• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Quiz rreth letersise..!!!Pra sic po kuptoni eshte nje teme/loje si quiz me teper qe ka te bej me letersine dhe njohurite tona ndaj librave,secili nga ne mund te sjell nje foto te nje libri dhe te tjeret duhet te gjejne nga cili liber eshte shkeputur foto-ja ne fjale dhe si e ka titullin.

E bejme letersine qejf/argetim,provoni veten! :)Ok kush pergjigjet sakte i pari fiton nje liber dhurate... ahaha :p

Ne kete foto gjenden kater libra te vjeter e te njohur...

Titujt e tyre?
 
Last edited:

Moonlight

Staf në FV.AL
Ate librin me femren lakuriq e kam hasur po hajde mbaji mend kopertinat kut dihen qe ndryshohen ne cdo ribotim.
Gjithsesi...dy libra me vijne ne mendje

Femrat e bukowski
Ose
Tregime nga dino buzzati
 

Moonlight

Staf në FV.AL
Gruaja me flatra e ka titullin mos u gabofsha....
Por smund te nisemi nga kopertina pasi ato ndryshojne sipas shtepive te botimit.
Psh libri femrat une e disponoj me dy kopertina te ndryshme....
 
Gruaja me flatra e ka titullin mos u gabofsha....
Por smund te nisemi nga kopertina pasi ato ndryshojne sipas shtepive te botimit.
Psh libri femrat une e disponoj me dy kopertina te ndryshme....
Gruaja me flatra, Dino Buzati

E sakte!

Kane mbetur e tre libra per tu gjet...nderkohe mund te sillni e ju nese doni e se keni mund .. :)
 
19424056_1242667435859927_7751727347634491023_n.jpg

Edhe kjo besoj e lehte...

Ps: Pergjigja me siper e sakte

Ps: Ata qe kane libra te tyret ne shpi mund te nxjerrin foto kopertinen pa u diktuar titulli dhe ta postojne,kshu loja mund te duket me zbavitese dhe s'do mund ti gjejne lehte ne net...!
 
Ajo e para pak veshtire te gjendet se jane 4 foto ne 1 dhe jo te plota ikonat..kto dy te fundit ma ha mendja se me nje klik dhe mund te gjenden kshu qe dikush qe merr vesh psh edhe mund ti kerkoje...

Kuptohet qe pergjigja eshte e sakte
 

Moonlight

Staf në FV.AL
Tani po na akuzon se si njohim kta libra a si ta kuptoj?
Mahh....goce sa kam lexu e sa lexoj une ti rrezik si ke dite jete po nejse...vzhd mati njerezit me kutin tend...

Loz vete tani meqe paske dyshime ne lidhje me mua!
 
S'kam faj une qe cdo gje qe them e merr personale dhe ne fakt nuk e kisha aspak per ty....Me beson apo jo problemi yt! :)
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar


Pra sic po kuptoni eshte nje teme/loje si quiz me teper qe ka te bej me letersine dhe njohurite tona ndaj librave,secili nga ne mund te sjell nje foto te nje libri dhe te tjeret duhet te gjejne nga cili liber eshte shkeputur foto-ja ne fjale dhe si e ka titullin.

E bejme letersine qejf/argetim,provoni veten! :)Ok kush pergjigjet sakte i pari fiton nje liber dhurate... ahaha :p

Ne kete foto gjenden kater libra te vjeter e te njohur...

Titujt e tyre?
Shigjetari i vogel Velo ose Puthuni se ju vrava.
Nicktjeter dhe enderrat e saja.
Shqiptaret ne mergim.
Fushat pjellore te komunismit.
 
1.Ne tregime dhe novela,praktikon "tekniken ajsberg"

a) Kazanxaqis
b) Hemingway
c) Migjeni
d) Spasse


2."Dhe ashtu ndodhi,vajza e kapi me ne fund,dhe vetem nje cast gishtat e tyre u perkiten,te ftohte,ne ate terr e mosgje."

-Mbyllet keshtu cili nga librat e Kadarese:

o) Aksidenti
p) Prilli i thyer
q) Darka e gabuar
r) E penguara


3. MERSOI,heroi i absurdit eshte personazh i:

a) Kamy
b) Kafka4.Shkrimtari ne foto eshte:
19511467_1255064771286860_5271618821282785199_n.jpg
th)Remark
u) Murakami
v) Nabokov
x) Pamuk


5.Rreth 70% e ndjeksve te "FV" (anetaret aktuale) jane:

o) Femra
p) Meshkuj


Jepni pese pergjigjet e sakta brenda se cilave krijohet nje fjali.... :)

Shkalla e veshtiresise 47% :p
 
Last edited:
Top