• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pyetje dhe Ndihme rreth ligjeve ne Shqiperi..

Love

βeℓℓe â๓e
Duke degjuar se kohet e fundit Qeveria shqiptare nxorri afatin e fundit per pashaportat e vjetra.. dhe duke pare qe nuk ekziston asnje teme ne kete nenfoum ligjor.. ne te cilin mund te bejme pyetje apo te kerkojme ndihme per te mesuar sa me mire e me shume rreth ligjeve apo ndryshimeve te reja ligjore ne Shqiperi.. sidomos ne emigrantet.. mendova te hap nje teme me vete rreth ceshtjeve te ndryshme ligjore .. te cilat shume prej nesh nuk i dine ose nuk jane akoma te informuar mire..

Duke qene se lajmi i fundit per pashaportat e vjetra eshte se do te marrin fund se shpejti dhe mesa degjova asnje shtetas shqiptar nuk do kete me mundesine as te hyje e as te dali me me pashaportat e vjetra.. si i behet per ne qe nuk mundemi te vime para marsit me duket ishte afati.. (se di mire)..
Dmth une kam nje pashaporte te vjeter akoma dhe nuk mund te vij dot te nxjerr te re para afatit kohor qe ka vene qeveria.. atehere si do veje puna ime sdo me lejojne me te hyj ne atdheun tim nese vij psh ne vere?

Do ju lutesha shume kush di me shume rreth kesaj ceshtjeje te jete i mirpritur per te me shjeguar pak cfare mund te bej.. Nese mundem ta bej me ane te ambasades shqiptare ketu ku jetoj.. apo me duhet me cdo kusht te shkoj para ketij afati qe eshte vene.. se ndryshe i thashe lamtumire vendit tim?!
Me duket pak absurde kjo qe kane thene ne qeveri.. qe asnje shqiptar nuk do lejohet me te hyj ne token e tij nese ka akoma pashaporten e vjeter..

Ju pershendes dhe faleminderit cdokujt prej jush qe dini sadopak rreth kesaj ceshtje te me ndihmoi.. mua dhe shume emigrant te tjere qe nuk kane patur mundesine akoma te nxjerrin pashaporten e re shqiptare dhe qe mesa duket rrezikojne ekzilin nga qeveria shqiptare..
 
Private conversations
Help Users
    Top