• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pyetje rreth bashkimit familjar ne USA

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: Pyetje rreth bashkimit familjar ne USA

Te Falenderoj shum per pergjigjen e kuptova krejt
un dhe vllau jemi nen 21 vjeq akoma se kemi mbri moshen
mamas sime patjeter qe do ti vijn letrat apo zana
e kuptova nese un mbush 21 vjeq mami kur shkon ne usa pastaj un duhet te pres 3 vjet derisa mami te behet shtetase amerikes aha
edhe un kam ndegjuar se njeher jan duke u mar me ata te 2003 pastaj per neve qe kemi apkikuar 2004 edhe 2005
kur te behet behet vetem me kismet

zana letrat patjeter qe do ti vijn mamit tim apo
Do i vijne patjeter. Letrat qe u dergohen USCIS nuk i vijne mamit tend por atij qe ka aplikuar peticionin. Letrat do i vijne mamit tend kur te aprovohet Visa tek Qendra e Vizave.
Meqe jeni nen 21 vjec jeni ne rregull, nuk jam shume e sigurte, por do interesohem nese quhet mosha kur është bere aplikimi apo kur aprovohet viza tek qendra e vizave.

Mos u bej merak fare per letrat.
 

arlind567

Antarë i ri
Pe: Pyetje rreth bashkimit familjar ne USA

Aha shum shum shum te Falenderoj per pergjigjen jeni me te miret RRofsh
faleminderit shum per ndihmen
jo tash nuk po behem merak fare per letrat sepse jam me i lumtur per pergjigjen qe me dhatë
ja kalofshi sa me bukur te deshiroj një mbremje te mir ;) .
 

erisa00

Antarë i ri
Zakonisht kur te cojne keto dokumenta Ne fillimit te procesit, te thone dhe sesa kohe mund te marri . Psh nga 3 muaj deri ne 2 vjet. E mora si shembull. Lexoji letrat dhe njehere se me siguri aty do jete dhe pergjigja.

Dhe dicka tjeter vazhdimesia dhe pershpejtimi i dokumentave tani do varet dhe nga ju, sesa ne kohe do i ktheni mbrapsht dhe pa gabime. Se nese nuk i mbushni sic kerkohen aty, dhe do ju kthehen mbrapsht dhe aty te fusin ne proces tjeter me te avasht qe merre kohe.
pershendetje. prinerit e mi jane shtetas amerikan. kane futur bashkim familjar per mua ne vitin 2011 dhe ne 2015 erdhi letra e pranimit nga ambasada USA sa mund te zgjasin tani e tutje procesi? dmth bashkimi familjar nga prindi per femijen?????
 

gjergji2

Antarë i ri
Persh:prinderit me kan here bashkim familiar prey vitit 2015. Jam kategoria f1 the I pa martuar. Mind the do as Kohe mund the zgjasi procesi
 
Top