• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Recetat e nenes time

ami7

Anëtar Aktiv
Pershendetje, nje nga gjerat qe na ngelen ne kujtese qe nga femijeria jane shijet . Cdokush nga ne ka ushqimin e preferuar qe gatuante mami ose gjyshja ,me shume dashuri e perkushtim .Une I perkas nje brezi qe eshte rritur me gjyshe e cila gatuante super. Gjyshja ime nuk jeton me dhe nje nga gjerat qe me ka ngelur peng, eshte se nuk I mora kurre asnje recete. Gjithe ajo pasuri iku dem. Ndaj e hap kete teme te hedhim ketu recetat e nenave tona . Besoj se ato receta jane nje pasuri e cila nuk duhet humbur....
 
Pershendetje, nje nga gjerat qe na ngelen ne kujtese qe nga femijeria jane shijet . Cdokush nga ne ka ushqimin e preferuar qe gatuante mami ose gjyshja ,me shume dashuri e perkushtim .Une I perkas nje brezi qe eshte rritur me gjyshe e cila gatuante super. Gjyshja ime nuk jeton me dhe nje nga gjerat qe me ka ngelur peng, eshte se nuk I mora kurre asnje recete. Gjithe ajo pasuri iku dem. Ndaj e hap kete teme te hedhim ketu recetat e nenave tona . Besoj se ato receta jane nje pasuri e cila nuk duhet humbur....
Pergezime per temën
A mund ta di nga e kishe me origjine gjyshen qe te krijojme nje ide se kujte zone i perkasin keto gatime?
 

Hera

Antarë i Respektuar
Pershendetje, nje nga gjerat qe na ngelen ne kujtese qe nga femijeria jane shijet . Cdokush nga ne ka ushqimin e preferuar qe gatuante mami ose gjyshja ,me shume dashuri e perkushtim .Une I perkas nje brezi qe eshte rritur me gjyshe e cila gatuante super. Gjyshja ime nuk jeton me dhe nje nga gjerat qe me ka ngelur peng, eshte se nuk I mora kurre asnje recete. Gjithe ajo pasuri iku dem. Ndaj e hap kete teme te hedhim ketu recetat e nenave tona . Besoj se ato receta jane nje pasuri e cila nuk duhet humbur....


Ami kete momente po bej nje recete te memes time byrek me qepe e domate .....pobte duash e nxjerr e ketu me foto ...
 

ami7

Anëtar Aktiv
Ami kete momente po bej nje recete te memes time byrek me qepe e domate .....pobte duash e nxjerr e ketu me foto ...
Po sigurisht, per kete e hapa dhe temen. 💋
 

ami7

Anëtar Aktiv
Pergezime per temën
A mund ta di nga e kishe me origjine gjyshen qe te krijojme nje ide se kujte zone i perkasin keto gatime?
Faleminderit ☺️ Gjyshja ime ish nga Korca , por ideja e temes nuk eshte vetem gjyshja ime ,por te gjithat gjyshet dhe nenat shqiptare . Cdo recete e tyre fsheh eksperience,histori dhe kulture per ne. Keshtu e mendoj une te pakten . Te pershendes 🙋‍♀️
 

Boreas

Advanced
Pershendetje, nje nga gjerat qe na ngelen ne kujtese qe nga femijeria jane shijet . Cdokush nga ne ka ushqimin e preferuar qe gatuante mami ose gjyshja ,me shume dashuri e perkushtim .Une I perkas nje brezi qe eshte rritur me gjyshe e cila gatuante super. Gjyshja ime nuk jeton me dhe nje nga gjerat qe me ka ngelur peng, eshte se nuk I mora kurre asnje recete. Gjithe ajo pasuri iku dem. Ndaj e hap kete teme te hedhim ketu recetat e nenave tona . Besoj se ato receta jane nje pasuri e cila nuk duhet humbur....
Zemer ti ❤

Gjyshja ime qe o zot sa e dua ben gjerat me te shijshme ne bote. Ket qe bera sot ma ka mesu ajo.

Perberesit. Kos veze djathe spinaq vaj ullliri miell misri. Shume e thjesht per tu bere.

20200404_161633.jpg
 
Zemer ti ❤

Gjyshja ime qe o zot sa e dua ben gjerat me te shijshme ne bote. Ket qe bera sot ma ka mesu ajo.

Perberesit. Kos veze djathe spinaq vaj ullliri miell misri. Shume e thjesht per tu bere.

Shiko fotografinë 1732285
Po une qe kam konflikt interesi me te dyja? lol
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ahh sa shume me mungono shpiri im gjyshe..ku ne mbesa e nipa e thirrshim Loke😢😢e vetmja femer e kompletuar Ishte ajo ..

Dot sjell ni recet te saj se si e bene marmelaten e ftoit..
 

elle

Chill
gjyshja ime nga babi eshte na gjirokastra , ajo ca sdi me gatu
ca mbaj mend ca ushqime me emra te cudtishem , si jufka , qollopit , karkanaqe lol
i keni degjuar ndonjeher nese jo keni humbur shume :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Gjyshja ime bente petullat me te mira te cilat i gatuante jashte ne saç. Sa here kishim ne plan te shkonim ne plazh, na gatuante petulla ti merrnim me vete por ato aq te mira beheshin sa ne i mbaronim qe ne shpi :)
 

Sensual

Antarë i Respektuar
Gjyshja ime bente taven e kosit me te mire qe kam provuar dhe disa pite me djath siper qe na i bente cdo mengjes kur shkonim me fjet andej. Pastaj dhe bakllavane, qe e kishte zakon ta bente per secilin nga femijet e saj, e bente si askush ❤
 
Private conversations
Help Users
    Top