• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Qarqet ku ka përfunduar numërimi

WxP

Tech
Deri në këto moment janë 4 qarqe që kanë mbaruar përfundimisht procesin e numërimin të votave.
Qarku i Kukësit
Në qarkun e Kukësit, i njohur deri në këto zgjedhje si bastionin i demokratëve, mandatet u ndanë 2 me 2.
Në orën 16: 30 KQZ konfirmon përfundimin e numërimit të 169 kuti votimi në Kukës.
4 MANDATE
PD 2 MANDATE
Flamur Noka
Besnik Dushaj
PS 1 MANDAT
Vexhi Muçmata
LSI 1 MANDAT
Apostol Goci
Qarku i Dibrës
Qarku i Dibrës ishte një tjetër surprizë
Nga ky qark dalin 6 mandate, të ndarë në mënyrë të barabarte mes dy koalicioneve.
Nga numërimi i 264 kutive në qarkun e Dibrës koalicioni i majtë ka 49.66% të votave, koalicioni i djathtë 46.81%, FRD 3.12% dhe AK 0.39%
Përkthyer në mandate, në këtë qark kemi ndarje të barabartë: 3 mandate i ka fituar Aleanca për Mirëqenie Punësim dhe Integrim, dhe 3 të tjerë i ka fituar Aleanca për Shqipërinë Europiane.
Gjithsej në qarkun e Dibrës janë 264 qendra votimi, te të cilat arrijnë që të marrin pjesë 127.231 votues. Në këtë qark përqindja e pjesëmarrësve në zgjedhje ka qenë deri në shifrat e 60%. Një numër të madh të votave ka marrë dhe Fryma e Re Demokratike.
Ndërkohë që LSI në këto zgjedhje do të përfaqësohet nga Përparim Spahiu. Për koalicionin e djathtë fitues është sërish deputeti Sheferendin Shehu dhe Bedri Hoxha, të cilët kanë qenë që nga zgjedhjet e 2009.
MANDATETR
PS 2 MANDATE
1. Shkëlqim Cani
2. Ulsi Manja
LSI 1 MANDAT
1. Përparim Spahiu
PD 3 MANDATE
1. Sheferedin Shehu
2. Bedri Hoxha
3. Roland Keta
Qarku i Korçës
Edhe në këtë qark ka përfunduar procesi i numërimit, ku koalicioni i majtë del fitues me dy mandate më shumë se koalicioni i djathtë.
Nga 7mandtaet, 6 i ka fituar Partia Socialiste, 1 Lëvizja Socialiste për Integrim.
Demokratët shënojnë në këtë mënyrë rënie të ndjeshme dhe në këtë qark, tepër të rëndësishëm për të vendosur mbi fatin e qeverisjes së të majtës, tashmë deri më tani në një mazhorancë të thellë.
12 MANDATE
PS 6 MANDATE
1.Bashkim Fino
2.Arta Dade
3.Olta Xhaçka
4.Ilirian Pendavinji
5.Ilir Xhakolli
6.Ylli Petraj(Ziçishti)
LSI 1 MANDAT
1.Piro Kapurani
PD 5 MANDATE
1.Ridvan Bode
2.Eleina Qirici
3.Edmond Spaho
4.Fatmir Mehdiu
5.Gjergji Papa
Qarku i Gjirokastrës
Në qarkun e Gjirokastrës përfundon numërimi. 4 mandate për të majtën, 1 mandat e djathta.

Ka përfunduar numërim edhe në qarkun e Gjirokastrës, menjë rezultat të thellë për koalicionin e majtë. 3 mandate ka marrë Partia Socialiste, 1 LSI-ja, 1 mandat i shkon Genc Rulit të Partisë Demokratike.

Shekulli Online
 

Attachments

Titulli: Qarqet ku ka përfunduar numërimi

Vlorë, përfundon numërimi
E majta 8 mandate, e djathta 4
VLORE - Në qarkun e Vlorës ka përfunduar sot pasdite rreth ores 19:30 numërimi i fletëve të votimit. Në KZAZ nr. 81 ka pasur debate ndërmjet komisionarëve të majtë e të djathtë, sepse sipas të majtëve, kandidatët e PD-së kanë dashur të hyjnë brenda vijës së numërimit.

Përreth KZAZ-së nr. 81, e cila përfshin Lumin e Vlorës ku kandidon kryetari i PS-së, ishin mbledhur shumë simpatizantë që kanë dashur të hyjnë brenda, ndaj aty shkuan forca të shumta policie që të shmangin incidentet.

Mbrëmë përfundoi numërimi edhe në Pallatin e Sportit, ku Shqiptarja.com dhe A1 Report ka qenë e stacionuar gjatë gjithë ditës së djeshme dhe me transmetimet Live ka mbyllur përfundimisht procesin e numërimit për qendrat e votimit.

