Pyetje -Pergjigje mbi Projektin " Liber me Krijime"

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Cmimi perfshin redaktimin besoj!
Vetem tek botime Pegi
Millenium dhe AdelCo ( qe se kam marre ende oferten ) nuk e kane te perfshire dhe nuk kishin redaktor fare
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
S'kam kohe kte periudhe se redaktim, kopertine e faqosje ua kisha bere une. E kishit cu vec ne shtypshkronje per printim ju.

....
thjesht per diskutim meqe jane hedh cmimet per mendimin tone:

kjo Pegi mduket e shtrenjte sidomos me ngjyra. Gjynah 1 milion e ca lek vec per 300 libra.
per formatin e librit do preferoja vertikal, eshte dhe me praktik kur lexohet. fotot e fotomanise mund te perfshihen pas krijimeve, Fotot nder vite. pra s'ka pse tjete krejt libri me ngjyra.

Dhe per kopjet qe do behen: Do jene vetem per anetaret apo do cohet ne pika shitjeje? se po qe vec per komunitetin e FV sbesoj te duhen sh kopje.

Pune te mbare!
 
Redaktimi i fundit:

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Te besh kopje per shitje eshte shpenzim kot. Ne epoken e smartphonave ata qe lexojne libra jane vertete shume pak. Nuk blen njeri libra ne Shqiperi e aq me pak nje liber qe del nga krijues anonim, pa support, pa reklama.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
S'kam kohe kte periudhe se redaktim, kopertine e faqosje ua kisha bere une. E kishit cu vec ne shtypshkronje per printim ju.

....
thjesht per diskutim meqe jane hedh cmimet per mendimin tone:

kjo Pegi mduket e shtrenjte sidomos me ngjyra. Gjynah 1 milion e ca lek vec per 300 libra.
per formatin e librit do preferoja vertikal, eshte dhe me praktik kur lexohet. fotot e fotomanise mund te perfshihen pas krijimeve, Fotot nder vite. pra s'ka pse tjete krejt libri me ngjyra.

Dhe per kopjet qe do behen: Do jene vetem per anetaret apo do cohet ne pika shitjeje? se po qe vec per komunitetin e FV sbesoj te duhen sh kopje.

Pune te mbare!
Nuk ka kosto te larte redaktori 200/ faqe
Nga Millenium mu ofrua per te na e gjetur ata redaktorin.
Por problemi me i madh eshte se ende skane perfunduar krijimet tuaja dhe ajo mesatarja qe mora une per gati 100 faqe do i kaloj me sa shoh.
Sot do merrem te pakten me hedhjen ne word te pjeses se mbetur dhe tju them.
Por ende ka antar qe si kane derguar.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Te besh kopje per shitje eshte shpenzim kot. Ne epoken e smartphonave ata qe lexojne libra jane vertete shume pak. Nuk blen njeri libra ne Shqiperi e aq me pak nje liber qe del nga krijues anonim, pa support, pa reklama.

Prandaj pyeta. Se ngelin librat aty. mund te behen me pak. Si dhe une do sugjeroja qe libri te egzistonte dhe pdf online per ata qe s'e kane mundesine ta blejne po s'e duan liber.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Te besh kopje per shitje eshte shpenzim kot. Ne epoken e smartphonave ata qe lexojne libra jane vertete shume pak. Nuk blen njeri libra ne Shqiperi e aq me pak nje liber qe del nga krijues anonim, pa support, pa reklama.
Une jam nje nder to qe preferoj ta blej nje liber dhe jo ta lexoj ne tel.
Dhe s'besoj se ka pak qe do bejne si une.
Por gjithashtu kemi edhe nje projekt paralel mbi reklamimin , por ka kohe deri aty.
Jemi ende te A-ja
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Nuk ka kosto te larte redaktori 200/ faqe
Nga Millenium mu ofrua per te na e gjetur ata redaktorin.
Por problemi me i madh eshte se ende skane perfunduar krijimet tuaja dhe ajo mesatarja qe mora une per gati 100 faqe do i kaloj me sa shoh.
Sot do merrem te pakten me hedhjen ne word te pjeses se mbetur dhe tju them.
Por ende ka antar qe si kane derguar.
millenium i kishte me mire.
ama kjo pegi shtrenjt. Mendoj sepse eshte sht.botuese. shtypshkronajt normal me lire i kane gjithmone.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Prandaj pyeta. Se ngelin librat aty. mund te behen me pak. Si dhe une do sugjeroja qe libri te egzistonte dhe pdf online per ata qe s'e kane mundesine ta blejne po s'e duan liber.
Pdf po e bejme vete pa bere liber hic :)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
millenium i kishte me mire.
ama kjo pegi shtrenjt. Mendoj sepse eshte sht.botuese. shtypshkronajt normal me lire i kane gjithmone.
Eshte shtypshkronja kjo ,jo shtepia botuese dhe e ka me redaktorin dhe faqosjen te perfshire .
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Pdf po e bejme vete pa bere liber hic :)
do kohe dhe ajo. Une 1 vit bera kalendarin e FV per 12 muaj e me morri goxha kohe :)
plus ne pdf do jete fiks libri qe do printohet. Dmth do jua jape shtypshkronja ta keni besoj.

