• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Robin Krasniqi kampion i botës në IBO dhe WBA, mposht me nokaut pas tre raundesh gjermanin Boesel

Robin Krasniqi kampion i botës në IBO dhe WBA, mposht me nokaut pas tre raundesh gjermanin Boesel​

1602401809161.png

Robin Krasniqi ka arritur ta mposht Dominic Boesel për titullin e botës IBO dhe WBA.

Boksieri ynë ka arritur ta mposht me nokaut Boeselin pas vetëm tre raundesh.
Të dy raundet e para ishin të mira për Krasniqin, që tentonte të sulmonte gjermanin.
Aty ai dha disa goditje të mira, por që kulmi erdhi në raundin e tretë.
Fillimisht pas dy goditjeve të bukura ai e rrëzoi në nokdaun, ndërsa me të ngritur Boesel në këmbë, një kombin tjetër e rrëzoi përfundimisht në tokë gjermanin.
Krasniqi bëhet shqiptari i parë kampioni i parë i botës.

Ai do të mbajë titujt në IBO dhe WBA (përkohësisht).

Robin Krasniqi ka 51 fitore dhe 6 humbje, prej tyre 19 me nokaut. Boesel para këtij takimi kishte 30 fitore dhe vetëm një humbje, duke e pësuar tani të dytën në karrierë. /Telegrafi/
 
Keshtu do shkelqejm edhe ne shkence, kur te forcohet edhe sistemi i arsimit ne Shqiperi, Kosove dhe Maqedoni. Femijet e emigranteve shqiptar ne perendim mund t'i gjeni ne universitetet me te mira ne bote. Disa kane arritur edhe te behen profesor ne Oxford dhe tjeterkund.
 
Private conversations
Help Users
    Top