• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Rusia nis sulmet kundër ISIS

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Rusia palajmeron vendet sponsor te terroristave Isis.
Rusia ka vene ne shenjester qeverite e vendeve rreth e qark, si Arabia Saudie dhe Katar, qe do kene pasoja te renda nqs do furrnizojne terroristet me arme si raketa toke-aier. Duke ju permend skenat e vitve '80 ne Afganistan.
Ky paralajmerim i shoqerohet thirrjen e 55 wahabit kryesor arab te cilet kane reklamuar jihad kunder Rusise ne Siri
(Clérigos sauditas llaman a la guerra santa contra Rusia)
[Sepa Ma's]

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Një avion rus që po merrte pjesë në bombardimet në Siri, është rrëzuar nga forcat turke pasi ka shkelur hapësirën ajrore të Turqisë.
Sipas dëshmitarëve ka pasur një shpërthim në veri të Sirisë, por lajmi për rrëzimin e avionit ende nuk është konfirmuar zyrtarisht.
[shqiptarja.com]

 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Eshte derguar nje batalion FS RUS, SPETSNAZ, agresiv, brutal, ofenziv nga ajri , veprimtari stealth ,per te sabotuar baza te ISIS. Superfuqite kane nevoje te ulin nivelin e larte te stokut te armatimeve...
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Izraeli i ofron Rusise informacione te inteligjences per te lehtesuar operacionet ushtarake ne Siri. Lidhur me kete zyrtare te larte te inteligjences ruse jane qe te marten ne Izrael per te konkorduar per nje bashkepunim ushtarak.
[channel 2TV]

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Arabia Saudite
Arabia Saudite thuhet se ka rënë dakord ta lë Izraelin të përdorin hapësirën ajrore të saj për të sulmuar Iranin nëse është e nevojshme, në këmbim të "një lloj progresi" mbi çështjen palestineze

A lexojne Kuran arabet apo jo ..:p
Sura 5:51
O ju që besuat! Mos zini miq as jehuditë, e as të krishterët. Ata janë miq të njëri-tjetrit. E kush prej jush i miqëson ata, ai është prej tyre. Vërtetë All-llahu nuk vë në rrugë të drejtë popullin zullumqarë.

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Arabet dine te lexojne Kur'an por Lauri e katolik tjere nuk dine e as nuk e kuptojne, madje mundohen vet ta komentojne. Gjeje komentimin e ketij ajeti Kur'anor, kuptoje me mire. U bene 8 vite duke te mesuar, me shkoj jeta :S
 
Last edited by a moderator:

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

ABU BAKR AL BAGHDADI KALIFI ISIS eshte goditur nga aviacioni iraken

Mediat kryesore arabe flasin per nje lajm qe vjen nga ministria e mbrojtjes irakene. qe terroristi n1 Isis Al Baghdadi eshte goditur ne province Al Anbar pak km distante me kufirin sirian.
Ne te njejten kohe eshte goditur edhe nje strukture e Isis ku ndodheshin ne nje mbledhje disa komandant te keti shteti islamik ku jane vrare disa element kyq.

burime:Al Manar, FarsNews, Al Soraya, Al Anba

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Putin: "Usa i kane trute ne qull". Nuk pranojne kolaboracion, dhe nuk pergjigjen kerkeses per nje takim Rusi-USA per rrugedalje te krizes ne Siri.
Na akuzojne qe po godasim ne drejtim te gabuar...Te dielen avionet Usa kane bombarduar dhe shkatrruar nje central elektrik dhe stacionin ne Aleppo. Perse e bene? Cfare obiektivi ishte ky? Cfare sensi ka kjo? Askush nuk e kupton kete ..! "Usa i kane trute ne qull"
/Mondo


 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Eskluziva Rainews24. Qe vitin e kaluar jep prova te pa diskutueshme qe ushtaria turke mbeshtet isis. fakte te mbledhura ne nje baze te isisi 80km mbrenda ne Siri nga kufuri turk. Numrat metalik qe perdor cdo ushtar ne raste lufte. Pasaporta te ndryshme te gjitha me vula te doganes se aerioportit te Stambollit.

 
Last edited:

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Putin gjeneraleve: Dua ne Moske AL BAGHDADI gjalle a vdekur.
Sipas “Tansim News” Putin ju ka dhene urdher gjeneraleve te tij qe ta sjellni ne Moske te gjalle a te vdekur Kalifin islamik Baghdadi. Kjo ve ne nje pozicion akoma me te veshtire koalicionin Usa qe ka mbi nje vit qe shtiret sikur po lufton isis.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Obama behet qesharak: "Nuk do ja dalin te sjellin paqe me bomba" Ka thene Obama duke ju riferuar nderhyrjes ruse me bombardime ne Siri. Duke vene akoma ne dukje qe Assad duhet te leje postin. (urdheri i banchiereve qe nuk kane filjele ne Siri?)
Kete e ka thene ne nje konference stampa te perbashket me presidentin e Korese se Jugut -Park Geun-Hye. Kjo, ne te njejten kohe qe Asad po avanconte edhe ne Aleppo me 2000 ushtare iranian, pervec bombardimeve ruse.
Obama harron se, qe nga 11 shtatori 2001 ka shpenzuar 1.600 miliard $$ dhe 350'000 te vdekur nga bombat.

/burimi:imolaoggi.it
 
Last edited by a moderator:

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Islamistet isis qellojne nje helikopterr rus, dhe bertasin Allahu akbar nga gezimi. Por ky gezim u shua me njehere pasi helikopterri vazhdoje te kryej akoma emisionin.

Made in rusia, helikopter qe i reziston edhe goditjeve te fuqishme.
/Ballkan.W


Personalish me duket e pa besueshme
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Rusia erreson radaret mbi Siri. Shqetesimi maksimal i Pentagon.
Rusia po fryne muskujt gjithnje e me teper kundrejte Natos, dhe po merr superjoritetin ne shkalle boterore mbi termin lufte. Ruset kane instaluar nje radar te fuqishem (radar jamming) i cili qerron kontrollin airor ne ate zone.

Ne Siri forcat qeveritare sirjane bashke me milicine e Hezbollah po avancojne ne terren me hapa te shpjeta, mbi 5'000 xhihadist jane vrare mes tyre mjaft koka drejtuese te grupeve te Ahrar al-Sham, Al-Qaeda e Isis, mbi 10'000 mercenar kane kthyer kepucet mbrapsh duke u zhdukur drejte Turqise, Irakut, Gjordania.
/libreidee.org
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Ushtria siriane ka rimarre nen kontroll qytetin Bala, Marj al-Sultan, e Nulah ne Provincen e Damaskut.


/Fronte Europeo per la Siria
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Mbi 40 foshnje te mbytura nga bombardimet ruse dhe qindra civil te vrare si dhe dhjetra spitale te shkaterruara me viktima civil kuptohet.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Forzat e rregullta te Sirise kane hyre ne Aleppo. Grusht i forte ndaj forcave islame te ISIS

 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Shif ca i bo Putini ketij gazetarit Anglez qe puth cuna te vegjel fshehurazi naten:

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Operacioni "hakmarrja"
Eliminimi i kolonave te automjeteve cisterne ne Siri, ne dizpozicion per transportonin e naftes ne interes te grupeve te armatosura terroriste. Pu per drejtohen me pas, kush i belne ne merkate te zeze. Mbase dikur do ti lexojme emrat e tyre. 
Top