Pyetëm ndjekësit për gjërat më të çuditshme që kanë parë në shtëpinë e dikujt dhe ja ç’thanë

749AE0E1-5BE8-4AC8-AF6B-270ADDA73E37.gifNisur nga një postim i një përdoruesi të Reddit – i cili pyeti ndjekësit se “cila është gjëja më e çuditshme që kanë parë në shtëpinë e dikujt” – Margò, administratorja e Instagramit të Anabel, pyeti ndjekësit se “cila është gjëja më e çuditshme që kanë parë, kanë gjetur ose kanë dëgjuar në shtëpinë e dikujt”. Ja çfarë thanë disa:


1. Kukulla Annabelle kudo nëpër dhomën e një filipinase.

2. Lanë çimenton dhe ujin e pistë e hodhën në lavamanin e kuzhinës.

3. Kishin flokë të ruajtura në kornizë.

4. Kishte lule artificiale kudo nëpër shtëpi. Sipër tavolinave, sipër bufesë, sipër frigoriferit. Kudo me pak fjalë.

5. Një dhëmb i shkulur i gjyshit mbi tavolinë si zbukurim.


6. Elefantë lodër mbi çdo hapësirë të mundshme. Madje dhe çarçafët i kishte me printe elefanti.

7. Më kaloi një mi përpara këmbëve.

8. Nuk kishin këllëfë për dyshekun.


9. Tapeti i mykur që e kishte larë, shtrydhur dhe e kishte shtruar pa tharë mirë. Mbante erë dhe kishte zënë myk.

10. Prezervativ në raftin e lugve dhe pirunjve.


21CAC6D9-3B22-4EAF-A0ED-4354A58FFE63.gif11. Mbanin kokën e gjelit që kishin bërë kurban si suvenir.

12. Nuk e pastronin tavolinën se do hanin në darkë dhe i lanin enët një herë e mirë.

13. Kishte shumë figura dhe statuja me bufa në oborr dhe brenda shtëpisë.

14. Frigoriferi në korridor me dryn. Shtëpia e një avokati të njohur. Jetonin tri familje në një vilë.

15. Gjyshja e shoqes i vendoste detergjentët e lavatriçes në kuzhinë dhe lante enët me ilaç rrobash.

16. Burri im gjeti në shtëpinë e një gruaje të moshuar një dildo gjigant që dekoronte sallonin e ndenjes.


17. Një qese me flokë të prera. Gjyshja i ruan dhe i hedh vetëm kur shkon në lumë.

18. Vjehrra përdor tasat e bojës së flokëve në kuzhinë. Ende nuk e përballoj dot si fakt.

19. Lanin këpucët nga poshtë sa herë futeshin në shtëpi, në bide ose lavaman.

20. Fotot e dasmës të printuara në mermerin e bufesë në kuzhinë.

SHKRUAR NGA ANABEL
 
Po si teme dmth titulli është interesant, ne drek po kërkoja dicka dhe gjeta ca foto të vjetra qe mi kishte cu ish e dashura ne kohën që ishim larg nj tj.
Mua dhe asaj ne ate kohë na u desh të plotsonim disa dokumente, dhe meqenëse nuk ishte fort e zonja në kompjuter etc une i them nje shokut tim te shkonte ta ndihmonte.

kur ky shoku hyri ne shtepi me dergon foto duke qesh me te madhe.
o Ando unë s'dija gjo qe paske vdek me tha.
pse i thashë unë?!

dhe me co disa foto :

IMG_20210414_132735_560.jpgIMG_20210414_132806_408.jpgIMG_20210414_132836_485.jpg
??????
 
Po si teme dmth titulli është interesant, ne drek po kërkoja dicka dhe gjeta ca foto të vjetra qe mi kishte cu ish e dashura ne kohën që ishim larg nj tj.
Mua dhe asaj ne ate kohë na u desh të plotsonim disa dokumente, dhe meqenëse nuk ishte fort e zonja në kompjuter etc une i them nje shokut tim te shkonte ta ndihmonte.

kur ky shoku hyri ne shtepi me dergon foto duke qesh me te madhe.
o Ando unë s'dija gjo qe paske vdek me tha.
pse i thashë unë?!

dhe me co disa foto :

Shiko fotografinë 1783162Shiko fotografinë 1783163Shiko fotografinë 1783164
??????
Ooooo ti mos vdeksh kurre. Me lot vdiqa tu qesh ??????????????????????????????
 
Po si teme dmth titulli është interesant, ne drek po kërkoja dicka dhe gjeta ca foto të vjetra qe mi kishte cu ish e dashura ne kohën që ishim larg nj tj.
Mua dhe asaj ne ate kohë na u desh të plotsonim disa dokumente, dhe meqenëse nuk ishte fort e zonja në kompjuter etc une i them nje shokut tim te shkonte ta ndihmonte.

kur ky shoku hyri ne shtepi me dergon foto duke qesh me te madhe.
o Ando unë s'dija gjo qe paske vdek me tha.
pse i thashë unë?!

dhe me co disa foto :

Shiko fotografinë 1783162Shiko fotografinë 1783163Shiko fotografinë 1783164
??????

Paske arush te personalizuar ??????
 
Po si teme dmth titulli është interesant, ne drek po kërkoja dicka dhe gjeta ca foto të vjetra qe mi kishte cu ish e dashura ne kohën që ishim larg nj tj.
Mua dhe asaj ne ate kohë na u desh të plotsonim disa dokumente, dhe meqenëse nuk ishte fort e zonja në kompjuter etc une i them nje shokut tim te shkonte ta ndihmonte.

kur ky shoku hyri ne shtepi me dergon foto duke qesh me te madhe.
o Ando unë s'dija gjo qe paske vdek me tha.
pse i thashë unë?!

dhe me co disa foto :

Shiko fotografinë 1783162Shiko fotografinë 1783163Shiko fotografinë 1783164
??????
Loooot vdiqa ???????
That's some next level of crazy! ?????
 
@Baboon Next girl you meet, kerkoi raportin nga terapisti qe e diagnostikon si mentally stable perpara se ti japesh green light ?
Kjo ishte problemi mo i vogël, imagjino kishte një shërbyese që vinte 3 herë në javë për ti pastru shpinë etj. Një natë përpara kur ajo kishte ditën rrinte zgjuar deri në 1 ose dy të natës duke pastru,
Pse e bon i thosha se nuk ka sens.
Osht turp ta gjej rrëmujë WTF ????
 
Kjo ishte problemi mo i vogël, imagjino kishte një shërbyese që vinte 3 herë në javë për ti pastru shpinë etj. Një natë përpara kur ajo kishte ditën rrinte zgjuar deri në 1 ose dy të natës duke pastru,
Pse e bon i thosha se nuk ka sens.
Osht turp ta gjej rrëmujë WTF ????
S'ka dasht me ndejt me ty mor, kaq gje nuk kupto dhe ka nxjerr pretekstin e pastrimit ???
 
Kjo ishte problemi mo i vogël, imagjino kishte një shërbyese që vinte 3 herë në javë për ti pastru shpinë etj. Një natë përpara kur ajo kishte ditën rrinte zgjuar deri në 1 ose dy të natës duke pastru,
Pse e bon i thosha se nuk ka sens.
Osht turp ta gjej rrëmujë WTF ????
lool lool lool

Ku rri me shpi kjo? :p lool
 
Top