• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Rusia nis sulmet kundër ISIS

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL

Shtetet e Bashkuara besojnë se Rusia ka nisur sulmet e para në Siri, në afërsi të Homsit. Kështu ka thënë për Reuters një zyrtar amerikan, duke shtuar se Moska informoi SHBA-të vetëm një orë para operacionit.

Zyrtari që ka folur në kushtet e anonimatit thotë se, informacioni për sulmet ajrore është paraprak dhe nuk pranon të japë detaje, duke përfshirë dhe numrin e avionëve që janë përdorur dhe tipin e tyre.

Faqja ruse “Sputnik” bën të ditur se Rusia ka lajmëruar vetëm një orë para sulmit SHBA-të, duke u kërkuar atyre që avionët amerikanë të largohen nga hapësira ajrore. Megjithatë, një zëdhënës i Pentagonit është shprehur se, koalicioni i udhëhequr nga SHBA-të do të vazhdojë sulmet, pavarësisht kërkesës ruse.

Më herët, Parlamenti rus tha autorizimin për forcat ushtarake ruse të ndërhyjnë në Siri.

/ Top Channel
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

I shporrt, por kam frik se edhe kesaj rradhe te pafajshmit do e pesojn..Allahu u ndihmoft
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Fshihen interesat e tyre ketu, era vjen politike si cdohere
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Nqs nuk ndihmohen nga Usa, Turqia, Emiratet e bashkuara arabe, Arabia Saudite e Qatar. Isis i ka oret e numeruara nga Rusia.
I gjithe kjo lufte ka qene e financuar nga ky aks vetem qe te rrezoje Assad. Dhe nuk po ja dalin, Assad po fiton fal ruseve qe e kane mbrojtur qe dite e para.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Interesi i kujt eshte te sulmohen ISIS nga Rusia ?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Interesi i kujt eshte te sulmohen ISIS nga Rusia ?
Isis sipas meje eshte sot per neser, Problemi ka qene gjithmone Assad dhe aty po sillet cdo gje. Mjafton te distancohen miqt nga armiqt e Asadit. Do kuptohet e gjithe loja.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Dihet se kush e ka marre per siper fushaten "kunder" isis. USA me miqt sunit e Lindjes se Mesme. Mbi 700 kamjon TIR ne furrnizim logjistik per isis ne Siri dhe asnje nuk i bombardon. Here pas here degjohet se po sulmojne, sa per mediat per te thene se po behet dicka.
Mbase po presin te harxhoj bombat Putin.

Foto satelitare te mundesuar nga Satellite photos from September 5th show large ISIS semi-truck convoy going through stronghold Raqqa ~ Asia News and World News
 

Marla

....
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Mua me duket qe Rusia eshte e marre fund nga ana ushtarake dhe ekonomike. Ska fuqi ti futet nje lufte.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Dihet se kush e ka marre per siper fushaten "kunder" isis. USA me miqt sunit e Lindjes se Mesme. Mbi 700 kamjon TIR ne furrnizim logjistik per isis ne Siri dhe asnje nuk i bombardon. Here pas here degjohet se po sulmojne, sa per mediat per te thene se po behet dicka.
Mbase po presin te harxhoj bombat Putin.


Foto satelitare te mundesuar nga Satellite photos from September 5th show large ISIS semi-truck convoy going through stronghold Raqqa ~ Asia News and World News
Prej kur paske ndërruar medimin Laur?

Më në fund paske kuptuar këto lojërat e fëlliqura.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Prej kur paske ndërruar medimin Laur?

Më në fund paske kuptuar këto lojërat e fëlliqura.
Pse cfare paskem then te kundert, qe jane lojra te pasterta? Biles qe aty kane dore edhe shtetet arabe per rreth, nuk kam pase asnje dyshim.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Pse cfare paskem then te kundert, qe jane lojra te pasterta? Biles qe aty kane dore edhe shtetet arabe per rreth, nuk kam pase asnje dyshim.
Për shtetet arabe po të besoj, sepse ato s'i hjek nga goja, por USA-në
s'mbaj mend se e ke futur në lojë ndonjëherë.
 

Marla

....
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Për shtetet arabe po të besoj, sepse ato s'i hjek nga goja, por USA-në
s'mbaj mend se e ke futur në lojë ndonjëherë.
Po mire ca problemi ka?!

Apo cdo gje qe ben Lauri shifet me lupe.

Mos filloni prap me gricje qe mos perfundojme me sherre prape.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Po mire ca problemi ka?!

Apo cdo gje qe ben Lauri shifet me lupe.

Mos filloni prap me gricje qe mos perfundojme me sherre prape.
Të pyeti ty dikush?

Pyetja ishte personale, s'ka nevojë per interpret!
 

Marla

....
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Të pyeti ty dikush?

Pyetja ishte personale, s'ka nevojë per interpret!
Nderhyrja ime ishte si staf. Nuk ke pse provokon dhe ben te pafajshmin pastaj ne fund.kaq.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

jo koment!!
ne fillim i veshin... i mbajn..ju shesin armet mjetet e luftes...PASUROHEN me gjakun e shtreses dobet
pastaj i len te bejn te vjellin vrer.....
ne fund kur vreri ju lag kepucet nis franca..russia..etj etj per te cliruar duke pushtuar....
lufte si cdo lufte "dobic"i femres politike!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Për shtetet arabe po të besoj, sepse ato s'i hjek nga goja, por USA-në
s'mbaj mend se e ke futur në lojë ndonjëherë.
Per tani mjafton qe po del e para, qe ata shetet arabe per rreth kane gisht ne isis. E dyta te vjen vete automatikisht pasi ate shtete jane leva qe i sherbejne me besnikeri Amerikes...!
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Per tani mjafton qe po del e para, qe ata shetet arabe per rreth kane gisht ne isis. E dyta te vjen vete automatikisht pasi ate shtete jane leva qe i sherbejne me besnikeri Amerikes...!
Më keqkuptove.
Pajtohem që ke përmendur, dhe jo se ato janë
ato që ti thua.
Perkundrazi unë mendoj se e tëra është lojë e USA.
Ujku i vetmuar, ecën vetë...
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Rusia nis sulmet kundër ISIS

Më keqkuptove.
Pajtohem që ke përmendur, dhe jo se ato janë
ato që ti thua.
Perkundrazi unë mendoj se e tëra është lojë e USA.
Ujku i vetmuar, ecën vetë...
haha perderisa aktiv me bombardime jane vetem ata shetet arabe te lindjes se mesme me ameriken(nga distanca jo direkt), dhe bejne sikur po bombardojne isis. cfare te le te kuptosh me teper, qe nuk kane gisht ne krijimin e isis??
 
Top