p.s. @Imp4cT taniqe e mendoj libri dhe mund te blehet se behen kurioz njerezit kush eshte forumi virtual 😅 shi kur ta ftojne te top channel @WxP lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Aman te behet vertikal se kshu horizontal me duket si regjistrator hyrje - daljesh.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
@Soulmind edhe mua keto te Milenium me pelqyen shume edhe per suportin qe nese vendosim te bashkpunojme ishin teper disponibel.
Mgjth po pres edhe nje oferte nga AdelCo ish shtypshkronja Ilar ,meqe ishte nderhyrje me njohje :p
Te presim edhe cik
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Nese do mundem ne vikend do jete sukses. Vdiqa nga punet.
Perndryshe do hudhe ne nje teme te gjitha ktijimet e do percaltohen publiku virtual se cfare duan te kene te shtypur ;) :lol::p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Nese do mundem ne vikend do jete sukses. Vdiqa nga punet.
Perndryshe do hudhe ne nje teme te gjitha ktijimet e do percaltohen publiku virtual se cfare duan te kene te shtypur ;) :lol::p
Ska lidhje kitrra...ne liber do hedhim ato qe na pelqejne ne , publiku i ka votuar njehere
Kjo zgjat procesin .... Mgjth ju e dini
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ska lidhje kitrra...ne liber do hedhim ato qe na pelqejne ne , publiku i ka votuar njehere
Kjo zgjat procesin .... Mgjth ju e dini
Nuk nxjerr liber cdo dite une :p :p :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Po kaq sh zgjaska procesi? 5 min me mori mua te zgjidhja nja 3 cope 🤣🤣
Mos i sgjasni gjerat kshu kot se dhe Moni qe e ka kaq perzemer mund ti bie entuziasmi.
Minimumi per ne si anetare eshte te jemi sa me bashkpunetor ne ate qe na kerkohet. dhe nqs doni te dini si arrihet kur s'ke kohe?! You make time! Do fleni ne 12, fleni ne 13.30. Do flinit ne 2am, flini ne 2.30. lol
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Une sugjeroj te mbetemi te Milenium dhe per variantin bardhe e zi
 

Didi

C'est la vie.
Une sugjeroj te mbetemi te Milenium dhe per variantin bardhe e zi
Jam dakord me ty, më duket më e duhura.

Ende ka antar që skanë dërguar krijimet?

Tani unë them vendosi një limit kohor, për këtë dërgimin sepse kështu ngelesh e bllokuar dhe mund të kalohej tek një pikë tjetër.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ne fakt te gjithe ata qe mendoj une ose qe kisha cituar i nisen..pervec @Vinjol qe spo merrem hic vesh lol
Me kismet te henen do ia nis materialin ,por ju lutem vendosni ku jeni me mendimet tuaja
Liber me dizajn apo liber standart

@WxP bej ca perllogaritje sa jane mbledhur e sa ke vene per librin
Transaksionet do i besh ti
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Ne fakt te gjithe ata qe mendoj une ose qe kisha cituar i nisen..pervec @Vinjol qe spo merrem hic vesh lol
Me kismet te henen do ia nis materialin ,por ju lutem vendosni ku jeni me mendimet tuaja
Liber me dizajn apo liber standart

@WxP bej ca perllogaritje sa jane mbledhur e sa ke vene per librin
Transaksionet do i besh ti
Moza a te ka vini xhan
Zgjidh nji a dy poezi aty
E vendos ke te duash
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Per botimin e librit...
Apo jep leket dhe mbaroi puna :p
E dashur kontratat lidhen me shtepite e botimit , e perlat tona ska shtepi botimi qe i merr lol
Plus qe nese e ke vene re , tashme e shtepite e botimit merren me shume me perkthime e jo promovime shkrimtaresh .

Rasti jone eshte ndryshe. Cdo kush mund te botoj nje liber duke e financuar vete ate.
Nuk behet as promovim ,as shitje nga ata.
Thjesht ti con materialin dhe ata sipas kerkesave te tua e shtypin.
Sigurisht kane kushtet e tyre, gjera qe jua kam bere me dije
Ne baze te tirazhit ,ti paguan.
Sdi sa e qarte isha.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Do ngrej halloja tezge jashte QTU e do e promovoj. Banerat e Cineplex do jene me librin e Fv per i jave. :p
Nuk eshte ide e keqe...po po te me paguajne edhe e bej lol
Kshu pa pagese boll e kaq lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Nga 1 cop per koke aty tek kompanite ku punoni dhe ja u shit :p
 
Top