• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pyetje per shqiptaret qe jetojne ne USA

legjenda

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIORE
Pershendetje. Do desha te me ndihmonit me dicka. Keni degjuar per kompanine Direct Energy?
Nje e njohura ime qe ka vetem 3 muaj qe ka ardhur me tha qe dha nje intervsite sot me kete kompani. Nje nga keta qe trokasin neper dyer qe oftojne planet e kesaj companie i kishte thene dhe qe ofrojne vend pune. Ajo qe me shqeteson eshte qe nuk m'u duk kompani serioze. Nuk i kerkuan as resume, as experience. Vetem ID dhe SSN. Direct e futem ne prove pune. Sipas kesaj duhet vetem te dergoje emails, dhe jo ti shkruaj kjo vet thjesht ti dergoje te persona te caktuar. Kjo nuk flet mire Anglisht. Akoma nuk ka arritur te komunikoje e kuptoje mire ne Anglisht. Vras mendjen a i ka kuptuar apo jo. Me ate Anglishte nje kompani serioze nuk te puneson ne zyre. Me vone e moren ne tel qe do filloje te nesermen. Une i bera 100 pyetje dhe mu duk se e bezdisa. I thashe me duket shume e mire per te qene e vertete. Nuk eshte se paguhet shume por prape teper e dyshimte. A e ja keni idene sa serioze jane? Diku lexova qe mund te jene kompani scam punesojne 100% njerezit qe aplikojne njerez qe jane ne deshperim per pune. Le ate po kam hall mos ka nenshkruar ndonje kontrate energjie me ate gruan qe i erdhi te dera. Se pyeta ne tel.
Ndonje mendim? A do dyshonit dhe ju me aq sa me tha ajo? Flm paraprakisht
 

Amet

Antarë i ri
Mosha
42
Titulli: Pyetje per shqiptaret qe jetojne ne USA

Mirdita,
Pytje ku ka ndodhur kjo ne ,,usa ?
 
Top