Pyetje -Pergjigje mbi Projektin " Liber me Krijime"

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Ti mbase ske nevoje per asgje ...por me pyete tu pergjigja!
Dhe pyetjet ishin identike me ato qe me beri dikush para teje.
E kjo nuk ben...
Nese skeni deahire mjaft ta thoni e mos humbasim kohe kot!
Po si kam lexuar mi
Te thashe qe i merr per ters gjerat.
Sikur e kam me ty personale,po te drejtohem ty meqe e more ti kete iniciative dhe te lumte.
Thjeshte duke qene se une sjam e qarte,skuptoj pse duhet te alterohesh dhe ta besh si ligj dicka.

Une madje qe ne fillim thashe jam pro,por para kesaj edhe pse jane 2-3 shkrime kam te drejte te pyes apo keshtu hap sajt?
 

Marla

Let God & Let Go
Jo mi jo se e cove sikur bojme pallat
Nuk shkon aq jo
Te 1000 euro max
Cdo gje eshte ne varesi te faqeve
Plus qe do i kerkojme te dyja variantet
Standart dhe me foto, por pa ditur numrin e faqeve ...ste jep kush nje cmim
E ktu po merren me kapakun e ende sme kane derguar krijimet
Hajt mo...si te duan ne fund te dites
vejme 1 bast te vogel qe aq do shkoje ke 5cja po se lek se euro ndoshta ketu se di tamam
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Shamunaqe me duket pak mission impossible per faktin se hajd te besh 10 shqiptare ne 1 mendje,

Design faqosje print 4 color (meqe do kesh foto se ben dot me 2 ngjyra) kopertine 375 mat plastifikuar etj etj me nje tirazh 500 kopje do te shkoje minimalisht me TVSH included 5000 euro. I beni dot kaq lek me donation?

Dhe me e rendesishmja nje liber qe ka autor forum virtual dhe jo nje emer specifik nuk eshte shume ndjelles per bleresin.

Pra think again
me kete mos na demoralizo tani ahahahahahahahaha
 

Marla

Let God & Let Go
Atehere une do doja te mos publikohej gje nga une. Flm!
Kaloni mire e suksese.
prit ti mi si mos publikohen te tuat.

me qetesi e dashuri do publikohet libri, prone e te cilit do jete FV dhe jo Moonlight apo x apo y. :)

ti marrim gjerat step by step.

Etapa 1.

Kush eshte dakort te publikohen postimet e tyre ti nisin mp Moonlight.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Po si kam lexuar mi
Te thashe qe i merr per ters gjerat.
Sikur e kam me ty personale,po te drejtohem ty meqe e more ti kete iniciative dhe te lumte.
Thjeshte duke qene se une sjam e qarte,skuptoj pse duhet te alterohesh dhe ta besh si ligj dicka.

Une madje qe ne fillim thashe jam pro,por para kesaj edhe pse jane 2-3 shkrime kam te drejte te pyes apo keshtu hap sajt?
Nick se po bejme debat kot
Nuk behen gjerat me shpejtesine e eres.
Ka rradhe cdo gje e jo me kot une po ju informoj per cdo hap te tijin
Thua se libri doli ne botim.
Rrugen qe ndiqet jua bera me dije ..po aq ju thashe ,jemi ende ne faze diskutimi dhe jo implementimi.
Une spo ju le manget asgje qe te bejme diskutime boshe.
Dergoni ato cfare mendoni se vlejne ne menyre qe te bej une nje perllogaritje me hamendesi mbi faqet.
Te marrim kostot dhe me pas vendosim cili shkrim sdo te preket dhe do i japim urdher te faqoset pa prek hic!
Po me rend tu befsha
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
prit ti mi si mos publikohen te tuat.

me qetesi e dashuri do publikohet libri, prone e te cilir do jete FV dhe jo Moonlight apo x apo y. :)
Cfare shkrova,shkrova.

Nese bej pytje taman dua pergjigje taman.
Se mund te jete Moni ti apo kushdoqofte,jane pytje qe mu duken normale.
 

Marla

Let God & Let Go
Cfare shkrova,shkrova.

Nese bej pytje taman dua pergjigje taman.
Se mund te jete Moni ti apo kushdoqofte,jane pytje qe mu duken normale.
beja pytjen shpirtit tat se te pergjigjem une, por mos me plagos te me thuash sdu te postohen shkrimet e tua
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Marla me kenaqesi ta le ty stafeten, se mire auditin qe kam kte kohe neper kembe ..edhe perralla me dua sdua kam nerva shume
 

