Pyetje -Pergjigje mbi Projektin " Liber me Krijime"

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
E dashur kontratat lidhen me shtepite e botimit , e perlat tona ska shtepi botimi qe i merr lol
Plus qe nese e ke vene re , tashme e shtepite e botimit merren me shume me perkthime e jo promovime shkrimtaresh .

Rasti jone eshte ndryshe. Cdo kush mund te botoj nje liber duke e financuar vete ate.
Nuk behet as promovim ,as shitje nga ata.
Thjesht ti con materialin dhe ata sipas kerkesave te tua e shtypin.
Sigurisht kane kushtet e tyre, gjera qe jua kam bere me dije
Ne baze te tirazhit ,ti paguan.
Sdi sa e qarte isha.

Ketu po.
Por dmth a ska keshtu nje kontrate qe psh sh copryright coprywriter
Ose psh online mund te shkarkohet vetem nje pjese dhe pjesa tj duhet te blihet
Ne rast se libri ka sukses e zeme,mes autorit ne kete rast wxp a ka mundesi per botime te tjera me zbritje cmimi
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ketu po.
Por dmth a ska keshtu nje kontrate qe psh sh copryright coprywriter
Ose psh online mund te shkarkohet vetem nje pjese dhe pjesa tj duhet te blihet
Ne rast se libri ka sukses e zeme,mes autorit ne kete rast wxp a ka mundesi per botime te tjera me zbritje cmimi
Patjeter qe ata mund te botojne sa here ne te duam, nese ka ulje se di
Kontrate nuk besoj ,pasi eshte porosit e bli ( thene ne forme te thjeshtesuar)
Per pjesen online me duhet te pyes
Autori do jete forumi virtual ,copywrite po i fv
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Nuk ka shtypshkronja copywrite ,sic ka shtepia botuese
Nuk te privon qe neser ti te gjesh nje oferte diku tjeter dhe ti ribotosh gjetke
Per kte arsye ska kontrate.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Te henen do coj materialin, se mire ofertat qe s'jepni mendim
Neser i ki.Do zgjedhe shkrimet e mia qe kane fituar nder vite. Do i propozoje. Keshtu qe me shume do jete zgjedhje e anetareve te FV se se sa zgjedgja ime.
Nga respekti qe kam per ta do propozoje shkrimet e mia qe kane marre voten e tyre.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje te gjitheve

Libri eshte ne fazen e redaktimit dhe brenda javes do kemi kopjen e redaktuar nga shtepia botuese
Mbetet ne deshiren tuaj nese do doni pjesen e redaktuar ose jo, pasi pervec gramatikes , do kete edhe ndryshime ne koncept
Pasi ti lexoni (kur tjua nisim) , jepni aprovimin tuaj nese deshironi versionin origjinal apo te redaktuar.

Nderkohe ju lutem mendoni edhe per titullin, mbi ato qe kemi diskutuar apo nese keni ndonje sugjerim
Gjithashtu edhe kopertinen nese keni sugjerime , pasi do i kerkoj edhe atyre sugjerimet e tyre

Faleminderit dhe dgjohemi :)
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Pershendetje - le te jete redaktuar .
Sa per titullin mire ishte te zgjedhim me an te votes . :)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje - le te jete redaktuar .
Sa per titullin mire ishte te zgjedhim me an te votes . :)
PO ti lexoji ihere kur te vijne mi lool

Titujt jane tek tema tjeter , sugjeroni dhe pastaj i hedhim ne vote

ideja eshte se nuk do zgjasi pafundesisht procesi i redaktimit e faqosjes
duhet ti kemi gati kur te vij momenti :)
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
PO ti lexoji ihere kur te vijne mi lool

Titujt jane tek tema tjeter , sugjeroni dhe pastaj i hedhim ne vote

ideja eshte se nuk do zgjasi pafundesisht procesi i redaktimit e faqosjes
duhet ti kemi gati kur te vij momenti :)
Hahaha mendova se duhet tani te themi a i duam te redaktuar . :p
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
O monda ngjo vinin ma bej hallall ma mire ti jap leke ne dore e zgjidh 2 a 3 a 5 sa te dush.....
Me dac vij une tek ti
Ne dac hajde ti knej nga une
Se per zotin spo du me u mare me banka leshi etj etj. Se sdo nis 2000 euro aman
Lind pyetja... sa kopje te librit behen ?
@Monique dil moj ke QTU se ka njel Vinjoli me 5 mi lekshe mdore qy para karavirusit. 🤣
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Sa faqe pritet te kete? Dhe vetem aq?
Ne fakt nuk do jete vetem per antaret , pasi tirazhi do jete 200 kopje..ne max 50 antare jemi.
Libri do dhurohet vetem atyre qe kane financuar , pjesa tjeter do e blej nese do e deshiroj.
Gjithashtu do nxirret ne shitje po prape nga ne , dhe leket qe do fitohen nga shitja , do kalohen "investim per forumin"

pak a shume kjo eshte ideja, por hap pas hapi , pasi nuk dua qe me kete teme te hap front diskutimi ,te panevojshem.
Ose po hap nje teme paralele ku te behen te gjitha pyetjet qe mund te kemi...
(Copy paste nga Moni)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ne fakt nuk do jete vetem per antaret , pasi tirazhi do jete 200 kopje..ne max 50 antare jemi.
Libri do dhurohet vetem atyre qe kane financuar , pjesa tjeter do e blej nese do e deshiroj.
Gjithashtu do nxirret ne shitje po prape nga ne , dhe leket qe do fitohen nga shitja , do kalohen "investim per forumin"

pak a shume kjo eshte ideja, por hap pas hapi , pasi nuk dua qe me kete teme te hap front diskutimi ,te panevojshem.
Ose po hap nje teme paralele ku te behen te gjitha pyetjet qe mund te kemi...
(Copy paste nga Moni)
Rrofsh po ktu jam :)

@sofia sesa faqe do jete shihet pasi behet faqosja :) por ne word ishte diku te 30 faqe.
Pra nje liber modest dhe sigurisht vlere per forumin
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje ,

Po ju dergoj secilit tekstet e redaktuara
Sic thote edhe redaktuesja , rregullimet jane bere ne hard copy pasi bllokohej word me suggestion

Nderkohe pjesa me te verdhe duhet te rishikohet pasi nuk ben sens si fjali.
Ju lutem sa me shpejt me aprovimet apo mosaprovimet per ti dhene drejtim

IMG_20200616_085235.jpg
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
titullin si ja keni vendosur? Apo akoma se keni pagezu lol
 
Top