QARKU VLORE (12 MANDATE)

PS: 6 mandate

Edi Rama
Valentina Leskaj
Koço Kokëdhima
Luiza Xhuvani
Fatmir Toçi
Andrea Marto

LSI: 1 mandat

Shkëlqim Selami

PBDNJ: 1 mandat

Vangjel Dule

PD: 3 mandate

Astrit Patozi
Arben Ristani
Liljana Elmazi

PDIU 1 mandat

Dashamir Tahiri

RRUDHET PD, E MAJTA ME 8 MANDATE
PD është minimumi historik që PD ka marrë në qytetin e Vlorës dhe në rrethinat e saj.
Nuk ka ndodhur kurrë më parë që të ulet në këto nivele. Duke qenë se në qytetin e Vlorës janë numëruar 78 Qendra Votimi të ndodhura në qytet, praktikisht janë 148 të ndodhura në qytet.
Pra bëhet fjalë për gati gjysmë e qendrave të Votimit, PD mund të shkojnë nëse dyfishohet numri prej 4 mijë e ca votash mund të shkojë deri në 8 mijë vota dhe kjo është hera e parë që ka ndodhur dhe që flitet gjerësisht që nuk është më fitorja e Partisë Socialiste dhe e aleatëve të saj, por është si ka mundësi që PD është ulur këtë nivel kaq të ulët në qytet.

Qarku i Vlorës deri më tani ka shënuar me të vërtetë një rezultat të fortë, teksa PS merr gjashtë mandate, LSI një mandat ndërkohë që PBDNJ sërish merr një mandat. Pra opozita e bashkuar merr tetë mandate, nga shtatë mandate që kishte zgjedhjet e kaluara.

Nëse PS nuk ka shtuar mandat, po ashtu dhe PBDNJ, deri më tani i vetmi përfitues është kandidati i LSI, Shkëlqim Selami. Kandidati i pavarur, ish-deputeti socialist me votat e tij nuk ka luajtur asnjë rol, ndërsja s’ka gjasa të fitojë. Ndërsa PD merr tre mandate nga 4 mandate që kishte, ndërsa PDIU deri më tani e ruan mandatin.

Fier, opozita me 11 deputetë
s'ka ndikim Dritan Prifti
FIER - Zgjedhjet në qarkun e Fierit, ndonëse një zonë krejtësisht e majtë, kanë qënë një surprizë, për vetë faktin se beteja elektorale në këtë qark ka qënë e ndarë mes shumë aktorësh politikë. Kështu mendohej se ish-deputeti i LSI Dritan Prifti që garonte si kandidat i pavarur pa mbështetjen e asnjërës prej partive do të dëmtonte me votat që do të merrte, të majtët apo boshtin strategjik opozitar PS-LSI.

Por ajo që u pa qartë në tabelën e rezultateve në fund të numërimit mbasditen e sotme nuk e dëmtoi aspak opozitën. Pasi opozita e bashkuar tashmë ka marrë11 mandatet, ndërkohë që e djathta ka marrë 5 mandate.

Ndërsa vetë Priftit i duheshin më shumë se tre mijë vota për të marrë mandatin. Ndërkohë që PDIU e Idrizit merr dhe ajo një mandat deputeti, duke shënuar deri më tani për herë të parë marrjen e një deputeti në këtë qark në mënyrë direkt.

Nga ana tjetër PS ka marrë 9 mandate deputeti , pikërisht aq sa kishte në zgjedhjet e kaluara, ndërsa LSI merr dy mandate deputeti nga një mandat që kishte sesionin e kaluar parlamentar.

Ndërkohë që partitë e tjera si të majta përfshirë PDS, PSD, por dhe parti të tjera nuk marrin asnjë mandat. Këtu bën përjashtim PSV 91 e Petro Koçit që për 250 vota mund të merrte një mandat deputeti.

QARKU FIER (16 MANDATE)

PS 9 MANDATE

1.Gramoz Ruçi
2.Erion Braçe
3.Eglantina Gjermeni
4.Ilirjan Celibashi
5.Armando Subashi
6.Arben اuko
7.Piro Lutaj
8.Majlinda Bufi
9.Ervin Koçi

LSI 2 MANDATE

1.Petrit Vasili
2.Robert Bitri

PD 4 MANDATE

1.Sokol Olldashi
2.Mesila Doda
3.Kosma Dashi
4.Shpëtim Idrizi

PDIU 1 MANDAT

1.Omer Mamo

(shqiptarja.com)
 
Titulli: Qarqet ku ka përfunduar numërimi

QARKU GJIROKASTثR (5 MANDATE)
PS 3 mandate
Arben Ahmetaj
Erion Veliaj
Anastas Angjeli

LSI 1 mandat
Vangjel Tavo

PD 1 mandat
Genc Ruli
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Qarqet ku ka përfunduar numërimi

Fitoj Psikopati Edi Rama Mjere Shqiperia
 
Top