• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Qytetarët që hyjnë në Kosovë përmes pikave kufitare nuk kanë nevojë për vetizolim

legjenda

Tetova
Pas një takimi me akteret nga ministria e linjës dhe rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë u vendos që qytetarët që hyjnë në Kosovë përmes pikave kufitare të mos vetizolohen.


Kjo u bë e ditur nga ditur Drejtor i Shëndetësisë në Klinë, Hekuran Sejdiu, përmes një postimi në Facebook.
Ky është njoftimi i plotë:
⚪ Pas takimit më akteret nga ministritë e linjës dhe rekomandimit të IKSHPK-së, me lejoni te ju njoftojmë se qytetaret te cilët hyjnë ne Republikën e Kosovës përmes pikave kufitare, u nënshtrohen kontrolleve mjekësore respektivisht intervistimeve anamnestike nga personeli shëndetësorë i KPSh/ QKMF!
Qytetaret te cilët hyjnë ne RKS nuk obligohen për vetizolim përveç ne rastet kur profesionistet shëndetësorë ne pika kufitare rekomandojnë ndryshe, ne raste te veçanta (kur qytetaret manifestojnë shenja te sëmundjes COVID 19 udhëzohen për trajtim spitalor respektivisht vetizolim shtëpiak)
 

legjenda

Tetova


Advertisme
Nuk planifikohet asnjë masë kufizuese nga e hëna e andej, edhe përkundër numrave të lartë të të infektuarve të rinj me coronavirus.

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, nuk paralajmëroi vazhdim të orës policore, edhe pse la rezerva se deri në javën e ardhshme, ky vendim mund të ndryshojë
“Për momentin asnjë masë kufizuese nuk planifikohet nga e hëna, por gjithsesi duhet të presim”, tha Filipçe, i cili njoftoi se do të analizohen rastet e reja.
Ai u shpreh i bindur se autoritetet shëndetësore me sukses janë duke menaxhuar edhe me valën e re të coronavirusit.


Filipçe tha se edhe 180 rastet e sotme janë në kuadër të klasterëve të njohur, të cilat tregojnë se pozitiv me virusin janë 15 familje./Telegrafi/
 
Top