Rama: Keqardhje për kërcënimet. Garë për të ardhmen, jo me partitë

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Rama: Keqardhje për kërcënimet. Garë për të ardhmen, jo me partitëPas votimit të vettingut në Parlament, kryeministri Edi Rama ka udhëtuar për në Lezhë, për mitingun e radhës elektoral.

Edhe këtu, Rama i ka mëshuar reformës në drejtësi, për të cilën ka thënë se pak vetë besonin se do të realizohej.

“Shumë pak besonin se ne do të arrinim ta bënim reformën në drejtësi. Shumë njerëz u trembën duke dëgjuar llogoret e politikës së vjetër që qëllonin reformën. Të tjerë, nga frika e reformës në drejtësi dhe vettingu u mbyllën në çadër dhe i shpallën luftë botës”, ka thënë Rama.

Ndërsa u ka premtuar të pranishëmve se mbështetjen që do t’i japin do t'ua shpërblejë me më shumë përkushtim dhe kokëfortësi, Rama ka shprehur keqardhjen për kërcënimet e dëgjuara në ditët e fundit.

“Për gjithë këto thirrje, britma, ulërima e kërcënime më vjen jashtëzakonisht keq, por Shqipëria që duam nuk është ajo e ulërimave, kërcënimeve dhe e tepsisë së pushtetit”, ka vijuar Rama.

Duke theksuar se në 44 muaj, PS e ka dhënë provën se është e aftë të bëjë shtet, ai është shprehur i bindur se opozita e sotme nuk ka kapacitetet e duhura.

“PD nuk e ka sot as kryeministrin dhe as skuadrën që ju duhet juve. PD nuk e drejton dot sot Shqipërinë, ndaj duhet të votoni për kë do të merrni në punë 4 vitet e ardhshme”, ka shtuar Rama.

Më vonë Rama është takuar me qytetarët shkodranë, të cilëve u ka bërë thirrje që, të bashkuar e të vendosur më shumë se kurrë, më 25 qershor të marrin përgjegjësinë e qartë dhe të fortë për çuar përpara punën e nisur për Shkodrën dhe për Shqipërinë që duam.

“Kemi bërë shumë. Më shumë akoma mbetet për të bërë. Po ka edhe shumë për të humbur nëse Partia Socialiste nuk mban, pa të tjerë në prehër, timonin e reformave. Siç luftuam dhe fituam për Vettingun, do të luftojmë e fitojmë për të rritur ekonominë dhe punësimin si asnjëherë më parë”, ka thënë Rama.

/ Top Channel
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Rama: Keqardhje për kërcënimet. Garë për të ardhmen, jo me partitëPas votimit të vettingut në Parlament, kryeministri Edi Rama ka udhëtuar për në Lezhë, për mitingun e radhës elektoral.

Edhe këtu, Rama i ka mëshuar reformës në drejtësi, për të cilën ka thënë se pak vetë besonin se do të realizohej.

“Shumë pak besonin se ne do të arrinim ta bënim reformën në drejtësi. Shumë njerëz u trembën duke dëgjuar llogoret e politikës së vjetër që qëllonin reformën. Të tjerë, nga frika e reformës në drejtësi dhe vettingu u mbyllën në çadër dhe i shpallën luftë botës”, ka thënë Rama.

Ndërsa u ka premtuar të pranishëmve se mbështetjen që do t’i japin do t'ua shpërblejë me më shumë përkushtim dhe kokëfortësi, Rama ka shprehur keqardhjen për kërcënimet e dëgjuara në ditët e fundit.

“Për gjithë këto thirrje, britma, ulërima e kërcënime më vjen jashtëzakonisht keq, por Shqipëria që duam nuk është ajo e ulërimave, kërcënimeve dhe e tepsisë së pushtetit”, ka vijuar Rama.

Duke theksuar se në 44 muaj, PS e ka dhënë provën se është e aftë të bëjë shtet, ai është shprehur i bindur se opozita e sotme nuk ka kapacitetet e duhura.

“PD nuk e ka sot as kryeministrin dhe as skuadrën që ju duhet juve. PD nuk e drejton dot sot Shqipërinë, ndaj duhet të votoni për kë do të merrni në punë 4 vitet e ardhshme”, ka shtuar Rama.

Më vonë Rama është takuar me qytetarët shkodranë, të cilëve u ka bërë thirrje që, të bashkuar e të vendosur më shumë se kurrë, më 25 qershor të marrin përgjegjësinë e qartë dhe të fortë për çuar përpara punën e nisur për Shkodrën dhe për Shqipërinë që duam.

