 kal

PERIME

Karota 40 kal
patellxhane 25 kal
laker 25 kal
lulelaker 27 kal
barbunja 123 kal
fasule 338 kal
qepe 38 kal
patate 114 kal
domate 40 kal

BULMETI

Djathe 378 kal
qumesht lope 64 kal
qumesht te kondensuar
(pa sheqer) 138 kal
kos 71 kal

MISHI (i pagatuar)

mish vici 243 kal
romstek 303 kal
mish derri 341 kal

BRUMERAT

biskota 389 kal
buke 227 kal
miell 331 kal
miser 362 kal
oriz 360 kal

Kjo eshte nje tabele orientuese per te kontrolluar afersisht kalorite qe duhet te marrim.
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Sa kalori ka?

interesante...para se te ha ndonje gje,do vij ketu te shoh,sa kalori xmban,se dua te mbaj icik linjat:D:D
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Sa kalori ka?

Nje mesatare ditore per 1 person me duket se eshte diku tek 2000 kal nese sgaboj .Por varet dhe nga organizmi ka shume pers;ona qe nuk shendoshen,ka dhe te tjere qe shane fare dhe shendoshen ka te beje dhe fiziku mendoj .
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Sa kalori ka?

popo, ke te drjte ...
kam nje shoqe qe han sh,e ka nje fisico da pauraaaa,kurse mua,dhe nje gote uje me shendosh:(:(
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Sa kalori ka?

Tabela e kalorive në 100 gr.
PIJET

Kafe pa sheqer 5 kal
coca-cola 39 kal
limonate 46 kal
raki 245-280 kal
vere 60-120 kal
whisky 245 kal

YNDYRNAT

Vaj ulliri 883 kal
margarine 696 kal
majoneze 718 kal
gjalpe 716 kal

VEZA

1 veze e pagatuar 162 kal
te verdha veze 360 kal

FRUTA

Ullinj 116 kal
portokall 49 kal
molle 58 kal
kumbulla 60 kal
rrushi i fresket 67 kal

PERIME

Karota 40 kal
patellxhane 25 kal
laker 25 kal
lulelaker 27 kal
barbunja 123 kal
fasule 338 kal
qepe 38 kal
patate 114 kal
domate 40 kal

BULMETI

Djathe 378 kal
qumesht lope 64 kal
qumesht te kondensuar
(pa sheqer) 138 kal
kos 71 kal

MISHI (i pagatuar)

mish vici 243 kal
romstek 303 kal
mish derri 341 kal

BRUMERAT

biskota 389 kal
buke 227 kal
miell 331 kal
miser 362 kal
oriz 360 kal

Kjo eshte nje tabele orientuese per te kontrolluar afersisht kalorite qe duhet te marrim.

Interesante ta shkruaj diku, qe tmbaj peshen nen kontroll
 
Top