• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ronaldo merr per dore Real,Siti ben histori....

Guest20

Offline✌
Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve pas një paraqitjeje spektakolare të Kristiano Ronaldos. Ylli portugez shënoi la gjurmën e tij në përballjen me Volsburgun, duke shënuar një tripletë në triumfin 3-0.

Madrilenët kualifikohen për më tej me rezultatin e përgjithshëm 3-2, pasi kishin humbur sfidën e parë në Gjermani me shifrat 2-0. Portugezi i nisi në mënyrën më të mirë takimin duke shënuar dy herë në harkun e një minute, 16-të dhe 17-të. “CR7” elektrizoi “Santiago Bernabeun” në minutën e 77-të kur shënoi golin që preu biletën e madrilenëve për në gjysmëfinale.

Pas kësaj triplete Ronaldo numëron 16 gola në 10 ndeshje, si dhe barazon rekordin e Mesit sa i takon tregolshave, me nga 5 secili. Luzitani është vetëm një gol larg rekordit të tij të vendosur gjatë sezonit 2013-2014, kur shënonte në Champions plot 17 gola.


Një vend në gjysmëfinale siguroi edhe Mançester Siti që mposhti me shifrat minimale 1-0 Paris Sënt Zhermenin.

Heroi i “Qytetarëve” ishte Kevin De Bryn që gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 76-të të ndeshjes. Përballja e parë mes dy ekipeve kishte përfunduar në shifrat 2-2.

Vlen për t’u theksuar fakti që kjo është hera e parë që ekipi anglez arrin gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve në historinë e tij.
Shekulli online.
 

Delirium

Route 66 🚜
Titulli: Ronaldo merr per dore Real,Siti ben histori....

I urojme suksese Te metejshme Realit :p
Te shpesojme qe dhe Bayern Te eleminohet :D
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Ronaldo merr per dore Real,Siti ben histori....

Pse se mori para 1 jave lol

p.s Mori ne dore realim me wolsburg qe eshte ne vend te 8 ne kampionat lol
 

Delirium

Route 66 🚜
Titulli: Ronaldo merr per dore Real,Siti ben histori....

Kshu thone gazetat Master :p Ky e merr per her shif statistics .
31 gola ne La Liga + 16 ne Champions .
Eshte top I arte cr7 ket vit qe vjen :D
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Ronaldo merr per dore Real,Siti ben histori....

Ronaldo mbreme tregoi se momentalisht eshte ai nr 1 i futboollit botror .
Respekt per te , simbol i arritjes me pune !
 
Last edited:

Jetmira

..........
Titulli: Ronaldo merr per dore Real,Siti ben histori....

Sa e urrej ket Lojtar.
Mduket mendjemadh e arrogant
 

Guest20

Offline✌
Titulli: Ronaldo merr per dore Real,Siti ben histori....

Realin e kam "armik"..me ka mundur milan shume here :(
 
Top