• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Qyteti përrallor ku njerëzit jetojnë ende në...shpella

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Qyteti përrallor ku njerëzit jetojnë ende në...shpellaDaton që nga Epoka e Gurit dhe përbën një nga vendbanimet më të hershme të njeriut, që ende është i banuar.

Sassi di Matera në Itali është një qytet mjaft i veçantë, 9 mijë vjeçar, i cili mbrohet nga UNESCO.

Ky qytet gjendet në jug të Italisë dhe është mjaft i frekuentuar nga turistët.

Qyteti është i gdhendur në shkëmbinj, ku shumë njerëz jetojnë ende në shpella të ndërtuara që në Epokën e Gurit.

Në pamje të parë, Sassi duket si një grumbull i kasolleve prej guri, të cilat krijojnë një mesazh mahnitës, por pas banesave piktoreske fshihen histori mijëra vjeçare.


/ Top Channel 

MasteR

I'm offline
Titulli: Qyteti përrallor ku njerëzit jetojnë ende në...shpella

Nga brenda duken me mire se nga jasht
 

Aki

misfit
Titulli: Qyteti përrallor ku njerëzit jetojnë ende në...shpella

Sa lexova temen thash kjo ne Turqi do jete, po paska dhe tjera :D
 
Top