• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rama në Durrës: 1001 leje legalizimi në Ish-Kënetë, ta kthejmë këtë zonë në ‘Durrësin

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Rama në Durrës: 1001 leje legalizimi në Ish-Kënetë, ta kthejmë këtë zonë në ‘Durrësin e Ri’Kryeministri i vendit, Edi Rama ishte sot në Durrës ku shpërndau leje legalizimi për banorët e zonës së Ish-Kënetës. Në fjalën e tij me këtë rast, Rama u shpreh se gjatë 1 viti e gjysmë qeveria e majtë ka shpërndarë dyfishin e lejeve të legalizimit në krahasim me ato të dhëna gjatë 8 vjetëve të qeverisjes së PD. Rama ka premtuar se në 4 vitet e ardhshme në këtë zonë informale do të mund të përmbyllet procesi i legalizimit në ish-Kënetë duke bërë që të gjithë ata që kanë ndërtuar ndër vite në këtë zonë të bëhen pronarë të ligjshëm të banesave të tyre.

“ثshtë me rëndësi të theksohet se këtu merret një dokument që e kthen shtëpinë në pasuri të patundshme. Me këtë proces dhe ekonomia ka një përfitim, zona e Kënetës do përfitojë jo vetëm atë që iu takon familjeve. Me kryetarin e bashkisë sot dhe pas 21 qershorit do vazhdojmë dhe do ta kthejmë zonën e Kënetës në një zonë që meriton emrin ‘Durrësi i ri’”, tha Rama.
g.shqip
 
Top