• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Rekordet Guinness

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rekordet Guinness

Njeriu që iu mbijetoi 638 atentateveIsh-lideri kuban Fidel Kastro ka hyrë në librin e rekordeve "Guinnes" si njeriu ndaj të cilit janë kryer më së shumti atentate.

89-vjeçari ka qenë nën shënjestër për tu vrarë plot 638 herë për një periudhë kohe prej 47 vitesh.

Sipas "Guinnes" dhe CIA-s amerikane, Kastro ka qenë njeriu që ka dashur të eleminohet fizikisht nga më tepër njerëz.


/Albeu.com/
 
Top