• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rrihet egërsisht me shkopinj pasi bëri seks para martese, ekzekutorja është një femër

Rrihet egërsisht me shkopinj pasi bëri seks para martese, ekzekutorja është një femër
1580719258949.png

Pamje të tmerrshme vijnë nga provinca indoneziane e Aceh, në ishullin e Sumatra.

Një grua totalisht e mbuluar përveç duarve, u rrah egërsisht me goditje me shkopinj, e deklaruar fajtore pasi kishte bërë seks para martese.

Ajo u dhunua egërsisht nga një tjetër femër, e cila ishte e mbuluar nga koka deri tek këmbët.

Ekzekutorja e goditjeve bën pjesë në një skuadër ndëshkimi me shkopinj, e krijuar së fundmi, e përbërë nga femra të stërvitura për të respektuar ligjin fetar Sharia.
Këto praktika ndëshkimi janë shumë të përhapura në pronvincën Aceh, ku me goditje të tilla ndëshkohen ata që luajnë boxhoz, konsumojnë alkool apo raporte homoseksuale. /a.y/ Noa.al
 
Last edited by a moderator:

Comments

Top