• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Rama: Mbështetje nga vendet anëtare të NATO-s për dëmet e tërmetit

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit

Kryeministri Rama ka mundur të takojë dhe të marrë mbështetje për të përballuar kostot e tërmetit të 26 Nëntorit nga pothuajse të gjithë liderët e vendeve anëtare të NATO-s.

Në një prononcim për mediat gjatë punimeve të samitit të Aleancës së Atlantikut të Veriut që po mbahet në Londër, kreu i qeverisë thotë se ka sensibilizuar për këtë çështje gjate takimeve presidentin Trump, kancelaren Merkel, presidentin e Francës, por dhe të gjithë krerët e qeverive dhe shteteve të BE.

“Për mua ky ishte objektivi kryesor i gjithë këtij samiti dhe u ndjeva i inkurajuar nga fakti që të gjithë ishin jo vetëm në dijeni por edhe të interesuar të dinin më shumë. Bëra bisedë të gjatë me presidentin e Francës, kancelaren, kryeministrin e Holandës dhe sërë liderësh të tjerë, kryeministrja e Danimarkës ka qenë jashtëzakonisht e përfshirë dhe e interesuar, kryeministri Conte, i Kanadasë, Erdogan, me presidentin Trump kemi folur. qëllimi është të organizojmë një konference të madhe donatorësh. Reagimet e para kanë pozitive, por do punojmë intensivisht”, tha ai.

I pyetur, ai ripërsërit rëndësinë që ka përfshirja e opozitës në procesin e rindërtimit të rajoneve të prekura më rëndë nga goditja sizmike.

Një takim 2 palësh Rama ka zhvilluar dhe me homologun holandez Mark Rutte. Siç njofton vetë Rama në rrjetet sociale, Rutte ka qenë në një mendje me të, për domosdoshmërinë e solidaritetit me Shqipërinë në këto momente.

Tv Klan


TUrpppppppppppppp
 
Top