• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Reçipetat që hapen me duartrokitje

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Zhvillimet teknologjike prekin të gjitha fushat dhe njëra ndër to është edhe moda. Një "artist" amerikan prezantoi “reçipetat ekonomike që zbërthehen vetëm duke përplasur duart”.

Reçipetat janë ndërtuar me hapje ballore, pa shpatulla, me një fije të hollë metalike që lidh dy anët të mbajtura bashkë nëpërmjet fushës magnetike, dhe më kryesorja kanë “Arduino”, platformën hardware.

Ideatori është Randy Sarafan. I frymëzuar nga intimet hi-tech që përdoren kryesisht në vendet arabe, Sarafan ndërtoi reçipetat e mëposhtme. Duke përplasur duart, “Arduino” merr sinjalin zanor dhe çaktivizon fushën magnetike që mban të lidhura intimet.“Risia” e pagëzuar me emrin “Clap-off- Bra” është ende një prototip që nuk është ende në shitje, sepse ka një problem: është shumë e rëndë. Në blogun e tij, Sarafan thotë se “reçipetat high-tech” mund të jenë të dobishme gjatë një nate intime dhe nuk i këshillon ato në koncerte apo ceremoni të tjera ku ka duartrokitje.


/ Top Channel
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

po ec teknologjija kur te vin ne shqiperi do te degjojme duartrokitje edhe ne autobus
 

DeliriumMind

Hear me roar 👣
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

Pse ky kraharori me duket si i nje mashkulli mu?
Edhe recipetat high tech me mungonin... un shyqyr qe blej dhe ato nga 1 euro te kinezet ahhaha
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

Një nate intime dhe nuk i këshillon ato në koncerte apo ceremoni të tjera ku ka duartrokitje-kete qe doja te thoja une e paska thene artikulli.
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

Pse ky kraharori me duket si i nje mashkulli mu?
Edhe recipetat high tech me mungonin... un shyqyr qe blej dhe ato nga 1 euro te kinezet ahhaha
Eshte femer, se une pash dhe videon.:)


Kujdes me ato te kinezve moj se sdihet cfare materiali perdorin mund te jene te rrezikshme:)
 

DeliriumMind

Hear me roar 👣
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

Në blogun e tij, Sarafan thotë se “reçipetat high-tech” mund të jenë të dobishme gjatë një nate intim...
Sjam dakord...
ka me shum gusto kur i heq me zor ose i gris :p
 

DeliriumMind

Hear me roar 👣
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

Eshte femer, se une pash dhe videon.:)


Kujdes me ato te kinezve moj se sdihet cfare materiali perdorin mund te jene te rrezikshme:)
Aman se te gjitha andej prodhohen, ska mo mall te mir dhe te vendit. I prodhojne atje dhe pastaj i vejn etikeqen qe jan prodhuar knej pfff
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

Cfare duhen recipetat ne nje nate intime mo aman....ani high tech
 

LoSsT

VIP
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

Kjo ke foto e paska harru gjoksin ke shpia kur ka dale me bo fotot me duket, lol
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

Pse ky kraharori me duket si i nje mashkulli mu?
Edhe recipetat high tech me mungonin... un shyqyr qe blej dhe ato nga 1 euro te kinezet ahhaha
po e mendoja edhe une nje gje te tille per kete gjoks te shemtuar, dhe hasa ne postimin tend :)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

Cenkan te mira per pleqt qe u ka humbe takati dhe qe kane dhembet me proteza :fiu::fiu::fiu:
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

hahahaha po ku e pasan jet kete gjoks femre kaq..kaqqq..te papershtatshem..per rekalamim sytjene,,e mbi te gjitha me duartrokitje..:p..
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

Sme pelqen fare si i de kto hapen ven e pa ven dhe me vra i mickonj te krahu kto u hapen . Harxhojn lek duke shpik budalliqe kur mund ti investojn kto lek per dike qe ka nevoje.
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Reçipetat që hapen me duartrokitje

Po vazhdoi keshtu perparimi i teknologjise ne dhome te gjumit, do vije koha kur kenaqesite te arrihen pa u prekur hiç. Dembelë!
 
Top