• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rama në Izrael, pritet nga Netanjahu: Nuk i harrojmë kurrë miqtë

legjenda

Tetova
Kryeministri Edi Rama ka nisur një vizitë dy ditore në Izrael.

Ai është pritur sot nga homologu i tij, Benjamin Netanjahu.

Ata nënshkruan një marrëveshje miqësie dhe një marrëveshje bashkëpunimi mes Izraelit dhe Shqipërisë.

Netanjahu theksoi gjatë nënshkrimit të marrëveshjeve, që shënojnë 25-vjetorin e lidhjes diplomatike mes dy vendeve, se miqësia mes shqiptarëve dhe hebrenjve daton që nga Holokausti, kur shqiptarët mbrojtën hebrenjtë dhe nuk i dorëzuan tek nazistët.

“Ne nuk do i harrojmë kurrë miqtë tanë,” tha Netanjahu, duke theksuar se Shqipëria ishte i vetmi vend që kishte më shumë hebrenj pas Luftës së Dytë Botërore se përpara saj.

Gjatë Holokaustit, shqiptarët, që janë në shumicë myslimanë, rrezikuan jetën e tyre për të mbrojtur hebrenjtë, raportojnë disa nga mediat e mëdha izraelitë.

73 shqiptarë myslimanë janë vlerësuar nga Izraeli për këto merita B telegraf--


 
Last edited by a moderator:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Rama në Izrael, pritet nga Netanjahu: Nuk i harrojmë kurrë miqtë

O zotri Legjenda,kur hapen nje teme,lexoje me kujdes titullin,permbajtjen.
Dhe vendose ne kategorin e duhur te lutem shume!
Mos hap me shume se dy tema ne ore!!
Kalofshi mire!!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Rama në Izrael, pritet nga Netanjahu: Nuk i harrojmë kurrë miqtë

O zotri Legjenda,kur hapen nje teme,lexoje me kujdes titullin,permbajtjen.
Dhe vendose ne kategorin e duhur te lutem shume!
Mos hap me shume se dy tema ne ore!!
Kalofshi mire!!
Aman o nevi ti thuash keti zotriut ti shkruj dhe burimin e lajmit :dylbi:
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Rama në Izrael, pritet nga Netanjahu: Nuk i harrojmë kurrë miqtë

Takim interesant , se kam pritur nje takim te tille...le te forcohet miqesia, pse jo .

Ps... nuk paska te dhena ne lidhje me dipllomacine... di ndonje se per c'fare behet fjale pervecse miqesise.
 

Aver

VIP
Titulli: Rama në Izrael, pritet nga Netanjahu: Nuk i harrojmë kurrë miqtë

I kane nenshkru edhe disa kontrata ne mes vete qe kane te bejne me ekonomine, sigurine etj.
 
Top