Marla

Let God & Let Go
Hajde e veme!
Se pak a shume ideja e cmimit mu dha!
po kur ske materialin e plote si ke cmim se na cudite,

ok shume mire nese e ke cmimin ath merr dakortsine e publikimit privacise te anetareve.
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Mua vetem nje gje me problematiz,fakti qe editimet nga redaktorja ,te mos jene ne ate mase sa te levizin shtyllen,kuptimin dhe sensin e krijimit.
PRa duhet te ngelet pa ndryshuar forma origjinale qe krijuesi ka dasht te percjell tek lexuesi.
Vetem kjo per mua eshte problem,sinqerisht nese me iken nga ajo broshura e ime krijimi,dhe ska piken e rendesis ne pelqehet apo jo per tjeret,(se ne s`po bejme liber per titrazh shitjesh letrare te mirefillta)
kjo me shqeteson dhe s`do doja ne menyren me absolute,te lexoja dicka timen ne nje format qe s`me duket si krijim i imi.Por si i dikuj tjeter.
Kaq.
PEr tjerat jam ok,durim e me qetesi, uroj te arrihet.
E dua jashte mase te behet ky liber. :))
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Sinqerisht jam kurioze a dini cben nje redaktor?
Nuk ndryshon historine por renditjen.....
Ndryshe i bie qe te jete redaktuesi shkrimtar
Mgjth nje redaktuesi mund ti kerkojme qe per x apo y mos redaktoj asgje, fundja libri eshte me vetfinancim.
Pra autori jemi ne, pagesen e bejme ne , edhe kostot i kemi ne!

Ps: diskutimi kaloi nga detyra qe duhet te benit qe realisht pervec @Soulmind askush se ka bere tjeter, ne nje diskutim qe si ka ardhur rradha ende.
Ne sdime sa do jete kosto?
Sdime nese do zgjedhim formatin standart apo me dizajn?
Sdime nese do jemi apo mbledhim ate vlere lekesh
E dolem te redaktori...pra e beme fakt te kryer.
Jo me kot i kam shkruar hap pas hapi
Transparenca spo ju mungon per asgje, durim dhe ta bejme si duhet!
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Monik kete me poshte,ma the ti ne sms private.

~Redaktori nuk merret vetem me pika e presje
Nese e sheh te nevojshme do ndryshoj me shume se aq
edhe konstekstin edhe fjalite edhe llogjiken.

Ne fund te fundit kjo eshte detyra.
Ndaj tu pergjigja dhe atje dhe ketu.


Per aq sa duhet,pa prish strukturen ndertuese te krijimit,ska asnje problem.
Tani me tej e me gjate,shikojeni ju qe do merreni me ate pune.
Une thash mendimet e mia.
Neser do i dergoj dhe tre krijimet dhe u krye.pjesa e ime.
Me tej nese keni nevoje per ndonje ndihme dhe kam mundesi do bej,ne te kundert suksese.
Kaq.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Monik kete me poshte,ma the ti ne sms private.

~Redaktori nuk merret vetem me pika e presje
Nese e sheh te nevojshme do ndryshoj me shume se aq
edhe konstekstin edhe fjalite edhe llogjiken.

Ne fund te fundit kjo eshte detyra.
Ndaj tu pergjigja dhe atje dhe ketu.


Per aq sa duhet,pa prish strukturen ndertuese te krijimit,ska asnje problem.
Tani me tej e me gjate,shikojeni ju qe do merreni me ate pune.
Une thash mendimet e mia.
Neser do i dergoj dhe tre krijimet dhe u krye.pjesa e ime.
Me tej nese keni nevoje per ndonje ndihme dhe kam mundesi do bej,ne te kundert suksese.
Kaq.
Llogjiken e fjalise jo thelbin
Mjaft te shfletoni sadopak.
Nejse
Ato krijimet do i nisni apo do bejme debat mbi redaktuesin?
 

Marla

Let God & Let Go
Monik kete me poshte,ma the ti ne sms private.

~Redaktori nuk merret vetem me pika e presje
Nese e sheh te nevojshme do ndryshoj me shume se aq
edhe konstekstin edhe fjalite edhe llogjiken.

Ne fund te fundit kjo eshte detyra.
Ndaj tu pergjigja dhe atje dhe ketu.


Per aq sa duhet,pa prish strukturen ndertuese te krijimit,ska asnje problem.
Tani me tej e me gjate,shikojeni ju qe do merreni me ate pune.
Une thash mendimet e mia.
Neser do i dergoj dhe tre krijimet dhe u krye.pjesa e ime.
Me tej nese keni nevoje per ndonje ndihme dhe kam mundesi do bej,ne te kundert suksese.
Kaq.
Une propozoj te merrni redaktore Rita Petron autoren e Vrimes dhe fyellit lol

Nisma eshte shume e bukur kam shume besim ke Moni qe do nxjerre me te miren.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Redaktori thjesht rregullon gramatiken, presjet, pikat. Ndonjehere mund dhe te zevendesoje ndonje fjale tek tuk, ama rralle. Ndaj mos e kini merak kete pjese.
Madje shume here vec pika e presje. 😁
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Redaktori thjesht rregullon gramatiken, presjet, pikat. Ndonjehere mund dhe te zevendesoje ndonje fjale tek tuk, ama rralle. Ndaj mos e kini merak kete pjese.
Madje shume here vec pika e presje. 😁
He mi fol se ti ja di anen p
 

WxP

Hidrauliku
Ok marim edhe ofertat e tjera me e lira dhe me e mira le ta zgjedhim bashkarisht.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Pra 450 x300 me ngjyra e foto
270x300 standarti normal i librit (A4) e shtrire

Po pres edhe nje oferte te fundit.
 
  • Më pëlqen
Reactions: WxP
Top