“Kemi bërë shumë. Më shumë akoma mbetet për të bërë. Po ka edhe shumë për të humbur nëse Partia Socialiste nuk mban, pa të tjerë në prehër, timonin e reformave. Siç luftuam dhe fituam për Vettingun, do të luftojmë e fitojmë për të rritur ekonominë dhe punësimin si asnjëherë më parë”, ka thënë Rama.

/ Top Channel
-Shikojeni me vemendje te madhe nga minuta 0:47 deri ne minuten 1:07 "ose do ta cojm perpara dhe do ta ngrem lart..."

...po shyqyr o burr shteti se vdiqa i virgjer, me pret gjithe ajo Europ mua do me thene :pesh:

-Te pakten nga genjeshtra si "padyshym"/"nasnjymnyr", shpetoi Shqiperia...


Do fitoje Edi Rama
Shqiperise,
t'i thot
mirmbrama...

Vetem endrat
mos harroni,
ne mengjes
t'i realizoni...

Nga Eugenerali, suksese Edi Rama.
 

Odeon

Relax
Nev ne momentin qe besuam nje individ te cilin nje i çmendur (sb) u mundua te na tregonte se ishte i çmendur, por na tregoi dhe disa virtyte te tjera te tij si narkomanine, dhunuesin e grave dhe makuterine, pikerisht atehere ne hengrem derrin me gjithe gic kete rradhe.
Por ja qe shqiptaret sduan te mesojne serish, mendojne ende qe nje vend pune vlen me shume se e ardhmja e femijeve te tyre!

Soji i ketij lloj politiqenerish qe na udheheqin sot duhet zhdukur me fare e fis pasi ndryshe ky vend eshte i vdekur.

Nga ketu duhet ikur naten dhe le ta gezojne te çmendurit dhe narkomanet kete vend.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Nev ne momentin qe besuam nje individ te cilin nje i çmendur (sb) u mundua te na tregonte se ishte i çmendur, por na tregoi dhe disa virtyte te tjera te tij si narkomanine, dhunuesin e grave dhe makuterine, pikerisht atehere ne hengrem derrin me gjithe gic kete rradhe.
Por ja qe shqiptaret sduan te mesojne serish, mendojne ende qe nje vend pune vlen me shume se e ardhmja e femijeve te tyre!

Soji i ketij lloj politiqenerish qe na udheheqin sot duhet zhdukur me fare e fis pasi ndryshe ky vend eshte i vdekur.

Nga ketu duhet ikur naten dhe le ta gezojne te çmendurit dhe narkomanet kete vend.Meqenese jeni shprehur me seriozitet shume te madh, keq-ardhja juaj per kete vend duhet te kishte edhe nje zgjidhje...
Une vete jam mergimtar, por nuk e shikoj zgjidhje "te ikesh" (ashtu si edhe ju thoni me siper)...

-A e dini pse fajtori burgoset dhe nuk vritet???
...sepse i jep kohen per t'u bere i mire.

(tjeter se askush nuk e can koken qe i keqi te behet i mire!)

-A e dini se Anglia e konsideronte Australine thjeshte si nje burg, ku aty i dergonte njerezit e denuar???
...por po e shikoni ama se ku po ndodhet Australia sot, fale arritjes: i keqi u be i mire.

(tjeter se askush nuk e can koken ne Shqiperi, per "permiresim"!)

---Tani, vjen pyetja:
---Mos jane gje te paguara protestat???!!!???!!!???

(jo per gje, por nuk shikoj ndonje SHQIPTAR ta coje zerin per SHQIPERINE, qe do me thene se edhe ti sikur te ishe Udheheqes do te te vinte nder mend se Udheheq TE GJALLET dhe jo TE VDEKURIT sepse TE VDEKURIT i Udheheq ZOTI ndesa TE GJALLET ne luften qe dikur Njeriu me Zotin beri, u vendos TE GJALLIN TA UDHEHEQE NJERIU I MIRE.)

...shikoje pak cfare shkruan mbi Kryqezimin e "Jezu Krishtit" ("Dijesa e Kryeshenjte"): INRI...IMRI...I MIRI.


-Kush eshte I MIRI ta mare vesh une, kur mbi nje pyetje nuk jepet pergjigjja e sakte (per shembull)?!

...mund te pergjigjesh edhe ketu, nuk ka problem!

http://www.forumivirtual.com/diskut...-i-shtetit-22599/?highlight=udheheqes+shtetit
 
Top