• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Quiz rreth letersise..!!!

"... Kur ikja larg, drejt teje vija,
Kur vija afer, ikja larg.
Per dreq ....... ".

. ...... (autori ? )

Ps; Edhe pyetjet me siper jane fare te lehta dhe kam dhene nje ndihme (formimi i fjales) ,provoni veten e le te jete e gabim,fundja nje loje eshte per ta bere me argetuese letersine, dhe per te provuar njohurite tona,pse jo edhe te mesojme! :)
 
"... Po prape syri eshte i mete n’ate qe shpreh:
Kopjon cfare sheh, por zemren nuk e njeh...".

. ........ autori ?
 
"... N’per mbremjet verore do shkoj une shteg me shteg,
Duke shkelur barin, nga gruri i pickuar.
Enderrues, do ndjej freskine, me kembe do ti prek,
Do le eren t’me vadise koken e zbuluar...".
. ...... autori ?

PS; Ne ditet ne vazhdim nese shoh neglizhence do u pergjigjem vete pyetjeve.Mendoj tema mbyllet me pas pasi nuk shoh te kete ndonje interes nga anetaret edhe pse kerkonin here pas here tema me me kualitet e cilesore!

Klm
 


Pra sic po kuptoni eshte nje teme/loje si quiz me teper qe ka te bej me letersine dhe njohurite tona ndaj librave,secili nga ne mund te sjell nje foto te nje libri dhe te tjeret duhet te gjejne nga cili liber eshte shkeputur foto-ja ne fjale dhe si e ka titullin.

E bejme letersine qejf/argetim,provoni veten! :)Ok kush pergjigjet sakte i pari fiton nje liber dhurate... ahaha :p

Ne kete foto gjenden kater libra te vjeter e te njohur...

Titujt e tyre?

Gruaja me flatra, Dino Buxati.
Dashuri ne koherat e koleres ,Markesi.
Endrra mashtruese, Kadare .
Nje Nate ne lisbone, Remark
 
22728667_1835043073182133_8669395518932942634_n (1).jpg

...Ecim ngadale. Ka dale dielli. Ne qiell ka re te bardha si pambuk, nga ato qe ngjajne si dele pa koke. Per shkak se kemi flatrat ne koke, veshoret tona, e kemi te veshtire te shohim lart, te sodisim krejt pamjen e qiellit, te gjithckaje. Por, ia dalim mbane, pak nga pak, me ca levizje te shpejta te kokes, lart e poshte, anash dhe pas.
Jemi mesuar ta shohim boten me copeza...

Autori?
 

Moonlight

Staf në FV.AL
Shiko fotografinë 31323

...Ecim ngadale. Ka dale dielli. Ne qiell ka re te bardha si pambuk, nga ato qe ngjajne si dele pa koke. Per shkak se kemi flatrat ne koke, veshoret tona, e kemi te veshtire te shohim lart, te sodisim krejt pamjen e qiellit, te gjithckaje. Por, ia dalim mbane, pak nga pak, me ca levizje te shpejta te kokes, lart e poshte, anash dhe pas.
Jemi mesuar ta shohim boten me copeza...

Autori?
Sapo me bene dhurate kete librin...Qenka shume intrigues....
Sepse te dyja jane te shtepise botuese PEGI, nga ku une mora dhurate kete qe kam cituar. Ishte dhe kjo "Rrethenja e e sherbetores", por me vone mbase
 
Top