• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ronaldo shokon Barçën, Reali në finalen e Kupës

cent

...Lontano
Kamp Nou për një natë kthehet nga një fortesë blaugrana në një shkatërrim total në ngjyrë të bardhë. Gjysëmfinalja e dytë Barcelona – Real Madrid ka dhuruar edhe njëherë tjetër spektakël por në krahun e madrilenëve që kanë prishur ëndërrën e mijërave tifozëve që ishin përgatitur për nja natë magjike e festive.

smqfc2.jpg

Jose Mourinho sërisht shfaqet si një nga të pakëtit trajnerë që di të gjejë rrugën e duhur për të mposhtur të pamposhturit e Barcelonës. Pas takimit të parë në Bernabeu të mbyllur 1 me 1, katalanasit shikoheshin si favoritë për të kaluar në finale por Reali i Madridit pas Milanit duket se ka zbritur me këmbë në tokë marsianët katalanas madje duke i mposhtur bindshëm me rezultatin 1 me 3. Madrilenët e kujdesshëm të Mourinho-s kaluan në avantazh që në minutën e 13-të ku Cristiano Ronaldo siguroi dhe realizoi një 11-metërsh. Loja pas këtij momenti u administrua mirë nga ana e miqve që u mbrojtën me rregull duke mos i lënë shumë hapsira katalanasve por u shfaqën edhe shumë kërcënues në sulm por pa arritur të shënojnë një tjetër gol në 45 minutat e para.

Pjesa e dytë filloi sërisht me Barcelonën në sulm për të barazuar rezultatin megjithatë kundërsulmi vrasës i Realit të Madridit rezultoi efikas ku në minutën e 57-të një zbritje e shpejtë e Di Marias nga e majta gjeti të lirë në zonë Cristiano Ronaldo që dyfishon rezultat dhe shuan ëndërrat e katalanasve për kalimin në finale. Ai që vulosi kapitullimin e Barcelonës ishte mbrojtësi francez Varane që në të 68-tën pas një goditje këndi kërceu më shumë se gjithë të tjerët dhe coi topin në rrjetë duke e cuar rezultatin 0 me 3. Minutat në vazhdim ishin thjesht disa tentative të vëndasve që gjetën vetëm një gol një minutë përpara përfundimit me Jordi Albën por që i vlejti vetëm atij pasi ata që gëzuan në fund ishin madrilenët dhe ata që u larguan me kokën e ulur për më tepër në Kamp Nou ishin marcianët e Barcelonës që tani janë bërë edhe më shumë njerëzor./BeratiLive
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ronaldo shokon Barçën, Reali në finalen e Kupës

aaaaaa zemren ma kan knaqqqqqqq :D

VAMOS REAL, HASTA FINAL
 

cent

...Lontano
Titulli: Ronaldo shokon Barçën, Reali në finalen e Kupës

aaaaaa zemren ma kan knaqqqqqqq :D

VAMOS REAL, HASTA FINAL
Shum ndeshje e bukur Lover, dhe e meritonin fitoren me lojen qe ben :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ronaldo shokon Barçën, Reali në finalen e Kupës

Barca nuk eshte si ajo perpara cent. U eshte mesuar taktika e lojes. Perseri magjistari i barces, MESSI, u zhduk ne loje, a e shiquat se si beri magji :p
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Ronaldo shokon Barçën, Reali në finalen e Kupës

Me behet qefi qe fitoi Reali, Tani ishalla do kaloi dhe ne champions league.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Ronaldo shokon Barçën, Reali në finalen e Kupës

hihihihihih e ka cmontu keq Milani Barcen :p
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Ronaldo shokon Barçën, Reali në finalen e Kupës

Vertete ishin te pabarabarte ne fushe, Barcelona me 11 lojtar + publikun dhe reali me 11 lojtar + referin
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ronaldo shokon Barçën, Reali në finalen e Kupës

Vertete ishin te pabarabarte ne fushe, Barcelona me 11 lojtar + publikun dhe reali me 11 lojtar + referin

Filluan ankesat LOL

A jeni ankuar akoma ne komune loool
 
Top