• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Qyteti masiv i nëndheshëm i gjetur në Turqi është 5000-vjeçar. Duhet ta shikoni këtë!

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Qyteti masiv i nëndheshëm i gjetur në Turqi është 5000-vjeçar. Duhet ta shikoni këtë!Kjo është e re! Një metropol i mëparshëm i panjuohur është zbuluar në Turqi. U zbulua afër provincës të Anatiolia-s Qëndrore. Metropoli është një shtrirje 7 kilometërshe me tunele, dhoma dhe galeri arratisjet.

Pjesët e sipërme janë parë për herë të parë në 2013, por metropoli i plotë nuk u zbulua deri kohët e fundit. Rreth 35 milion dollarë u investuan në këtë projekt, por pas zbulimit, zona i kaloj Bordit të Ruajtjes së Trashigimisë Kultururo, duke e bërë këtë një vend historik dhe të mbrojtur përgjithmonë.

“ثshtë një qytet i panjohur nëntokësor. Po flasim për kalime tunelesh deri në 7 kilometra. Ndaluam ndërtimet në këtë zonë, kur ky qytet nëntokësor u zbulua” – tha kryetari Mehmet Turan.

Jo shumë informacion ka dalë në shesh rreth tuneleve të nëndheshme. Qyteti ka dhoma, tunele, kisha të fshehura, dhe ka gjithashtu artifakte deri në 5000 vite të vjetra. Gjithashtu mund të jetë qyteti më i madh i nëndheshëm i botës.

Ja fotot:b.bletapertace.
 
Top