• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rrihet 15-vjeçari nga Policia, reagon e ëma: Ma masakruan si qen djalin tim jetim!

Rrihet 15-vjeçari nga Policia, reagon e ëma: Ma masakruan si qen djalin tim jetim!
1589629644361.pngNjë 15-vjeçar u dhunua dje nga policia në Parkun e Liqenit Artificial në Tiranë, teksa bënte xhiro me biçikletë.Nëna e Sarandit rrëfen se si e ka marrë vesh që djali i saj është dhunuar dhe më pas është marrë në rajonin e policisë.Ajo tregon se e kishte marrë djalin në telefon që të shkonte në shtëpi e të hante bukë, ndërsa ai i ishte përgjigjur se “O ma me kanë marrë ne polici se beja xhiro me biçikletë”.

Nëna e Sarandit thotë se ka frikë t’i rrisë fëmijët e saj në këtë vend, ndërsa thekson se kohë më parë ka pasur mundësinë të ikë nga Shqipëria dhe nuk e ka bërë me shpresën se ky vend do të bëhej më mirë.

Apeli i nënës

Kam nevoj per ndihme,velia ketej ben korsi bicikletash e kur na dalin femijt per xhiro na i rafin ne kete gjendje, ky eshte djali im dhe eshte vetem 15 vjec. Sot pertej dhunes nga policia u gjend dhe mbrapa hekurave ne biruc,sikur te ishte kriminel,kam frik per femijt ë mi ne ket vend te felliqur qe po jetojm.kam pas mundesi te iki me koh ketej por kam ndenjt me shpresen qe ketu do regullohet gjithshka ,kjo eshte e papranueshme. Shkova mora djalin ne polici ,pasi e mora tel qe te vinte te hante buk, me tha o ma me kan mar ne polici se beja xhiro me biciklet, Pasi kam dal bashk me djalin nga policia pash vidiot te jeta eshte qejf.

Kam djale te mire Olti, i kam rritur me saktific vete nene vete baba. Sarandi quhet djali shume e njohin nga video ne tik tok, nuk i ben askujt keq.
Copyright Gazeta SHQIP
 

Comments

...era diktature.
Turp dhe vetem turp te kene.
Po çfare mund te presesh ku nga Ministri, Drejtori i Pergjithshem i Policise dhe i gjithe zinxhiri drejtues i Policise se Shtetin, qendrojne njerez pa karakter...
Eshte kjo shkerdhatesia komuniste qe ka krijuar njerez pa shtylle kurrizore, ku burri 60 e ca vjeç si Lleshi behet thjeshte nje lolo ne duart e partise, behet si debil i thjeshte rrugesh qe ka frike nga hija e tije.
Mungese totale integriteti.
 
Ngrihu popull.

Ne kemi te bejme me gomer e cakej ne te gjitha shtresat te ketij vendi. Nje polic me mend, dhe me zemer nuk i ndjek urdherat e kalbura te eproreve.
 
...ky vend po shkon drejt fundit, dhe e dini se perse ?!

Po banalizohet çdo gje qe po na ndodh.

KULMI
 
Ngrihu popull.

Ne kemi te bejme me gomer e cakej ne te gjitha shtresat te ketij vendi. Nje polic me mend, dhe me zemer nuk i ndjek urdherat e kalbura te eproreve.
Nuk besoj se ju thone eproret te sillen si kafshe, aq me shume dhe qe se lejon as ligji te veprojne ashtu. Por keshtu eshte kur i marrin ne pune pa edukimin e duhur dhe pa i trajnuar ashtu sic duhet plus dhe abuzimi me detyren qe ne jemi ligji. Dhuna e pajustifikueshme por nese personi nuk i bindet urdherit te policise keta te fundit duhet ta neutralizojne duke perdorur force por jo ta rrahin. Pashe qe ka shenja ke kycet e duarve qe normal jane prangat si dhe shpatull brryli i policit per ta neutralizuar.

Mora vesh qe polici qe ushtroi dhune eshte pezulluar nga detyra dhe po hetohet.
 
Nuk besoj se ju thone eproret te sillen si kafshe, aq me shume dhe qe se lejon as ligji te veprojne ashtu. Por keshtu eshte kur i marrin ne pune pa edukimin e duhur dhe pa i trajnuar ashtu sic duhet plus dhe abuzimi me detyren qe ne jemi ligji. Dhuna e pajustifikueshme por nese personi nuk i bindet urdherit te policise keta te fundit duhet ta neutralizojne duke perdorur force por jo ta rrahin. Pashe qe ka shenja ke kycet e duarve qe normal jane prangat si dhe shpatull brryli i policit per ta neutralizuar.

