• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

 • Prishtina

  Votat: 0 0.0%
 • Liria

  Votat: 1 50.0%
 • Besa

  Votat: 0 0.0%
 • Trepca 89

  Votat: 0 0.0%
 • Kosova (V)

  Votat: 0 0.0%
 • Drita

  Votat: 0 0.0%
 • Ferronikeli

  Votat: 0 0.0%
 • Llapi

  Votat: 0 0.0%
 • Drenica

  Votat: 0 0.0%
 • Hajvalia

  Votat: 0 0.0%
 • Istogu

  Votat: 0 0.0%
 • Gjilani

  Votat: 1 50.0%

 • Totali i votuesve
  2
 • Poll closed .

Aver

VIP
Ekipet pjesemarrese:

 • Prishtina
 • Liria
 • Besa
 • Trepca 89
 • Kosova (V)
 • Drita
 • Ferronikeli
 • Llapi
 • Drenica
 • Hajvalia
 • Istogu
 • Gjilani
 

Aguron

Anëtar Aktiv
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Derbi i ketij sezoni do te jene Gjilani dhe Drita :)
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Edhe nji ekip me emer hajmalia ju mungon :p

Na folni per superioren e Kosoves a asht si Shqiperia apo ma mire ?
 

Aguron

Anëtar Aktiv
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Tani eshte me e dobet mendoj. Superliga e Shqiperise eshte forcuar shume koheve te fundit. Sikur t'a kishim pasur nje superlige te perbashket, besoj qe ekipet nga Kosova do te ishin me te forta, por tash nuk investojne shume, sepse jane te pa shprese, nuk njihen asgjekundi.
 

Aver

VIP
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Edhe nji ekip me emer hajmalia ju mungon :p

Na folni per superioren e Kosoves a asht si Shqiperia apo ma mire ?


Ajo e Shqiperise eshte me e mire. Ketu deri tani nuk ka pas ndonje motiv te madh per investime sepse kane qene te izoluara dhe nuk kane pasur mundesi te luajne ne kupat e Europes. Tani qe ka shprese per dalje ne Europe kane fillu investimet me te medha. Prishtina tradicionalisht eshte me e organizuar por edhe Ferronikeli e Hajvalia mund te arrijne shume sepse kane sponsor te forte.

p.s. u shtua sondazhi edhe ne kete teme. Do te shtohet edhe te ajo e Shqiperise nderkohe.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Ajo idea per kampionat te perbashket ku perfundoi apo ne kosh ?
 

Aver

VIP
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Ajo idea per kampionat te perbashket ku perfundoi apo ne kosh ?

Si duket s'ka gje nga ai muhabet. Do te kishte qene kampionat shume interesant po te ndodhte.
 

Aguron

Anëtar Aktiv
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

E pate derbin ballkanik Drita vs Gjilani? loL :D
 

Aver

VIP
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Tamam derbi. 12 mije shikues, dy grupe te zjarrta tifozesh, koreografi, perleshje etj etj. Por ato thirrjet "myte myte katunarin" cka ishin? :D
 

Aguron

Anëtar Aktiv
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Keshtu u thone skiftereve keta intelektualet, sepse veten e llogarisin tamam sheherli t'mocem t'gilanit, a kta t'KF Gjilanit konsiderohen si te rame prej katundeve ne Gjilan. Perndryshe edhe kta jane gilangji, si ata loL :D
 

Aguron

Anëtar Aktiv
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Gjilani pesoi humbjen e pare pas kater ndeshjeve te zhvilluara per kete sezon. Ne dy ndeshjet e fundit ajo u desh te perballej jo vetem me ekipet kundershtare, sic ishin Drenica dhe Hajvalia, por edhe me federaten e futbollit te Kosoves! Me drenicen fitoi ne Drenice 1 - 2 me nje lojtar me pak ne fushe, ndersa ne perballje me Hajvaline, Gjilanit iu nxoren tre lojtare me kartona te kuq nga fusha, poashtu mori dhjetera kartona te verdhe, dhe mezi u mposht 0 - 2. Perndryshe Gjilani kryeson ne tabele me 5 ndeshje te zhvilluara, 4 fitore, dhe nje humbje. Ndeshjen e fundit e zhvilloi dje kunder Feronikelit, ku fitoi me nje rezultat te ngusht 1 - 0.

Kam qene i bindur qe ne fillim te sezonit qe Gjilani do te jete shume i fuqishem, por do te kete pengesa te vazhdueshme nga federata.

Ps. Aver, qe ne fillim kam votuar per Gjilanin kampion, po ti ca mendon? :d
 
Redaktimi i fundit:

Aver

VIP
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Gjilani pesoi humbjen e pare pas kater ndeshjeve te zhvilluara per kete sezon. Ne dy ndeshjet e fundit ajo u desh te perballej jo vetem me ekipet kundershtare, sic ishin Drenica dhe Hajvalia, por edhe me federaten e futbollit te Kosoves! Me drenicen fitoi ne Drenice 1 - 2 me nje lojtar me pak ne fushe, ndersa ne perballje me Hajvaline, Gjilanit iu nxoren tre lojtare me kartona te kuq nga fusha, poashtu mori dhjetera kartona te verdhe, dhe mezi u mposht 0 - 2. Perndryshe Gjilani kryeson ne tabele me 5 ndeshje te zhvilluara, 4 fitore, dhe nje humbje. Ndeshjen e fundit e zhvilloi dje kunder Feronikelit, ku fitoi me nje rezultat te ngusht 1 - 0.

Kam qene i bindur qe ne fillim te sezonit qe Gjilani do te jete shume i fuqishem, por do te kete pengesa te vazhdueshme nga federata.

Ps. Aver, qe ne fillim kam votuar per Gjilanin kampion, po ti ca mendon? :d

Mendoj se Gjilani me kater ndeshjet e para te sezonit i ka bo qe te dridhen krejt klubet rivale. E ka shtru kandidaturen seriozisht per titull dhe eshte befasi shume e mire kete kampionat sepse para fillimit te kampionatit askush nuk e kishte parashiku kete sukses. Megjithate pervec ndeshjeve ne fushe duhet ti fitoj edhe ato jashte fushes sepse federata eshte e perbere prej klaneve. Tre konkurrentet kryesore te saj jane Ferronikeli, Hajvalia dhe Besa. Krejt varet nga piket qe do ti mbledhe kunder ketyre ekipeve. Prishtina nuk ma mbush syrin sivjet.
 

Aguron

Anëtar Aktiv
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Keshtu mendoj edhe une per federaten. Jam i zhenjyer me lojet e pista qe po i bejne! :(

Prishtina eshte shume dobet nje here, mendoj qe do ngritet gradualisht, por titullin e kampionit nuk mund ta mare. Eshte large tij 100 vite drite bazuar ne lojen qe po e ben loL :p.

Ndersa Gjilani e mundi dje Ferronielin :D.
 

Aguron

Anëtar Aktiv
Titulli: Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016

Edhe Liria paska firuar kunder Llapit 5 - 1 :D
 

Tema te Ngjashme

Top