• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën.

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot në Durrës, kandidatin e tij për Bashkinë e Durrësit, Vangjush Dakon. Gjatë prezantimit, Rama u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos votojnë kandidaten e Partisë Demokratike sepse opozita e do votën për t’iu kundërvënë qeverisë dhe ju për t;iu shërbyer qytetarëve. Vangjus Dako, sipas Kryeministrit është një kryepunëtor që ka bërë gjithçka për ndryshimin e qytetit të Durrësit.“Kemi realizuar zotimin për sa i takon financimeve në Durrës, që do të thotë se mundësia për të bërë më shumë është përpara nesh. Tani që kemi vendosur drejtimin e duhur të qeverisjes, besojmë se do kemi mbështetje edhe më të madhe për Vangjushin nga ç’patëm përpara 4 viteve. U them votuesve se këto nuk janë zgjedhje politike se vota e tyre nuk ndryshon asgjë në Tiranë, por janë zgjedhje se çfarë do të ndodhë këto 4 vite në Bashkinë e re. Në këto zgjedhje qytetarët që do votojnë me 21 qershor, do të zgjedhin një kryepunëtor dhe nuk do të vendosin për ngjyrën politike që ka më shumë apo më pak vota.

Atyre demokratëve që dëgjojnë ju them se pse nuk duhet votuar kandidatja për Kryetare Bashkie. Edhe sikur të fitojnë kandidatët e PD- së, është sikur ta çosh votën kot, sepse ata janë të paralizuar nga partia e tyre. Ata i duan votat për t’iu kundërvënë qeverisë. Në këto 18 muaj, Dako ka treguar se është njeriu i duhur, për të vazhduar në drejtimin e duhur. Në kohën që qeveriste Partia Demokratike dhe që ai nuk merrte financime, Dako përgatiste projekte të cilat na i dorëzo dhe ne miratuam një pjesë të tyre” tha Kryeministri Rama.
g.shqip
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Dako me duket shume i personazh i sfumuar tashme . 8 vjet ne krye te atij vendi , mendoj se PS duhet te kishte menduar per nje emer te ri.
Plus faktit qe nuk me duket shume i suksesshem ky kryebashkiak. Por Durrsaket mund te flasin vete me qarte e me paster :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Edhe ky do rrisi cilësinë e diellit në Durrës? :p
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Mesa duket e beka mire punen($$$)
 
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Une s`kam asnje mendim personal mbi kete teme :p Thjeshte desha te them qe thelbin e temes e ka kap Lauri ndaj i dhashe nje like ;)
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

As une nuk ja kam idene se kush eshte ky, por e dime si funksionin mekanizmi politik ne Al.
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

ja edhe une i dhashe nje like Laurit...co thuash tani?

kjo e lekut eshte e vjeter...
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Cthone durrsaket per kete. Per here te pare u bera kurioze per politiken shqiptare.
 
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Cthone durrsaket per kete. Per here te pare u bera kurioze per politiken shqiptare.
Per Gjushin apo per Griden?
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Per te dy e kisha fjalen :)

Habitem pse skemi dhe mandatet si ne amerike ku te mos mund te kandidoje dikush me shume se 8 vite.
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Ej po Kosovaret lejohen me votu ne Durres?
 
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Gjushi eshte cun Durrsi, edhe Grida eshte goce Durrsi.Ca dmth kjo do thuash ti?
Cuna si Gjushi Durrsi ka plot, goca si Grida Durrsi ka plot :D
Gjushi ka pasur mundesine te beje per Durresin shume por s`ka bere pothuajse asgje.Edhe vete baza socialiste eshte e pakenaqur me te.Pse kandidoi Gjushi atehere?Sepse para ca muajsh e zuri gripi ne dimer dhe u kollit mire, po mire mire ama, u kollit si majtas ashtu edhe djathtas.
Tani meqe u kollit mire PD-istet nuk i vune ate qe e kishin te sigurte qe e mundte Gjushin por i vune Grida Sumen, (me shaka , pa shaka ajo mbiemrin e vertete ashtu e ka :)) pardon Dumen, dmth i vune kundershtare nje marionete sa per numer.
Ky eshte mendimi im personal!
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Kuptoj. Me pelqen ky kendveshtrimi :D
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Gjushi eshte cun Durrsi, edhe Grida eshte goce Durrsi.Ca dmth kjo do thuash ti?
Cuna si Gjushi Durrsi ka plot, goca si Grida Durrsi ka plot :D
Gjushi ka pasur mundesine te beje per Durresin shume por s`ka bere pothuajse asgje.Edhe vete baza socialiste eshte e pakenaqur me te.Pse kandidoi Gjushi atehere?Sepse para ca muajsh e zuri gripi ne dimer dhe u kollit mire, po mire mire ama, u kollit si majtas ashtu edhe djathtas.
Tani meqe u kollit mire PD-istet nuk i vune ate qe e kishin te sigurte qe e mundte Gjushin por i vune Grida Sumen, (me shaka , pa shaka ajo mbiemrin e vertete ashtu e ka :)) pardon Dumen, dmth i vune kundershtare nje marionete sa per numer.
Ky eshte mendimi im personal!
mua sme pelqen...cfare ke me grigjen ti>????
 
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Une me grigjen s`kam gje, nese ajo te ka thene qe ka gje mua mua mos e beso, eshte gjithcka thashethem
 

sensuu

sweet
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Ndoshta sduhej te ishte nje kandidate aq e bukur sa Grida
 

London

carpe diem
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Pse nuk kishte kantidant te tjeter per veç tij ? Ja pse nuk ban hajr Alb ky boll paska vjell tani do vjell prep hajde politik hajde
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Pse nuk kishte kantidant te tjeter per veç tij ? Ja pse nuk ban hajr Alb ky boll paska vjell tani do vjell prep hajde politik hajde
Po ti ma bedall qysh kur ke fillu mu marr me politik :p

Po kjo Grida tash a asht shkodrane apo durrsake ?
 

London

carpe diem
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën

Po ti ma bedall qysh kur ke fillu mu marr me politik :p

Po kjo Grida tash a asht shkodrane apo durrsake ?
Hahahahaha quk qysh dje kur votova hahahahaha
Ma mir kishin ba me ta llan ty kantidaturen kisha ardh me t votu lol
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Rama në Durrës: Votoni Dakon, mos e çoni votën dëm me Grida Dumën


Kjo ka lezet te ben ta ndjekesh me lezet lool
Kjo esht e bukur :D Po mekanizmi i politikes ton smatet nga kjo ..Bukurin e perdor si nje fasad pasi sic e shkruajt edhe antari siper duhet te kalosh nje dimer me grip te fort e te kollitesh mir qe te japin postin pak rendsi ka e meriton apo jo ...Do te me pelqente kjo pervec bukuris mund te jet me vizjone dhe ide te reja per zhvillimin e qytetit te durrsit ..Me mir kte e din durrsaket se sa ka ber dhe ky kryetar qe kan aktualisht per qytetin e tyre..
 
Top