Mora vesh qe polici qe ushtroi dhune eshte pezulluar nga detyra dhe po hetohet.
Tani jane kafshe apo kane vepruar si duhet sipas shenjave qe po veshgon ti?


Ligji varet sipas atij qe mund ta perforcoj ate dhe sipas atij qe mund ta respektoj ate.

Eproret nuk kane perse ti thone te sillen si kafshe sepse jane kafshe vete. Se edhe keta po ndjekin urdher te kalbur.

Zanafilla ketu eshte virusi, dhe masat qe jane mare ne Shqiperi jane te rrepta e te pa llogjikshme.

Ska perse nje njeriu ti vihet pranga duke ngare nje biciklet ne nje park te vete.

Nuk mund te ndjekesh cdo urdher
 
Last edited:
Tani jane kafshe apo kane vepruar si duhet sipas shenjave qe po veshgon ti?


Ligji varet sipas atij qe mund ta perforcoj ate dhe sipas atij qe mund ta respektoj ate.

Eproret nuk kane perse ti thone te sillen si kafshe sepse jane kafshe vete.

Zanafilla ketu eshte virusi, dhe masat qe jane mare ne Shqiperi jane te rrepta e te pa llogjikshme.

Ska perse nje njeriu ti vihet pranga duke ngare nje biciklet ne nje park te vete.

Nuk mund te ndjekesh cdo urdher
Tani une besoj isha e qarte ne ate qe shkrova. Nese do ti japesh interpretime te tjera ok je i lire ta besh.
 
Tani une besoj isha e qarte ne ate qe shkrova. Nese do ti japesh interpretime te tjera ok je i lire ta besh.
Ligji varet sipas atij qe mund ta perforcoj ate dhe sipas atij qe mund ta respektoj ate.

Eproret nuk kane perse ti thone te sillen si kafshe sepse jane kafshe vete. Se edhe keta po ndjekin urdher te kalbur.

Zanafilla ketu eshte virusi, dhe masat qe jane mare ne Shqiperi jane te rrepta e te pa llogjikshme.

Ska perse nje njeriu ti vihet pranga duke ngare nje biciklet ne nje park te vete.

Nuk mund te ndjekesh cdo urdher


Me mire tani?
 
Të ndodhte në tj shtet,policët do ishin përball drejtësisë e qytetarët do zbarkonin në shesh,jemi popull....spo e them
 
Po lexoj per disa me lart Jo politika Jo kryemistri .....Jo ngrihu popull .....

Me vend te bertasim me te madhe kunder dhunes ne si popull sa del dicka fillojme poshte qeveria .....ore ju qe dini politiken harruar dhunen ne kohen e Doktor Saliut apo te tjereve ......vertet eshte turp shikoni Pak gunen tuaj a lugeret te ferrit .....kane rrahur nje njeri nje Femi per kete te bertasim ..... Me vjen tju shaj vertet 🤐🤐🤐🤐🤐
 
Nje incident me nje police debil dhe filluan thirrjet per revolucion... A thua se incidente te tilla nuk ndodhin askund, vecse ne Shqiperi...

Kurseni ankesat nese nuk e keni bere me Lulzim Bashen per menaxhimin katastrofik te 21 Janarit, edhe Sali Berishen per kercenimet mafjoze qe vijuan dhe per shkaterrimin e provave.
 
Nje incident me nje police debil dhe filluan thirrjet per revolucion... A thua se incidente te tilla nuk ndodhin askund, vecse ne Shqiperi...

Kurseni ankesat nese nuk e keni bere me Lulzim Bashen per menaxhimin katastrofik te 21 Janarit, edhe Sali Berishen per kercenimet mafjoze qe vijuan dhe per shkaterrimin e provave.
Nuk është vetëm ky incidenti,para 3 ditësh 14 persona përfunduan në komisariat në 12m katrorë,në kte koh pandemie.

Menaxhim katastrofik ke tdrejt,duhet qëllonin përtej Lanës..
 
Nje incident me nje police debil dhe filluan thirrjet per revolucion... A thua se incidente te tilla nuk ndodhin askund, vecse ne Shqiperi...

Kurseni ankesat nese nuk e keni bere me Lulzim Bashen per menaxhimin katastrofik te 21 Janarit, edhe Sali Berishen per kercenimet mafjoze qe vijuan dhe per shkaterrimin e provave.
Vec ne Shqiperi ndodh te rrihet 15 vjecari nga 4 police vetem se del me biciklete jasht orarit!
 
Po lexoj per disa me lart Jo politika Jo kryemistri .....Jo ngrihu popull .....

Me vend te bertasim me te madhe kunder dhunes ne si popull sa del dicka fillojme poshte qeveria .....ore ju qe dini politiken harruar dhunen ne kohen e Doktor Saliut apo te tjereve ......vertet eshte turp shikoni Pak gunen tuaj a lugeret te ferrit .....kane rrahur nje njeri nje Femi per kete te bertasim ..... Me vjen tju shaj vertet 🤐🤐🤐🤐🤐

Nje incident me nje police debil dhe filluan thirrjet per revolucion... A thua se incidente te tilla nuk ndodhin askund, vecse ne Shqiperi...

Kurseni ankesat nese nuk e keni bere me Lulzim Bashen per menaxhimin katastrofik te 21 Janarit, edhe Sali Berishen per kercenimet mafjoze qe vijuan dhe per shkaterrimin e provave.
Ju dy nuk kuptoni nje gje.
Kur merren vendime te pakuptimta, atehere ato vendime te pakuptimta te cojn ne veprime te pakuptimta dhe ne fund e ha ai ne fund te zinxhirit.
Dhe ne fund te zixhirit ke policin ke dhe qytetarin.

Polici po kryen nje urdher nga lart.
Qytetari po kujdershton ate urdher.
Per te kryer urdherin atehere polici duhet te perdor force.


Pra ne raste te tilla doemos do kete perleshje dhe mormal qe faji do ngelet te polici i thjesht dhe te qytetari i thjesht.


Faji me i madh ngelet te eproret e policit. Nga kryeministri e deri te nje mbi policin sepse koka merr vendime te kalbura. Dhe nga keto vendime e ha polici dhe qytetari.


Duhet te kete mosbindje ne mase per keto rregulla.
 
Ju dy nuk kuptoni nje gje.
Kur merren vendime te pakuptimta, atehere ato vendime te pakuptimta te cojn ne veprime te pakuptimta dhe ne fund e ha ai ne fund te zinxhirit.
Dhe ne fund te zixhirit ke policin ke dhe qytetarin.

Polici po kryen nje urdher nga lart.
Qytetari po kujdershton ate urdher.
Per te kryer urdherin atehere polici duhet te perdor force.


Pra ne raste te tilla doemos do kete perleshje dhe mormal qe faji do ngelet te polici i thjesht dhe te qytetari i thjesht.


Faji me i madh ngelet te eproret e policit. Nga kryeministri e deri te nje mbi policin sepse koka merr vendime te kalbura. Dhe nga keto vendime e ha polici dhe qytetari.


Duhet te kete mosbindje ne mase per keto rregulla.
Jam dakort pervec faktit qe polici thjesht te jet aq dele....
 
Ju dy nuk kuptoni nje gje.
Kur merren vendime te pakuptimta, atehere ato vendime te pakuptimta te cojn ne veprime te pakuptimta dhe ne fund e ha ai ne fund te zinxhirit.
Dhe ne fund te zixhirit ke policin ke dhe qytetarin.

Polici po kryen nje urdher nga lart.
Qytetari po kujdershton ate urdher.
Per te kryer urdherin atehere polici duhet te perdor force.


Pra ne raste te tilla doemos do kete perleshje dhe mormal qe faji do ngelet te polici i thjesht dhe te qytetari i thjesht.


Faji me i madh ngelet te eproret e policit. Nga kryeministri e deri te nje mbi policin sepse koka merr vendime te kalbura. Dhe nga keto vendime e ha polici dhe qytetari.


Duhet te kete mosbindje ne mase per keto rregulla.
E ke gabim o bos,
Nuk qëllohet jo e jo një të mituri por as edhe një adulti.Miret për leckash çohet përball drejtësisë,drejtësia vendos e jo uniformat..
 
përtej Lanës qëndronte organizatori.
Duhej vrare organizatori i protestes sepse ca idiote ne protest qelluan me gure?! Apo duhej vrare Rama sepse gjakatari Sali Berisha shikon endrra per grushte shteti dhe tregon perralla per cadra pistolet dhe nuk kapercehet e verteta kur dolen filmimet e vrasjes?
 
Duhej vrare organizatori i protestes sepse ca idiote ne protest qelluan me gure?! Apo duhej vrare Rama sepse gjakatari Sali Berisha shikon endrra per grushte shteti dhe tregon perralla per cadra pistolet dhe nuk kapercehet e verteta kur dolen filmimet e vrasjes?
ca lidhje ka me dhunen e 15 vjecarit?
 
Top